Ferdek07

Miarka zoometryczna

Polecane posty

Ferdek07    75

czy ma ktoś takie urządzenie czy jest dokładne i czy można zwykłym krawieckim centymetrem zmierzyć i obliczyć masę bydlęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

ja mam taką taśmę ale do mierzenia świń. z jednej strony obwód w cm a z drugiej waga w kilogramach . sąsiad kiedyś mierzył taką byki i odejmował 80 kg od otrzymanej wagi i mówił że jak ważyli przy sprzedaży to się prawie zgadzało.

PS. PRAWIE robi wielką różnicę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nibynikt    0

też mam taką miarę można dobrze oszacować wage świnki i jej przyrosty co kilku tygodniowe.Chociaż dobre oko rozróżni ile waży świnia. A co do twojego pytania to chyba nie da się obliczyć masy świni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

U nas w domu stosujemy taki sposób, czyli mierzymy bydło i zaś z tabelki odczytujemy w przybliżeniu wage.

Jak to chce to moge to dokładnie opisać tylko musze poszuakć tej tabelki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

o właśnie o taką tabelkę bardzo bym prosił, bo krążyła po wsi taka miarka z podziałką i zagineło, jakbyś mógł wrzucić do galerii skan tej tabelki, lub wysłać na maila!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

niemoge coś tego zeskanować to napisze:

 

odwód w cm. - waga w kg(w przybliżeniu)

146 - 248

148 - 257

150 - 272

152 - 280

153 - 290

154 - 296

155 - 303

156 - 308

158 - 320

160 - 330

162 - 340

163 - 348

164 - 358

166 - 370

167 - 378

169 - 390

170 - 400

171 - 408

173 - 420

175 - 432

176 - 438

177 - 447

178 - 457

179 - 468

180 - 473

181 - 480

182 - 487

183 - 492

184 - 504

185 - 512

186 - 520

187 - 530

188 - 540

189 - 551

190 - 560

191 - 568

192 - 570

193 - 587

194 - 599

195 - 608

196 - 613

197 - 621

198 - 630

199 - 640

200 - 648

 

PS

ta metoda jest stosowana u mnie w domu i chociaż w przyblizeniu mozna określić wage bydła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

bardzo dziękuje napracowałeś się p[rzepisując to, a tak wogóle to tylko według obwodu klatki się mierzy mase i nic więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta tabela zdaję się jest dal krów rasy Polskiej Czarno-Białej. Więc opieranie się na niej podczas pomiarów bydła jakiejkolwiek innej rasy (zwłaszcza ras mięsnych czy też mieszańców towarowych) mija się z celem.

Osobiści za bardziej dokładny uważam metodę Presslera

Masa ciała = 3.14 * (p2/2) * z * c

 

gdzie:

 

 

 

p – skośny obwód klatki piersiowej (mierzymy jak normalnie obwód klatki z tym że z jednej strony taśma idzie za łopatką a z drugiej przed)

 

 

 

z – podłużny obwód tułowia

 

 

 

c – współczynnik zależny od wieku, rasy, kondycji. Dla sztuk młodych od 0.40 do 0.42 dla starszych od 0.42 do 0.44, jak odkopie książkę z hodowli bydła podam dokładne wartości współczynnika dla poszczególnych grup zwierząt.


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

tylko kolego ja niehoduje bydła mięsnego i to jest metoda jaką ja stosuje w swoim gospodarstwie i podzileiłem się informacjami jakie posiadam :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

A ja mam miarkę zoometryczna i mierze nią rożne sztuki i jak narazie daje mi to dobre wyniki. Wiadomo, że różnice są miedzy miarka i waga, ale nie za doże. Ostatnio ważyłem byki takie w granicach 400 kg i obmierzyłem to różnica max wyszła 30 kg. A jak dla mnie to już dosyć dokładnie. Ważne, aby mierzyć za łopatkami i mocno ścisnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilo1    1

Witam.

Poszukuję właśnie takie tabeli z przelicznikiem centymetrów na kilogramy dla trzody. Czy ktoś może mi podać przeliczniki zaczynające się od 100 cm?


" Nie ważne gdzie jadę , grunt ,że wiem gdzie byłem "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilo1    1

Dzięki wielkie , o takie coś mi chodziło . Super , jeszcze raz dzięki


" Nie ważne gdzie jadę , grunt ,że wiem gdzie byłem "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrax12    2

Podaje wartości dla wyższych wag, ale tabela jest stara według starych pokrojów z lat 80

pierwsza wartość to cm druga to kg

186-484

187-490

188-496

189-502

190-509

191-540

192-545

193-553

194-560

195-570

196-574

197-584

198-592

199-599

200-606

201-614

202-621

203-629

204-636

205-642

206-651

207-658

208-666

209-670

210-680


U-R-S-U-S C-330 , John Deere wśród Ursusów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej4995    0

Mnie interesowałaby taka miarka-tabela, czy mógłbyś przesłać mi ją na e-maila? Byłbym bardzo wdzięczny.

Oto mój adres e-mail: andrzej4995@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Przecież masz podane. Skopiuj sobie.

  • Haha 1

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Miarka @Morowa91 sprawdza się bardzo dobrze max 15-20kg różnicy, z tym że należy odpowiednio naprężyć miarkę i tak nie może być luźna ale i nie może być zbyt ciasno napięta, po prostu musi dobrze przylegać do bydlaka ale nie może się wpinać, a sprawdza się na pewno w mieszankach HF z czarnobiałymi itp, w rasach mięsnych może trochę zawyżać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ta tabela zdaję się jest dal krów rasy Polskiej Czarno-Białej. Więc opieranie się na niej podczas pomiarów bydła jakiejkolwiek innej rasy (zwłaszcza ras mięsnych czy też mieszańców towarowych) mija się z celem.

Osobiści za bardziej dokładny uważam metodę Presslera

Masa ciała = 3.14 * (p2/2) * z * c

 

gdzie:

 

 

 

p – skośny obwód klatki piersiowej (mierzymy jak normalnie obwód klatki z tym że z jednej strony taśma idzie za łopatką a z drugiej przed)

 

 

 

z – podłużny obwód tułowia

 

 

 

c – współczynnik zależny od wieku, rasy, kondycji. Dla sztuk młodych od 0.40 do 0.42 dla starszych od 0.42 do 0.44, jak odkopie książkę z hodowli bydła podam dokładne wartości współczynnika dla poszczególnych grup zwierząt.

To się stosuje dla bydła, jak dokładnie mierzy się ten podłóżny obwód tułowia, bo jakieś cuda mi wychodzą, ten wzór jest dobry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolik13    1

Ta tabela zdaję się jest dal krów rasy Polskiej Czarno-Białej. Więc opieranie się na niej podczas pomiarów bydła jakiejkolwiek innej rasy (zwłaszcza ras mięsnych czy też mieszańców towarowych) mija się z celem.

Osobiści za bardziej dokładny uważam metodę Presslera

Masa ciała = 3.14 * (p2/2) * z * c

 

gdzie:

 

 

 

p – skośny obwód klatki piersiowej (mierzymy jak normalnie obwód klatki z tym że z jednej strony taśma idzie za łopatką a z drugiej przed)

 

 

 

z – podłużny obwód tułowia

 

 

 

c – współczynnik zależny od wieku, rasy, kondycji. Dla sztuk młodych od 0.40 do 0.42 dla starszych od 0.42 do 0.44, jak odkopie książkę z hodowli bydła podam dokładne wartości współczynnika dla poszczególnych grup zwierząt.

No właśnie też mnie interesuje jak się mierzy ten podłużny obwód tułowia ??? Nnapisz. z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Tuż za


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

A jeśli chodzi o tą tabelkę to dotyczy ona i trzody i bydła????????/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ma ktoś tabelkę dla bydła ale żeby był obwód ponad 200 cm.??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj