Zaloguj się, aby obserwować  
AdamBa

Zywienie młody Cielaków

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
AdamBa    0

Od ktorego tygodnia zycia mozna podawac młodym jałowkom i bykom pasze takie jak Otręby, Siano z gory dziekuje za odpowiedz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc1    2

Siano- po ok. 2 tygodniach, osypka- około 3 tygodnia. tak jest u mnie. Zresztą, i tak takie małe cielaki to słabo jedzą pasze na początku, podstawa to mleko, albo przy krowie, albo mleko w proszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamBa    0

U mnie dostaja różnie mleko w proszku i od krowy . A w połodnie ciepło wode . Maja one ponad tydzien i juz troche siana jedza i troche otrąb im sypie dosłownie troche to tez troche zjedza . Dzieki za odpowiedz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

u mnie od malenkości jak chce to matce podje

 

ps. sorki że się czepiam, ale tytuł tematu, młode cielaki to tak jak młody chłopak itd tzn jak cielak to wiadomo że młody czy chłopak (tak nas za to polonistka tępiła że tak mi zostało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamBa    0

U mnie to juz troche jedza srute a siano to non stop . A tak po miesiącu to srute i siano do oporu cały czas :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thecook    0

Bardzo szybko należy dawać siano, drażniąc trawieniec powoduje jego lepszą pracę i wytwarzanie flory baktryjnej. Daje się również CJtkę, gdzie składnikiem jest min całe ziarno kukurydzy. Gdy w kale zaczyna sie pojawiać to ziarno, tzn przestaje być trawione, to je mielimy. Wtedy przedżołądki już grają i można startować z kiszonkami. Wcześniej raczej nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz16s    0

ja najpierw daje mleko (kakao) potem cj-tke i siano

a po ile u was jest kakao ,,SANO" Bo umnie po 115 zł za 25kg


JD 6220+ tur , 6400+tur , URSUS 1614, URSUS912 ursus 360 +tur oraz Deutz Fahr potęgą na moich 136 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a ja mam po znajomości 102zł za 25kg :D


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Jak ja kupuje na punkcie to mam po 108 zl. Ale ostatnio jeszcze dodaja meggi musli,wiec taniej jeszcze wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

wiecie co jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę przesłać jak się żywi cielaki itp mam bardzo ciekawą książkę o zwierzętach sam nie lubię czytać książek ale tą czytam i dużo z niej można się nauczyć jak coś to piszcie gg.12684979


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamBa    0

Jesli mozesz to mi przeslij tą ksazke na e-mail adam.bartosiewcz@wp.pl lub na GG 11935846

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0

co dawać jałówce 2 miesięcznej aby przybrała na wadze, bo nie przybywa na wadze a żywiona jest dobrze może jest chora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PongO    1

ostatnio bylem z tata na zebraniu na temat gospodarstw ekologicznych, tam sie dowiedziałem ze najlepiej żeby cielaki dostawały mleko (najlepiej od matki lub jak z jakiś przyczyn nie mogą to mleko z innej krowy lub w proszku) prze 90 dni od urodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

to napisz co jej dajesz. Dobra jakość jest paszy??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

a może spróbój jej dawać wysłoki suche toffi tylko my sypiemy do kubełka z wodą to namiękną to przy kilu wysłodków to narośnie cału kubełek; ale tak na początku to po trochu napewno by jadła my tak dajemy od 2-3 mięsięcy i raz dziennie my dajemy rano po mleku , unas jest hf i słabo rośnie jak to hf ale mamy mięsnego (nie czysto rasowy) to ładnie rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj