Agronom16

Jakiej mocy ciągnik do krone 1500 vario pack?

Polecane posty

Agronom16    2

Od niedawna posiadam prase krone 1500 vario pack. i nie zabardzo wiem jakie ma zapotrzebowanie mocy... Mam dwa ciągniki Zetora forterre 11441 i deutz fahra agrotrona 85 mk3. zetor zapewne da sobie rade ale on mocno paliwożerny... a czy 85 - konny deutz da sobie rade? troche się przestraszyłem jak zobaczyłem na zdjęciu z tą prasą 135-konnego MF - a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danex89    16

Producent podaje zapotrzebowanie na 50 KM :D , w dodatku na prase z rotorem wedlug nich tez tyle wystarczy :D , jakos malo realne mi sie to wydaje. W słomie czy sianie 85 KM powinno chodzic. Z sianokiszonka mogloby byc gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronom16    2
Producent podaje zapotrzebowanie na 50 KM :D , w dodatku na prase z rotorem wedlug nich tez tyle wystarczy :D , jakos malo realne mi sie to wydaje. W słomie czy sianie 85 KM powinno chodzic. Z sianokiszonka mogloby byc gorzej.

 

naprawde tak piszą? to faktycznie ich pogieło... prasował to będe raczej słome i dobrze by było żeby deutz sobie radził...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
naprawde tak piszą? to faktycznie ich pogieło... prasował to będe raczej słome i dobrze by było żeby deutz sobie radził...

 

Mysle ze jednak ten Deutz da sobie spokojnie radę w słomie :D

 

50 koni to jest minimum, u mnie w zmiennokomorowej chodzi 100 konny JD, ale gdyby zaczepić do niej 85 konny to dałby sobie rade, może z minimalnie mniejsza prędkością ale bedzie chodził.

 

A zapomniałbym ja daje 540 na Eco czyli 1700 obr silnika, gdyby mniejszy nie dal rady to mógłby chodzic np na 540 zwykłym czyli około 2000 obr silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danex89    16

Hehe ja nie mam wogole zadnej prasy, na moje hektary nie potrzebna mi :D a ta moc to sprawdzilem w prospekcie. Ot cala moja wiedza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronom16    2
Mysle ze jednak ten Deutz da sobie spokojnie radę w słomie :D

 

50 koni to jest minimum, u mnie w zmiennokomorowej chodzi 100 konny JD, ale gdyby zaczepić do niej 85 konny to dałby sobie rade, może z minimalnie mniejsza prędkością ale bedzie chodził.

 

A zapomniałbym ja daje 540 na Eco czyli 1700 obr silnika, gdyby mniejszy nie dal rady to mógłby chodzic np na 540 zwykłym czyli około 2000 obr silnika

 

Ta opinia mnie pocieszyła :D ... a jaką prase ciągasz tym JD??? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Ta opinia mnie pocieszyła :D ... a jaką prase ciągasz tym JD??? :D

 

Zmiennokomorową Vicon RV-1901 -baloty do 180 cm, jest gdzieś w galerii :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nibynikt    0

Prasy VarioPack 1500 i 1800 wyglądają cholernie wielkie no i ten tanden a jak doczepiony ciągnik o ocy 120 km to przeraża. Jak zobaczyłem na zdjęciu to duża a tu sie uśmmiałem że taka moc tylko potrzebna <LOL>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronom16    2

a z czego się tu śmiać widocznie obecnie produkowane prasy są tak konstruowane aby nie stawiały dużych oporów... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter251    8

u mnie prasował JD 88 km słome to wogóle jej ne czuł, a tak nawiasem mówiąc to nie wiem dlaczego one są takie wielki claas variant jest dużo zgrabniejszy a robi takie same baloty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Trochę odświeżę ten temat, bo mam pewne pytanie;) Według książki to krone 1500 potrzebuje 50 KM a 1800 potrzebuję 55 KM. Chodzi i o to jak jest w praktyce, czy to zapotrzebowanie miedzy tymi dwiema prasami jest znacznie zauważalne? Mam ciągnik 100 KM, prasować będę tylko i wyłącznie słomę, więc szukał bym wersji bez rotora tnącego. Robił bym bele 120*150 i nie wiem czy rozglądać się tylko za wersją 1500 czy za 1800 też mogę się rozglądać? Chodzi mi żeby ciągnik mógł spokojnie z nią śmigać bo sporo doprasowania ma, i właśnie tak na następny rok planujemy wymienić starego claasa, na coś nowszego i jakoś te prasy przypadły mi do gustu.

I jeszcze jedno pytanie, jeśli ma prasa ma rotor tnacy, ale prasujac noże będą schowane to i tak będzie zwiększone użycie mocy? ;)

Edytowano przez Bartek72511

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez skarbek15
      Jak w temacie kupię sterownik lub komputer do Krone Combi Pack 1250 lub 1500 mogą być nie działające i nie sprawne lub po nieudanych naprawach innych serwisów Kontakt 508537293. Oferujemy również naprawę tych sterowników i komputerów pokładowych jeśli ktoś ma problem z tymi sterownikami zapraszamy do kontaktu.



    • Przez nowyrolniks
      Witam,
      mam problem ze sterownikiem w tej belarce. Wyświetla się taki błąd. Co on oznacza?
      Pozdrawiam.

    • Przez RockAndRolnik
      Decyzja zapadła kupujję 1250 MC Fortimę. Rozważałem 1500 MC i Mchale 5400c lub 5500, ale zdecydowałem się na Krone Fortima 1250 MC ... po roku napisze o doświadczeniu swoim Może ktoś ma i podzieli się swoimi odczuciami   ?
    • Przez Grzegorz08
      Mam problem (Belownica Krone 1250) z owijaniem siatką gdyż po uruchomieniu pobierania siatki nie cofa się siłownik na ciągu paska i nie załącza aparatu ucięcia siatki.
    • Przez Marcin157
      Witam, mam problem z prasa rolującą krone KR 155 podczas dobijania belki otwiera się tylna klapa. Na zamkniętej komorze wygląda tak jakby siłownik nie podnosił tego uchwytu do końca co blokuje klapę. Proszę o jakieś porady co zrobić!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj