Skocz do zawartości
FarmerLubuskie

pisanie wniosku o susze.

Polecane posty

WHATEVER

Witam Składacie już wnioski do gminy o susze?? Ja właśnie wypełniam wniosek i chciał bym sie dowiedzieć jaki jest mniej więcej koszt uprawy jednego ha pszenicy żyta i jęczmienia, Z tego co znalazłem w internecie to strasznie duzo wychodzi np dla pszenicy około 3,5tys na 1 ha. Nie chce z siebie zrobić kretyna i dlatego sie was pytam ile tam wpisujecie??

benek79    13

Nic mi nie wiadomo o zadnych wnioskach moze jeszcze za wczesnie,a moze za mała susza :D

MECHANIZATOR    156

a u nas susza była bez składania wniosku :D

jesli chcesz miec jakieś dokładniejsze dane to najlepiej zaciagnąc info w najbliższym ODR-ze albo izbie rolniczej bo oni robią kalkulacje

Wiadomość z agroFakt.pl

kat    7

U nas się składało tylko takie protokoły suszowe. Ale tam była do wpisania tylko uprawa, powierzchnia i % strat. Poza adresem oczywiście :D .

Miki7211    5

Ja dzisiaj dostałem również owy wniosek jaki dostał Farmer na razie jeszcze go nie wypełniałem więc nie mogę nic powiedzieć ale jak wypełnię to podam jakie koszty wpisałem

tumek19    5

Ja dzisiaj odebrałem wniosek. Trudny w wypełnieniu nie jest. Ja tak na oko określę straty... ale tylko mieszankę.... i może żyto.

tumek19    5

To zależy od suszy. Czasami jest jakas dotacja od państwa a czasami kredyty preferencyjne.

kissmy...    57

orientujecie się czy uregulowany stosunek do służby wojskowej jest warunkiem koniecznym do uzyskania kredytu klęskowego? gdyż nie wiem czy składać ten wniosek

zuczek015    2

ja dzisiaj wypełniałem wniosek podawałem tylko powierzchnie rodzaj uprawy i określałem procentowo straty

do kredytu klęskowego trzeba być tylko rolnikiem żeby się ubiegać reszta to rzecz banku jakie wymogi i zabezpieczenia on postawi , ale chyba nie jest to brane pod uwagę :D

lukasx21    125

u nas jeszcze nic nie słychać o żadnych wnioskach ciekawe co to będą kredyty niskooprocentowane chyba?

kissmy...    57

z tego co się orientuję we wszystkich gminach wnioski są podobne do tego z powyższego linka jednak występuję pewne różnice i dla ułatwienia życia urzędnikom proponuję wniosek pobrać z odpowiedniego urzędu gminy (w moim powiecie jedna gmina przyjmowała wnioski do 30 czerwca)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 

Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 

Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 

Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  

dzięki!
    • Przez Arni
      Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
      Jak to było u was?

Pozdro Arni
    • Przez xPatrx
      Siema! Jak się odnosi prawo do jazdy traktorem z pasażerem?? Mówię o takich zwykłych ciągnikach jak T25, c330, c360, itp? Bo wiem, że te nowe mają wbudowane 2 siedzenie.