Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
BukeR    10

Interesuje mnie smarownica pneumatyczna 12l firmy MarPol lub BassPolska. Ma ktoś taki sprzęt i da się tym posmarować?


Evolving agriculture - Dutz Fahr




Pomogłem? Kliknij na zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

mam Bassa i działa super. Na wejściu ciśnienie przez reduktor 6 atm a na wyjściu 300 i przebija wszystko. Jak ładujesz to słychać uderzenia tłoka i wiesz czy idzie. jedyny feler to że musi byc cały czas podłączona do ciśnienia bo jak odłączysz to z naolejacza wypłynie olej na smarownice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek1992    0

Tematy połączone

 

Witam,

Posiadam smarownice ręczną podobną jak poniżej:

b908f183c9719dd568dc067b0ecb6502.jpg

mam problem, gdyż muszę ciągle kupować nowe końcówki i nie chcę smarować. Smar nakładam bez powietrza i przeczyszczam wężyk i końcówkę i też nic nie daje.

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo że smar nakładasz bez powietrza to i tak spróbuj ja odpowietrzyć. Powinienes miec na głowicy ( ta którą nakęcasz) taka mała śrubke na dole jak dociśniesz tłok to poluzuj ta srubke i powietrze powinno pójsć, jeżeli nie masz mozesz tak zrobic, poprostu zakręć głowice ale tylko troszke, żeby tylko gwint dobrze złapał, nastepnie dociśnij tłoczysko i powietrze pójdzie. Dopiero wtedy próbuj smarowac. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Końcówki niszczą sie jak je źle sie odpina. Powinno sie lekko złamać i kręcić wokół osi kalamitki, w taki sposób końcówki sporo dłużej działaja. Ale mimo to te na polskim rynku to badziew. Polecam końcowki ori john deera i smarownice też tej firmy. Możesz ją napełnić jak chcesz a ona i tak napąpuje. Koszt w serwisie nie jest jeszcze taki straszny bo 120zł a ile nerwów mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

A może masz zapieczone kalamitki, powstaje duże ciśnienie w wężu i dlaczego nie możesz odpiąć końcówki?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Nosze sie z zamiarem zakupu smarownicy pneumatycznej mam reczna małą i nożna z lat 90-tych i to sa sprzety nie do zajechania ale do nożnej potrzebuje drugiej osoby do pomy przy smarowaniu np. kombajny czy sieczkarni. O zakupie duzej pneumatycznej mysle juz od 2 lat i ciagle nie moge sie zebrac.

 

Rozjerzałem sie w temacie i sa 3 opcje drogo ale pewny towar markowy RAASM:

 

http://allegro.pl/raasm-68213-smarownica-pneumatyczna-13-kg-i3619858777.html

 

Srednia półka cenowa BJC - chinczyk ale podobno dobrej jakosci około 900zł

http://allegro.pl/smarownica-z-pompa-pneumatyczna-smar-13kg-bjc-i3560506944.html

 

No i typowy chinczyk typu GEKO, MAR-POL, BASS itp. około 500zł

http://allegro.pl/smarownica-tawotnica-pneumatyczna-12l-geko-i3585876463.html

 

Może ktoś użytkuje taka BJC bo tak sobie o niej mysle czy nie jest to jakis kompromis miedzy jakoscia icena. Głownym elementem tych narzedzi jest poma bo puszka każda wytrzyma czy przewód da sie wymienic.

Chce uzywac tego z kompresowem 2 tłokowym 50l


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Ja ostatnio wychodzę z założenia, że jak kupić coś to już porządne bo prędzej czy później i tak będę musiał kupić te lepsze. Pewny markowy towar kosztuje ale wychodzę z założenia że nawet jak za coś przepłacę ale jestem zadowolony z użytkowania tej rzeczy to jest dobrze. Teraz zbliża się zima, do wiosny masz ponad 5 miesięcy więc nawet jeżeli chodzi o kasę to zdążysz zaoszczędzić te 600zł do tej lepszej.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja tez staram sie nie kupowac najtanszych narzedzi bo jest tak jak mówisz. ALe czesto jest tak ze takie sredniopułkowe wcale nie ustepuja jakoscia a cenowo sa bardzo korzystne. powiedzmy mam klucze geko i takie same covala i naprawde nie ma sie do czego przyczepic do geko a cenowo była spora róznica. Kiedys kupiłem zestw nasadowych jakis no name i smigaja juz kilka lat. jedynie grzechotki pozrywałem po kilku latach ale dokupiłem covala czy yato i nadal zestawy sa w pełni funkcjonalne. Oststnio kupiłęm zestaw szlifierek katowych SKLL-a ( mam kilka lat wiertarke i opalarke tej firmy) i za ta kase to naprawde jakos jest super a cena 1/2 makity, metabo czy boscha prof który jest włascicielem skilla.

 

 

Podobnie mysle o tej smarownicy BJC to w miare uznana marka w kluczach pneumatycznych wiec mysle ze bubla by nie zrobili patrzac na ta pompe jest inaczej wykonana niz w najtanszych a wiec mysle ze może to byc warte uwagi. Tylko ciezko znaleśc kogos kto taka smarownice użytkuje, a bede chciał pewnie ja kupic w najbliższym czasie.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Może i to jest dobry kompromis między jakością a ceną nie mam takiej smarownicy więc i nie mam o niej zdania. Na pewno lepsza od tej najtańszej...


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek1337    2

Witam. Chce kupic smarownice jakas mniejsza,bo duza kombajn bardzo ciezko nasmarowac. Chcialbym kupic sobie pneumatyczna,ale jakas mniejsza (bo te duze to wydatek),i wpadly mi w oko takie smarownice:

http://allegro.pl/smarownica-pneumatyczna-towotnica-schneider-german-i4176241334.html

Chodzi mi o taki typ,nie konkretnie model. Uzywal ktos z was takiej smarownicy? Dobrze podaje smar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Jak chcesz taki typ, to mogę Ci sprzedać. Właśnie dziś walnąłem ją w jednym garażu i poszedłem po moją dużą pneumatyczną do drugiego. Przynajmniej żadnych problemów z odpowietrzeniem czy podaniem smaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Najlepsza smarownica jest ręczna.Posiadam pneumatyka i tylko powiem że kasę wyłożyłem nie potrzebne.Fakt smaruję się nią fajnie ale szybciej nasmaruję bizona ręczną bo pneumatykiem w niektóre miejsca jest bida dojść no przewód pneumatyczny czasem zawadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Zazwyczaj zaciąga sama.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zyz1o
      witam powiedzcie mi jakie kupujecie glowki to swoich smaronic bo u nas sprzedaja jakies niby firmowe ale pocisniesz z 10 kalamitek i sie rozwala tzn strodek w tej glowce nie trzyma jakos rozchodzi sie na boki wiec wezdzie cos mi doradzcie
    • Przez frytkowski82
      Witam, zakupiłem jakiś czas temu smarowniczkę (producent to chyba agroma). Jest to mini smarowniczka do narzędzi ogrodniczych, niestety nie działa. Po nałożeniu do środka smaru nie tłoczy go. Czy może źle jest złożona (w załączeniu zdjęcie )? Smar nakkładam do obudowy smarowniczki (na zdjęciu ciemnoniebieska)
      http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/db277a3f530d8207.html
    • Przez pawelol111
      Witam, jest możliwe sterowanie prasą ( rozłożenie podbieraka, podnoszenie klapy, załączenie aparatu do siatki) w przypadku awarii sterownika?
    • Przez piotrekbial1
      cześć  muszę kupić  smarownice pneumatyczna  wkładaną do wiadra 12 l    zasilaną pneumatycznie  
      budżet  do 1000zł  
      używana  będzie  do smarowania  sprzętu  budowanego w firmie 
      używa  ktoś  może  takiego sprzętu  ? i chciałby  polecić  konkretny model ?
    • Przez MichałLas
      Cześć,

      Potrzebuje glebogryzarki do truskawek. Zależy mi na rozstawie 30/60/80.
      Nie znam się na firmach dlatego proszę o radę.

      Chciałbym wydać max 2000zł.
      Nie wiem czy nową czy używaną.
      Np.
      Honda F400
      Hortmasz Tig6580Bs
       
      Coś innego?

      Pozdrawiam serdecznie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj