Ferdek07

Miarka zoometryczna

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gadek5228    132

Wczoraj sprzedawaliśmy byki,zmierzyliśmy jednego i według miary miał 750kg,po zważeniu w skupie miał 714kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek330    0

u mnie niemal idealnie sprawdza się tabelka podana przez kolegę ciepłym3 :D przed nawiasem waga rzeczywista w nawiasie waga wg tabeli

- mieszaniec 1/2 LM -214cm i 781kg (790kg)

- mieszaniec 1/2 LM-208cm i 723kg (731kg)

- mieszaniec 1/2 LM-203cm i 674kg (680kg)

- mieszaniec 1/2 LM-208cm i 770kg (731kg)

- HO-204cm i 688kg (698kg)


Ursus jest bogiem, orka nałogiem, ropa podstawą, a żniwa zabawą..... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Po mojemu jest duża różnica w rasie bydła. hf będzie dużo lżejszy od mięsnego byka chociaż w kłębie będzie miał te same cm. Ile po waszemu będą miały simentale o168cm i długi z ładnym tyłem i drugi taka kulka 165cm o ładnym przodzie tylko że krótki. Mierzone od razu za nogami i to chyba błąd. jutro zawiozę jednego na wagę i sprawdzę dokładność pomiaru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawellesz    0

I ja nie jestem przekonany do tych tabelek mierzyłem byka zwykły HO wyszło 204 wg tabeli 698 kg, a pytałem sąsiada z racji że on dłużej i więcej byków sprzedaje to mówił że jak 500 kg będzie miał to będzie dobrze. i teraz sam już nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Super że ktoś dodał tabelkę ponad 200cm, w sumie w przypadku mojego bydła zgadza się ta tabelka po małej korekcie tzn. mierzę dość swobodnie opasam bydlaka ale tak żeby miarka przylegała ale żeby ta taśma nie wrzynała się w skórę, wtedy muszę odjąć około 30-35kg i się zgadza handlarze cwaniakują i jak mierzą to tak ścisną bydlaka że mało miarka nie pęknie, następny myk to mierzyć bydlaka jak ma pysk przy glebie, heh, ale sprawdza się tylko w przypadku bydla czarnobiałego lekko zahaefionego, i w hf-ach, w bydole mięsnym nie ma zastosowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawellesz    0

Dla handlarza na oko czy na miarkę to już chyba nikt nie sprzedaje, jak już to na wagę, ale z wagami też różnie bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

A czy jest taka tabela dla cielaków bo nie chce mi się byczka nowo narodzonego targać z obory do garażu 30m.

Tą miarkę z greene co mam jest dla cieląt tz zaczyna się od około 40kg wzwyż, natomiast dla świnek jest na odwrocie plus dla koni ,czyli 3w1nym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek36    18

mierzyłem dzisiaj byki to 230 215 220 to według tabeli powyżej ten pierwszy ma ok 950 kg według mnie to 820 kg byki nie mają dwóch lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

zmierz 2 a nawet 3razy dla pewności, podstawowa sprawa to aby dany byk stał prosto,jak ci skręi głową to napina mięśnie i wyik masz większy,druga sprawa-miarkataśma musi być od dołu za samymi nogami -minimalnie do tyłu będzie i zwiększa się objętość. są byki co ciężko ich zmierzyć,kręcą się itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nismo    7

w tym temacie nie ma podanej miarki dla małych cielaków, pewnie pomyliło Ci sie z miarką ale dla świń, jak by ktoś miał to niech wystawi na pewno nie jednemu się przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a gdzie mogę znaleźć tabele dla byczków od 70-150kg

 

w odr dostałem coś takiego

 

obwód-kg

90-68

91-70

92-72

93-75

94-77

95-79

96-81

97-84

98-86

99-89

100-91

101-94

102-96

103-99

104-101

105-104

106-107

107-110

108-113

109-116

110-118

111-121

112-125

113-128

114-131

115-134

116-137

117-140

118-144

119-147

120-151

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84    0

Witam po raz pierwszy. Z ta sprawdzalnością miary to u mnie tak roznie bywa. Wczoraj sprzedalem byka mieszanca mięsnego, który mial obwód na scislo 220cm (tabela 851kg) a na wadze wykazalo 740kg tylko ze mial on 17m-cy. Ale w listopadzie na czarno bialych to tak prawie sie zgadzalo. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli 111 za wyżyła, a to już sporo, żeby być pewnym trzeba bydlę niestety zważyć - jeśli ktoś wagę posiada,

Zależy jaki jest zwierz, np. na tych czarno białych wyszło podobnie,

 

Moim zdaniem miarka pokaże nam wagę mniej więcej orientacyjnie ;)

tyle to z oka można strzelać i pomylić się o te kilkadziesiąt kg, nawet do 100 -_-

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84    0

Witam. A jak obecnie u Was z cenami byków bo u mnie trochę spadly no i mówią ze nadal maja spadać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

7,5 dostałem za byka , a za jałówkę 7 - sprzedane kilka dni temu . Powiat lubartowski . Bydło HO , po mięsnym byku . Z cenami bydła jest chyba inny temat . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj