Zetix

Pilmet antykorozja oraz ścieżki technologiczne

Polecane posty

Zetix    46

Witam.

Hektary przybywają także zmuszony byłem do zakupu opryskiwacza. No i jest ... PILMET 2tyś litrów 18m belka tylko teraz takie pytanie...

Rsm trochę ten opryskiwacz zjadł na dolnych lancach , chciałem to wyszlifować i pomalować na niebiesko tak jak jest - ale w mojej głowie rodzi się pytanie, czy nie lepiej wziąć wyszlifować DAĆ PODKŁAD ANTYKOROZYJNY (Baranek albo jakaś srebrzanka) i po tym pomalować na niebiesko? Co o tym sądzicie?

Druga sprawa to ścieżki technologiczne - to przy 12m opryskiwaczu jak miałem wcześniej to radziłem sobie bez , ale teraz przy 18 to trochę zmienia się punkt widzenia... mam siewnik ciężki masywny mazur 3m - na moją logikę wziałem to tak , że co trzeci siewnik będę zamykał po (dwa czy jeden) lejek na szerokości opon c360 - bo w zetorze 12 mam szeroki rozstaw kół i to nie będzie pasować , czy tak będzie ok? Myślałem żeby podczas siewu na następny rok podjechać opryskiwaczem i rozłożyć go podczas siewu i wszystko sobie pomierzyć , bo nie zanosi się żebym kupował nowszą amazonkę za gorę siana którego nie mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Przy 18 m robisz tak : 

pierwszy przejazd od między siejesz połową siewnika, potem jedzie tak żeby tą połową nieposianą dosiać, żeby po 2 przejazdach było posiane 4.5 m

Potem jedziesz jeszcze raz 

Przy 4 przejeździe robisz ścieżkę i potem co 6 przejazd ścieżka

 

Weź kartkę i długopis, narysuj to i będziesz wiedział o co chodzi

 

A co do zamykania to najlepiej zmierz rostaw kół w ciągniku i wypośrodkuj tą miarę na siewniku i będziesz widział, które zamykać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Od siebie dodam tylko tyle, że zamykanie na 1 czy 2 lejki to tylko jak chcesz sobie spacerkiem po polu chodzić. Pod ciągnik to minimum 3 dla 30tki i 4 dla 60tki/80tki, na każdy ślad. Co z tego że posiejesz, skoro i tak to zgnieciesz, a przy roślinach które mocno rozrastają się na boki po czasie ścieżki zarosną. A rośliny rozjeżdżane to tylko idealny żywiciel dla grzyba. Ja mam posiany rzepak ze ścieżkami na 5 lejków i już teraz 30tka gdzieniegdzie najeżdża na liście, a co dopiero jak 80tka wjedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

Okej już wszystko wiem... tylko te ścieżki mnie trochę martwią bo ja myślałem że jak zrobię tak, że wjadę siewnikiem i co 3 PRZEJAZD zrobię ścieżki na (trzy lejki minimum) bo z tego wychodzi tak że trzeci przejazd to mamy 9m od miedzy no i dalej sieje i znowu trzeci przejazd to już mamy kolejne 9m czyli daje nam równe 18m - źle myślę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Najlepszym sposobem będzie wypiaskowanie belki, na to podkład epoksydowy i lakier akrylowy.Ja mam u siebie tak zrobione i nie ma śladów działania mocznika albo RSM.

Co do ścieżek to kolega adrian3005 najlepiej doradził, inne sposoby to już kombinowanie.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

Panowie , chyba wyszły te ścieżki... :)  Dzięki ADRIAN za wytłumaczenie. Belką zajmę się tak jak kolega asharot napisał , dziękuję też łukaszowi za cenne rady, bo myślałem że na 2 lejki będzie ok ale będę robił na 3-4 ;)

Myślę ,że temat szybko i sprawnie wyjaśniony - dziękuję jeszcze raz !

sciezki-technologiczne-001.jpg
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
    • Przez gregorz
      Witam potrzebuje  pomocy sterownik bravo 300s  podczas składania belki opryskiwacza załącza  się podnoszenie belki co może być przyczyną? 
       
    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez MFargo
      Przychodzę z zapytaniem jak ustawić opryskiwacz żeby zasysał wode z zewnętrze go zbiornika czyli np mayzera bo mam taką opcję w opryskiwaczu ale nie wiem jak to uruchomić.
      Dodam jeszcze że pompa ma naped z ciagnika nie z koła 
    • Przez kuba123456
      Witam mam pytanie podczas wplukania opryskiwacza  zapomniałem  wypłukać  rozwadniacz sita było pryskane ostatni raz na jesieni randapem i wsypałem  mocznik do sita i chciałem  rozwodnić  mocznik i poszło z mocznikiem oprysk ten randap czy coś może stać się po opryskanie zboza było  wody w opryskiwaczu 200 litrów a poleciało z sita oprysku  z 300 ml proszę o pilną  odpowiedź jak coś to co robić 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj