Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kris14    267

Ciekawe w jakim stanie miałeś smarowniczki że rączkę w smarownicy pogiąłeś :blink:

Na siłę się nie smaruje po prostu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szuma    13

kup smarownice nożną, cena ok 200zl do tego dlugi przewod i przeciez wystarczy jak przesmarujesz rano i wystarczy na caly dzien, chyba ze niema Ci kto pompować noga jak siedzisz na kombajnie..


"Siła w jedności, jedność w wierzę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

A jakie smarownice polecacie (pomocne byłyby tu linki) z tych do 200-300zł? Bo już nie mam czym smarować. Mam taką małą ręczną ale gwint w niej się przerwał i nie da się już smarować a na rynku kupiłem za 20zł z rączką to się na złom nadaje. Główki na smarowniczki nie pasują i więcej smaru bokiem ucieka niż tam, gdzie trzeba. Coraz bardziej zastanawiam się nad nożną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szuma    13

ja kupilem w agromie smarownice zaplacilem ok 200zl i dziala ok, a jak sie doczytalem na metce to MADE IN CHINA ale miala certyfikat CE i dzial u mnie ok, a ma co do smarowania.


"Siła w jedności, jedność w wierzę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracjan91    0

Ciekawe w jakim stanie miałeś smarowniczki że rączkę w smarownicy pogiąłeś :blink:

Na siłę się nie smaruje po prostu....

 

Smarowniczki mam w dobrym stanie, ale w niektórych miejscach ciężko idzie.

Edytowano przez gracjan91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekzxc    0

ja kupilem w agromie smarownice zaplacilem ok 200zl i dziala ok, a jak sie doczytalem na metce to MADE IN CHINA ale miala certyfikat CE i dzial u mnie ok, a ma co do smarowania.

 

certyfikat ? nie byłbym tego taki pewien

C E - "Conformité Européenne" ("European Conformity")

CE - China Export

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki0077    0

Witam

chciałem zapytać o zasade działania smarownicy nożnej.

czy to jest tak że w jednym czasie nogą naciskamy na smarownice a ręką smarujemy maszynę, czy jest może tak że nogą naciskamy jakąś sprężynę i potem tylko naciskamy spust w pistolecie i smarujemy kalamitki. ?

 

Proszę o pomoc gdyż nigdy nie miałem do czynienia z taką smarownicą! a ręczną przy kombajnie trza się troche na machać.

 

zamierzam kupić coś takiego:

 

http://allegro.pl/smarownica-tawotnica-nozna-6l-profesjonalna-fvat-i1752163228.html

 

napiszcie proszę czy warto w ogóle coś takiego kupować czy lepiej coś droższego.

 

Z góry dziękuję za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmkam    0

Wiosną tego roku kupiłem sobie smarownice pneumayuczną na 12l smaru, w sumie chciałem większa ale nie mieli w sklepie ale teraz nie żałuje bo jest w sam raz a napełnianie nie jest takie kłopotliwe.Po tych kilku miesiacach użytkowania mogę śmiało stwierdzić ze jest to najwygodniejsze rozwiazanie z dotychczas stosowanych a przerabiałem juz chyba 3 pneumatyczne reczne i 5 zwykłych dzwigniowych. Do pełni szczęścia brakuje mi tylko dłuższego przewodu bo w standardzie jest 3m a przydało by się drugie tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofus    11

@farmkam możesz podać jakieś dane co to za smarownica (jakaś nazwa, model, marka?), jaki koszt mniej więcej?

Smar jest podawany w sposób ciągły czy pojedynczymi "strzałami"? Rozumiem, że jak miałbyś np. 10-metrowy przewód to w ręku masz tylko "pistolet" i nie musisz nic przy samym agregacie w trakcie smarowania robić?

Czy można w niej w jakiś sposób kontrolować czy smar poszedł czy nie gdy się ma do czynienia z zatkanymi smarowniczkami? Może jest jakiś manometr na wyjściu?

Kiedyś kupiłem taką małą smarownicę pneumatyczną (coś jak popularne ręczne), ogólnie jakoś działała jednak ta właśnie kwestia dla mnie ją zdyskwalifikowała: nigdy nie wiedziałem czy smar przeszedł czy nie. W ręcznej po prostu czuje się jaki opór stawia dźwignia pompki, w tamtej nie dało się tego wyczuć a smarowanie "aż wyjdzie" raz, że powoduje niepotrzebne zużycie smaru, dwa, nie wszędzie można sobie na to pozwolić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmkam    0

Dokładnej nazwy nie pamiętam ale z tego co zauważyłem to wszystkie są podobne różnią się tylko wielkością tego wiaderka na smar,za moją dałem coś ok 450zł do tego musiałem dokupić kawałek węża chyba 40cm z tą końcówką do smarowniczek,ale niektóre mają już to w standardzie, a smarowanie wygląda tak ze w jednej ręce trzymam pistolet a w drugiej wspomniany kawałek węża z końcówką co daje mi łatwy dostęp do wszystkich smarowniczek,oczywiście na ile wąż pozwoli myśle ze 6m to by było optimum ale teraz mam standardowe 3 i daje rede tylko ze trzeba często tą całą pompę przestawiać smar jest podawany w sposób ciągły wiec jeśli wciśniesz spust to leci bez żadnych przerw.Co do tego czy smar idzie czy nie można się zrietować po odgłosie wydawanym przez pompę lub jeśli się trzyma węża to czuć jak pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NABUCH    9

Witajcie. Mam pytanie do właścicieli smarownic pressola. Planuję kupić ręczną smarownicę z tej firmy.Zastanawia mnie tylko czy ma ona odpowietrzenie. Patrzyłem na zdjęcia i nie mogę dojrzeć czy jakieś ma czy nie. Jeżeli nie ma to czy są problemy z zapowietrzaniem nie ? Obecnie mam starą rosyjską i pomijając badziewność to jak się zapowietrzy łatwo przepchnąć przez odpowietrznik . Z góry dziękuję za informację. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Witam, kupiłem jakiś czas smarownice pneumatyczną, ręczną tylko, że nie da się nią smarować. Cały czas się (chyba) zapowietrza bo smar jest a smar nie idzie. Czy jest jakiś sposób na odpowietrzenie tego dziadostwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofus    11

Rozumiem @farmkam, że masz podobne do tych smarownice:

http://allegro.pl/smarownica-towotnica-pneumatyczna-bass-polska-12l-i1771351303.html

http://allegro.pl/smarownica-pneumatyczna-17l-pod-kompresor-gw-12-mc-i1765046780.html

?

Może ktoś jeszcze ma te smarownice, mógłby się podzielić wrażeniami i pomóc w wyborze?

Można spotkać też podobne konstrukcje w cenach sięgających 2000zł (Raasm, Italcom, Satra). W czym może mieć uzasadnienie wydanie 3-4x większej kwoty niż za powyższe, zdaje się polskie, urządzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NABUCH    9

kristofus obydwa sprzęty to produkty chińskie firmowane tylko przez polskie firmy . Kwestia jakości do sprawdzenia naocznie już na konkretnym sprzęcie. Pasiu a jakiej firmy kupiłeś smarownicę ? Nie ma żadnego odpowietrzenia? Ponawiam pytanie czy smarownice pressola mają odpowietrzenia ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmkam    0

@kristofus dokładnie to samo tylko jakoś inaczej jest oklejona,wydaje mi się nawet ze klepie się to w jednym zakładzie (wiadomo w jakim kraju) i pużniej firmują to już różnymi markami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

No za tą cenę można by się skusić. Ja mam tylko innej firmy już 2 sezony i sobie chwalę ale wyjek już miał dwie, strasznie dużo nie smarował i mu po sezonie padał tłok(uszczelka) a o to trochę ciężko było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Chodziłem właśnie sprawdzać ale po nalepce firmowej śladu już nie ma a jaka to była firma to nie pamiętam. Dodam że smarownica była kupiona w sklepie rol za ok 200 pln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

ja mam tej firmy ale pneumatyczną wypompowała 50kg smary i jest okej polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zyz1o
      witam powiedzcie mi jakie kupujecie glowki to swoich smaronic bo u nas sprzedaja jakies niby firmowe ale pocisniesz z 10 kalamitek i sie rozwala tzn strodek w tej glowce nie trzyma jakos rozchodzi sie na boki wiec wezdzie cos mi doradzcie
    • Przez frytkowski82
      Witam, zakupiłem jakiś czas temu smarowniczkę (producent to chyba agroma). Jest to mini smarowniczka do narzędzi ogrodniczych, niestety nie działa. Po nałożeniu do środka smaru nie tłoczy go. Czy może źle jest złożona (w załączeniu zdjęcie )? Smar nakkładam do obudowy smarowniczki (na zdjęciu ciemnoniebieska)
      http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/db277a3f530d8207.html
    • Przez pawelol111
      Witam, jest możliwe sterowanie prasą ( rozłożenie podbieraka, podnoszenie klapy, załączenie aparatu do siatki) w przypadku awarii sterownika?
    • Przez piotrekbial1
      cześć  muszę kupić  smarownice pneumatyczna  wkładaną do wiadra 12 l    zasilaną pneumatycznie  
      budżet  do 1000zł  
      używana  będzie  do smarowania  sprzętu  budowanego w firmie 
      używa  ktoś  może  takiego sprzętu  ? i chciałby  polecić  konkretny model ?
    • Przez MichałLas
      Cześć,

      Potrzebuje glebogryzarki do truskawek. Zależy mi na rozstawie 30/60/80.
      Nie znam się na firmach dlatego proszę o radę.

      Chciałbym wydać max 2000zł.
      Nie wiem czy nową czy używaną.
      Np.
      Honda F400
      Hortmasz Tig6580Bs
       
      Coś innego?

      Pozdrawiam serdecznie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj