Zaloguj się, aby obserwować  
adam0122

Byczki 300kg

Polecane posty

adam0122    25

Kiedyś przeczytałem w agrze, że podobno ktoś skupuje byczki 300kg i wywozi je za granice. Podobno jest to do bry ineres po po 7 miesiącach masz już takiego byczka. Teraz trzymam duże tak do około 750kg , ale taki to przawie 2 lata rośnie.

Piszcie jak wiecie kto takie byczki skupuje i po ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

popytaj hodowców bydła mięsnego oni zapewne tak sprzedają ,hodowcy są też na af możesz coś popytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

zależy jaką ilość posiadasz, bo jak mało to jakiś pośrednik a jak masz sporą ilość to już możesz bezpośrednio za granicę wysyłać, a interes jest dobry bo przy dobrej rasie i karmieniu te 300 kg możesz uzyskać nawet po 5-6 miesiącach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

to ile za kilogram takiego towaru mozna uzyskac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo    0

właśnie znajomy który trzymał takie byczki do 300 kg mówił mi ostatnio że eksport zmniejszyli i cena spadała a szły chyba głównie do włoch . My opasamy na duże do ok 700 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

jeżeli masz ich mało to raczej trzymaj do 600-700 kg i sprzedawaj a jeżeli dużo to poszukaj kogoś kto wysyła je i pogadaj z nim :D


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nibynikt    0

dobry mięsny byczek to szybko urośnie do tych 700 kg, a jak sie uda to można sprzedać oseska komuś kto trzyma i pasie na duże.

 

Pozdro :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam0122    25

No kiedyś to mieliśmy dużo krówek teraz zostało 2 i tak narazie od nich od trzech lat trzymam cielaki na byki. Ale jeśli interes ten by się opłacał to zaraz zwiększyłbym ilość cielaków do przynajmniej 20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

A gdzie sprzedajesz takie sztuki w okolicach 300 kg jeśli można wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj