Skocz do zawartości
doxis

Ursus C360 3p Wycie i luzy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus
doxis    0

Witam

Posiadam ciągnik C360 3p, ma on pewna wadę, a mianowicie gdy ciągni jest zgaszony oraz jest na biegu, słychać zgrzyt trybów w zwonicy pdczas ruszania kołem w tył i przód. W czasie jazdy glośn wyje skrzynia/most/zwolnica(?), naardziej objawia sie to na 5 biegu. Liczę na pomoc w naprawie :)

Landfarmer    3547

Wycie to norma w c 360/ c360 3p i pochodnych z powodu prostych zębów na walku ataku i kole talerzowym natomiast zgrzyty o których mówisz to luzy na zwolnicy a co dokladniej musisz rozebrać i się przekonać, a może wystarczy nalać oleju?

Wiadomość z agroFakt.pl

witejus    120

to jak proste prawie proste czy wygięte w łuk . rafal1989 pomyliłeś z kieratem

seweryn20    586

Dla kogoś kto patrzy na te tryba i widzi proste na 100% to stwierdzam że są one prawie proste lub prawie wygięte w łuk  :)  :P

Szpenio    9

Zgrzyt może wynikać z tego że albo nakrętka się poluzowała albo masz gniazda łożysk wyrobione i jest luz 

seweryn20    586

Powodów może być wiele od zwolnic do dyferencjału, kosza z satelitami. Trzeba zlokalizować i tyle.

pawel94    16

Ciągnik masz od nowości/z pewnych rąk ? Jeżeli nie to ja proponowałbym sprawdzić ilość zębów na półosi i dużym kole zwolnicy, bo już nie raz spotkałem się z sytuacją, że półoś jest 60-tki (11 zębów), a duże koło zwolnicy ma 55 zębów (55-tka lub 40-tka), albo po prostu że jedna zwolnica jest 60-tki a druga 55-tki :)

A jeżeli byłaby konieczność wymiany koła atakującego i talerzowego to polecam atak zaadaptować od Zetora :) http://imged.pl/para-kol-atak-360-355-360-3p-4011-zetor-rewelacja-6705965.html

marian2011    111

OJ miło wspominam czasy gdy mieliśmy 60 tkę i kilka było po sąsiadach ,nie trzeba było widzieć ciągnika a będąc w domu czy podwórzu po buczeniu wyciu mostu i tłumiku wiedziałeś kto jedzie ,każdy miał jedyny nie powtarzalny odgłos

akmaly    185

Zęby są kształtowe ( lukowe ) ale nie po linii śrubowej jeśli tak bardzo potrzebujecie tej informacji.

Z powyższym postem to racja - każda inna:)

Adi96    870

Oj tak niby to samo a inaczej pracuje.Wystarczę że przejade obok babki domu i wiedziała że  ja pojechałem  a nie musi widzieć :D Mówiła że tamtego znajomego inaczej pracuje a sąsiada też inaczej

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez bolo12121
      Panowie co może być przyczyną stukania w zwolnicy np przy ruszaniu z miejsca do tyłu lub do przodu ale tylko pod obciążeniem np z załadowaną przyczepą słychać takie stuknięcie dodam jeszcze ze na łączeniu pochwy i zwolnicy od czasu do czasu kapnie olej ??????
    • Przez Dawid18
      Witam. Mam takie pytanko: Ile może uciągnąć i jaki nacisk maximum może wytrzymać zaczep rolniczy w c-360???
    • Przez KubaAndWitold
      Witam.Ostatnimi czasy w ursusie c-360 zalozylismy nowa polos,nowe szczeki,łozyska(nie te stozkowe),zostal takze wlany nowy olej.Dzis po kultywowaniu po jakiejs 1 godzinie w okolicach zwolnicy zaczelo cos skrzypiec(nwm jak to nazwac).Po odkreceniu tej pokrywy co sie oglada tasme do recznego hamulca beben jest bardzo,bardzo goracy.Podnieslismy do gory jedna strone i jak zaczelismy krecic kolem to sie ciezko kreci ale jest moment ze sie bardzo ciezko kreci.Co to moze byc. ;[

Pozdrawiam
    • Przez Predator205
      Witam, Zabrałem się za naprawe lewej zwolnicy w mojej c360 i mam problem. Łożyska na których podparta jest półoś mają luzyi nie moge jej wymontować żeby je wymienic. Zdjąłem tę osłone pod która jest łożysko i odkręciłem pochwe. Próbowałemja delikatnie wybic ale bez skutku. Czy musze coś jeszcze wymontować( wał koła) czy półośka powinna wyjsc razem z łożyskami?

• Przez Razzor
      witam jak zdemontować rozdzielacz z plecaka w Ursusie c360. plecak mam już zdemontowany tylko niewiem co dalej