FarmerLubuskie

pisanie wniosku o susze.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam Składacie już wnioski do gminy o susze?? Ja właśnie wypełniam wniosek i chciał bym sie dowiedzieć jaki jest mniej więcej koszt uprawy jednego ha pszenicy żyta i jęczmienia, Z tego co znalazłem w internecie to strasznie duzo wychodzi np dla pszenicy około 3,5tys na 1 ha. Nie chce z siebie zrobić kretyna i dlatego sie was pytam ile tam wpisujecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Nic mi nie wiadomo o zadnych wnioskach moze jeszcze za wczesnie,a moze za mała susza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

a u nas susza była bez składania wniosku :D

 

jesli chcesz miec jakieś dokładniejsze dane to najlepiej zaciagnąc info w najbliższym ODR-ze albo izbie rolniczej bo oni robią kalkulacje


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

U nas się składało tylko takie protokoły suszowe. Ale tam była do wpisania tylko uprawa, powierzchnia i % strat. Poza adresem oczywiście :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ja dzisiaj dostałem również owy wniosek jaki dostał Farmer na razie jeszcze go nie wypełniałem więc nie mogę nic powiedzieć ale jak wypełnię to podam jakie koszty wpisałem


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Ja dzisiaj odebrałem wniosek. Trudny w wypełnieniu nie jest. Ja tak na oko określę straty... ale tylko mieszankę.... i może żyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

To zależy od suszy. Czasami jest jakas dotacja od państwa a czasami kredyty preferencyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

orientujecie się czy uregulowany stosunek do służby wojskowej jest warunkiem koniecznym do uzyskania kredytu klęskowego? gdyż nie wiem czy składać ten wniosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuczek015    3

ja dzisiaj wypełniałem wniosek podawałem tylko powierzchnie rodzaj uprawy i określałem procentowo straty

do kredytu klęskowego trzeba być tylko rolnikiem żeby się ubiegać reszta to rzecz banku jakie wymogi i zabezpieczenia on postawi , ale chyba nie jest to brane pod uwagę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

u nas jeszcze nic nie słychać o żadnych wnioskach ciekawe co to będą kredyty niskooprocentowane chyba?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

z tego co się orientuję we wszystkich gminach wnioski są podobne do tego z powyższego linka jednak występuję pewne różnice i dla ułatwienia życia urzędnikom proponuję wniosek pobrać z odpowiedniego urzędu gminy (w moim powiecie jedna gmina przyjmowała wnioski do 30 czerwca)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj