voytass

John Deere 545

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gregor6    0

Na początku myślałem ze mój post został usunięty razem z tematem a został przeniesiony a szkoda bo tamten temat lepiej pasował do mojego ostatniego posta ale jak jest tak niech będzie OK andrzej postaram się nie zakładać nowego tematu odnośnie tej prasy myślałem ze ten post to już inny temat ale ok.

 

endrju pytam się o spinki bo ktoś tu na forum napisał ze te spinki drutowe nie wytrzymałe w sianokiszonce a jeszcze to ze to będzie moje pierwsze belowanie sianokiszonki i nie jestem przekonany za bardzo co do tego ze będzie to szło płynnie obawiam się tego ze pasy będą się ślizgać albo będzie się zapychać ale zobaczymy jak nie to najmę gościa i zrobi mi łańcuchową ale jak piszesz ze zwinołes 200 to chyba moja tez da rade tak tym się pocieszam wiem ze 550 można robić sianokiszonkę bo u mnie robią tyle ze dużymi ciągnikami . Piszesz ze jak standardową zgrabiarką to ciężko będzie to już szczeka mi opada mam tom zgrabiarkę gwiazdowa 5-tke postaram się warkoczy nie robić . A napisz jakim biegiem jechałeś bo na pewno wolniej jak w słomie 2, 3,4 polowa a dymem tez C 360 waliła bo tak pewnie i u mnie będzie ale nie ważne ważne żeby dala rade belować .

szkoda ze zielonego nie zwinie wtedy bym krowa zielonkę przywoził ale z drugiej strony szkoda pasów rozciągają się pewnie w końcu to do suchego prasa.

jeszcze jedno a spinka pościła ci jakaś w czasie belowania tych 200, jakie masz spinki drutowe bo u mnie przeważają drutowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Nabiłem nią coś koło 600 - 700 bel tym zetawem, wraz z słomą i sianem, i nie póściła żadna spinka. Co, to ty tak wolno jeździsz, ja swoją prasą w słomie to cały czas gnam 2 szorowa, no chyba, że jest baaaardzo gruby los, tzn. taki co niekiedy się na obciążnikach zatrzymuje z przodu. Kiedyś z górki wrzuciłem 4 szosową, i radziła sobie , ale tam pokos nie był wielki, ale pod górke redukowałem na 3 szosową, ale ta prasa ma wielką przepustowość, ale trzeba mieć porządnego konia, aby wykorzystać jej cały potencjał, spokojnie 914 by wystarczyła, albo jakiś inny 80 km, wtedy można śmiało poganiać. W sianokiszonce, to przy pokosie z pięciu metrów, i wydajności 15 - 20 bel z hektara śmigam dwójką szosową, jak jest więcej to redukuje na jedynke szosową. Ta prasa przy wmiare dobrych pasach nie pozwoli z jej winy aby balot się zatrzymał w komorze, od kąd żyje nie widziałme, aby w jakiejś JD zatrzymał się balot, ani nie słyszałem od znajomych. Oczewiście, z winy operatora może wyniknąć takie coś, kiedyś nie domknołem klapy, i nie patrzałem na kontrolke od zamknięcia, a nie świeciła, i tylko wtedy stało się, że zatrzymał się balot, ale to z mojej winy, ale do tego słoma była bardzo ostra i krótka, i nazbierała się sieka, powstało jajo, i w szystko staneł, pasy momętalnie staneły, a wałki się kręciły, i zaczeła piszceć guma o gume, nie było że balot stanął, a pasy się kręciły, tylko pasy stanęły razem z balotem. Więc na 99% pasy nie będą się ślizgały po materiale, bo nie wiem w jakim masz je stanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor6    0

Nie jeżdżę przeważnie 5 polową ale pod koniec jeździłem 1,2 szosowa wiesz człowiek się uczy a w tym roku tak będę jeździł i 3 szosową jak na to pozwoli wałek myślałem ze jak wolniej to maszyna nie cierpi jak za dużo złapie nieraz jak załapało grubiej to i dymek przez chwile się pokazał to myślałem ze maszyna prasa mi długo nie pochodzi jak będę tak jeździł coś pęknie albo pas spinka ale ten 1rok trochę się nauczyłem nią jeździć na początku to i na za kretach pyr pyr a teraz nie aby do przodu mam nadzieje ze to źle nie wpłynie na prasę nie mówię już o C-360 zresztą części do C-360 mam niedaleko ale serduch jeszcze jej pochodzi długo. napisałem czy jeździsz 2,3,4 polowa bo myślałem ze ciągnik ma ciężko w siano kiszonce a ty piszesz ze jeździsz szosowymi 2,3 OK to myślę ze nie będzie tak źle.Ale tak sobie myślę czy pasy nie mam zaluzne bo nieraz w słomie tylko nie pamiętam czy komorę miałem niedomkniętą nie wiem to belka wolno się obracała albo stała a pasy wolno się obracały i obroty mniejsze dawałem żeby belkę pasy wprawić w ruch jak większe to pasy się ślizgały a belka wolno się obracała nie wiem dokładnie nie pamiętam ale ruszyłO.o albo to zjechałem z pola na obiadek z mała belka , obiadek ziedzony i jadę dalej kończę tom belkę a raczej chce skączyć to pasy belka tez tak się zachowywała jak napisałem wyżej ale tu komora mi się trochę otworzyła nie wiem czy to wina ciągnika ze nie trzyma oleju i komora uchyla się czy prasy może to wina rozdzielacza ?.

 

Co do sianokiszonki to zobaczymy jak przyjdzie czas mam nadzieje ze nie będzie tak źle tobie szlo to myślę ze mi tez będzie szlo ale to prawda zależy to tez od samego operatora .A jak sianokiszonka pójdzie to spróbuje zielonki krowa zbelowac ścisk na max odkręcę poluzuje pelke zmniejszę i może nie będzie tak źle zobaczę jak pasy spinki będą odczuwać to zamiast na wózek to prasą bede jeździł ,pasowało by a jak nie, to widełki i na wózek.

Z reszta kupiłem prasę do słomy nie do zielonki.

 

Jak mi pójdzie sianokiszonka to napisze Tu za 5,6 miesięcy he he Pozdrawiam i dzięki za niektóre informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

spinki drutowe ogólnie są za słabe na prasy pasowe stosowało sie je w polskiej starej pasówce ale jd ma mniejsza siłę potrzebną do wytrzymałości spinek i mogą dłużej wytrzymać ja w swojej MF 828 założyłem je na 1 sezon i są do wywalenia kupuje tam gdzie dawałem Ci link kiedyś chyba albo dealerzy jd tez mają tanio porządnie a nawet zakuwają na miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor6    0

A pytałeś się ile tam kosztują spinki np: te na wkręty znajomy kupował gdzieś nie wiem gdzie ale go się zapytam to płacił 70 zł za sztukę a właściwie to mu przysłali 2,3 dni i miał je w domu. Z nów taki jeden znajomy zamówił pasy i założyli mu te na wkręty to 2 miesiące i się przetarły dokładnie to nie wiem jak wyglądały bo nie widziałem czy wszystkie czy tylko tak powiedział no to złożył reklamancie i założyli mu te na nity a kupował je gdzieś we Wrocławiu razem z pasami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

na wkręty ja nie mogę załozyć bo mam za mało gróby pas a na wkręty można tylko załozyć do jd ja chce takie zwykłe ale oczywiście nie te druciane bo już pisałem co się z nimi stało jak byłem na agro show to koleś tam na stoisku jd miał takie do wszystkich typów balociar i właśnie dał mi liste dealerów i tanio u nich mają a o te na wkrety wcale nie pytam bo do mnie się nie nadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kordian    1

Witam

 

Widzę, że jest sporo jest nowych użytkowników pras pasowych, a niektóre kwestie pras są mi znane.

 

gregor6 nie ryzykowałbym założenia drucikowych zwłaszcza, że będziesz na sianokiszonke jechał.

Może endrju00711 jeszcze się na nich nie przejechał, może za krótko na nich pracował.

 

Jeśli się jednak uprzesz na nie to TYLKO NIERDZEWNE - stal trwardsza, dłuższa żywotność.

 

jest nowy art. o tym

http://www.mlt.pl/Rolnictwo/naprawa_pasa_do_prasy.html

 

jeśli chcesz więcej info to zapraszam na prive.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor6    0
Witam

 

Widzę, że jest sporo jest nowych użytkowników pras pasowych, a niektóre kwestie pras są mi znane.

 

gregor6 nie ryzykowałbym założenia drucikowych zwłaszcza, że będziesz na sianokiszonke jechał.

Może endrju00711 jeszcze się na nich nie przejechał, może za krótko na nich pracował.

 

Jeśli się jednak uprzesz na nie to TYLKO NIERDZEWNE - stal trwardsza, dłuższa żywotność.

 

jest nowy art. o tym

http://www.mlt.pl/Rolnictwo/naprawa_pasa_do_prasy.html

 

jeśli chcesz więcej info to zapraszam na prive.

 

 

 

Na razie muszę jechać na nich bo prawie drutowe przeważają ale jak przyjdzie ich czas wymiany to na jakieś mocniejsze wymieniać będę , możliwe ze skorzystam z tego linku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor6    0

koledzy napiszcie jak wymienić łańcuszek ten najmniejszy jest ich tam 3

długi umieszczony w pionie

średni poziomo i ten najmniejszy tez poziomo

chce wymienić ten najmniejszy bo jest bardzo wyciągnięty prawie wisi.Co mam najpierw zrobić chce zrobić tak zdjąć ten łańcuch średni bo inaczej tamtego nie ściągnę i tu moje pytanie ta duża zębatka zasłania ten łańcuszek to żeby ściągnąć tą zębatkę to wystarczy zdjąć zawleczkę czy ten bolec wybić nie wiem dokładnie co tam jest ale chyba bolec to wybić ten bolec i zdjąć podkładkę i ta zębatka zejdzie mi lekko ręką czy trzeba użyć ściągacza ? A jak ściągacie spinki z łańcucha szczypcami do segierów nie wygnie się ta spinka? jeśli ktoś ściągał to niech napisze myślę ze prawie w każdym JD jest taka sama technika ściągania łańcuchów i zębatek Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

A więc musisz wybić bolec, oczewiście najpierw ościągać łańcuchy, bo o ile się nie myle to są te dwie zębatki razem, nie potrzebujesz żadnego ściągacza, ręką ściągniesz ;) To jest proste jak budowa cepa, więc powinieneś sobie poradzić ;)

 

Edit: a spinke łańcucha ściągniesz byle czym, a jak rozegniesz to nie problem, w agromie sprzedają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

ja w swojej mam druciane i w jednym pasie do połowy był źle zakuty i założyłem sipmowską spinke kupowałem w sklepie sipmy na zakładzie i po zbelowaniu ponad 1500 sztuk może wiecej narzie ładnie się trzyma. Podziwiam orginalne spinki które mam w swojej trzymają się jak ta lala.

endrju ma racje w pasowej belka nie stanie z winy prasy u mnie kiedyś kilka razy zrobiło sie tak że pod zamki spadła mi słoma i zamki ją tak zbiły po kilku razach że za któryms tam razem już nie zamykały sie zamki bo zbuty materiał im nie pozwalał a kontrolka gasła i tak samo pasy się nie poślizgneły po belce tylko staneły a walce napedowe sie kręciły. Pamietam że w tedy niezła panika była bo nie wiedziałem co i jak a dopiero się uczyłem. Teraz wystarczy raz przed wyjazdem w pole tylko spojrzeć na zamki czy nie nawaliło tam kurzu albo słomy i ognia cały dzień latam bez postoju praktycznie. tylko moja belarka to fiatagri 5650

 

A mówicie że sporo uzytkowników pasówek ja przez kilka dobrych lat miałem belowane walcówką i jak kupiłem pasówkę to teraz nie chce widzieć u mnie na polu walcówki. Prasa łyka strasznie w siebie jak to ojciec mój po pierwszym razie jak w pole wyjechalismy i powiedział że ona nie pobiera tylko niemal rwie ciągnie w siebie materiał potem widział jeszcze kilka innych pasówek i takie samo zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor6    0
A więc musisz wybić bolec, oczewiście najpierw ościągać łańcuchy, bo o ile się nie myle to są te dwie zębatki razem, nie potrzebujesz żadnego ściągacza, ręką ściągniesz ;) To jest proste jak budowa cepa, więc powinieneś sobie poradzić :)

 

Edit: a spinke łańcucha ściągniesz byle czym, a jak rozegniesz to nie problem, w agromie sprzedają :)

 

 

 

Ok :) , A tak sobie myślę a może niepotrzebnie nakładam sobie wydatek może jeszcze pochodzi u moich znajomych tez są wyciągnięte i nie zmieniają a ich prasy to JD 550 ale chyba wymienię może pochodzi a może nie a jak zacznie przeskakiwać w czasie roboty to stoję hm trudno wymieniam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

Nie wiem czego ty się boisz. Jak prasa jest pusta pasy masz napiete?? czy luźne ?? nawet jak by ci puscił któryś pas to aby nie boczny prasujesz dalej troche rozwagi jazda a ojciec czy ktos w samochód i ognia po spinkę i nawet jak w jakimś w miere dobrym zakładzie to od razu zakują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor6    0

chodzi tobie o te wcześniejsze posty , boje nie boje po prostu to moja będzie pierwsza akcja sianokiszonka za bardzo nie jestem nie byłem przekonany czy pójdzie ale widzę ze tu dużo użytkowników pisze ze robią sianokiszonkę pasówkami zresztą u mnie tez robią tyle ze większymi ciągnikami .A pasy mam luźne luz jakieś 10 , 12 cm.A w razie zerwania spinki pasa to sam zepnę zbije spinkę najlepsze te na wkręty znaczy się szybkie w montażu są i chyba tez nie takie najgorsze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Ja przy pustej komorze mam napięte pasy, ważne aby rolki dociskające zeszły na doł, i naprężyła się hydraulika, dopiero jak rolki dosickające pujdą do góry pasy stają i są luźne, jak otworzysz komore to już całkiem, więc nie wiem jak możesz mieć luz 10 cm, to znaczy że czas wielki skrucić pasy. Teraz się nie dziwie że nie mogłeś utworzyć rdzenia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

u mnie pasy są cały czas napięte i nie ma że luźne sie robią miałem problem z wypadaniem belek bo pasy dociskały belkę i nie mogła wyskoczyć ale nie zczaiłem ze jest tam taki wypychacz i zawór który trzeba wyregulowac zeby w odpowiednim momencie popchna belke do wypadnięcia. Spowodowane jest to tym że nie ma docisku hydraulicznego tylko 4 potężne sprężyny robią robotę. Kiedys dzwonił do mnie uzytkownik takiej prasy jak moja i mówił że mu się właśnie pasy na rolkach ślizgają. To jak by czytał ten post to teraz moge odpowiedzieć mu że dolne sprężyny mają być ok 1 cm nepiete a górne luźne. ślizganie sie pasów u tego uzytkownika spowodowane było tym ze rolka dociskowa opadała całkiem do dołu juz wiecej nie mogła a pasy dalej luźne aby wyeliminować ten problem trzeba skrucić pasy tak aby przy pustej zamknietej komorze dolna spreżyna była minimalnie napieta i pasy nie były luźne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor6    0

To żeście mi teraz napisali , nie widzi mi się teraz wszystkich pasów skracać trochę duże koszty chodzi mi tu o same spinki . Pasy na pozór są napięte dopiero jak ręką popchnę styłu do przodu to naddadzą się te 10 , 12 cm .Ręką tez nie powinny się nic naddać?, a nie można ich podciągnąć tą sprężyną cienką co jest po prawej stronie do czego ona jest? .

endrju to ze nie mogłem u tworzyć rdzenia to była chyba moja wina za małe obroty dawałem bo wsianie to nawet 1 belki nie mogłem zrobić bo rdzenia nie mogło u tworzyć to się wk***ił...m ;) i pedał gazu wcisłem w podłoge i 1 polowa na puł spszęgle czasem a jak zaczelo się kręcic to zmienialem bieg na większy nawet na 3 szosowa a obroty tylko 1500 i wtedy za kazdym razem mi szło rdzen sie utwozył. I tak sobie pomyslałem ze wsłomie zytniej tak nie jechałem ale sprawdze to w tym roku mam nadzieje ze ta technika jazdy pomogła w sianie to wsłomie tez zobacze jak przyjdzie czas , tylko mysle sobie ze wsłomie nieraz mi pasy wolno się obracaly i nie pamiętam czy wtedy komora mi się troche nie uchylila mam nadzieje ze tak niechciałbym zeby był to wina pasów a siano kiszonka jest wilgotniejsza zobacze jak to będzie czlowiek uczy się na błędach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

No wiesz, nie wpadłem wcześniej na ten prosty fakt, ja wchodze w pokos normalnie i zawsze dobrze zrobi, nie musze butować nawet. A co do tego co jak co, ale jak mam pustą, lecz pod ciśnieniem komore to jak wsadziłem palce pomiędzy pasy to był mały problem aby je wyciągnąć bez obdacia skury, zaznacze że była wyłączona w garażu, i sprawdzaliśmy czulniki napięcia i całą elektronike, na tyle głupi to ja nie jestem aby wsadzać w prase łapy jak jest na chodzie ;). Wiesz u mnie terz można odchylić pas tam i spowrotem z 10 cm, alecz nie aż tak aby luzem latały ;) Hmm, już sam nie wiem, lecz chyba budowa komory nie pozwoli na to aby był wielki luz na pasach, sam nie wiem co o tym myśleć, nie daj bóg skrucisz pasy i problemy się zaczną, najpierw lepiej zrub fotke jak wyglądają te pasy :). Ja jutro bodajrze jade po aparat, więc zrobie fote jak to u mnie wygląda, lecz stoi pod wiatą i ciemnawo tam troche, więc może mało widać, więc nic nie gwarantuje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor6    0

endrju fotek nie wstawię bo nie mam aparatu a tel ma za słaby aparat nic by nie było widać może w pszyszłosc kupie jak będę brał nowy tel to conajmniej wbudowany aparat z 3 albo 5 mpix. Ja tez sprawdze jak umojej w chodzi palec między pasy he he .

 

A ile może kosztować zachodni utwardzany łańcuch 1m mam tu na myśli do prasy JD o oryginał nie pytam się bo za firmę nie chce płacić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

E tam, na co ci utwardzany, tam łańcych mają prędkośc, a nie momentalne obciążenie, poza tym masz dwa wałki które napędzają ( jak nie więcej, znam modele z trzema ) i one naprawde mają małą średnice, i nie ma potrzeby kupować jakiś drogich łańcychów, ja kupiłem polski pospolity i bez zarzutów śmiga jak nalerzy, po prostu one tam nie mają takich wielkich przeciążeń. Więc kupowanie utwardzanego łańcucha to na moje strata kasy, no ale jak koniecznie chcesz to możesz kupić, zawsze więcej będzie śmigał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norbi123    0

Ja tez przesiadam się z kombajnu na prasę i przeważnie jeszcze grabie przed prasa bo tak za cienkie wały mam i nie opłaca się jezdzić prasą.

A teren u mnie górzysty i nie da sobie rady jechać cały czas 2drogową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

Witam! Panowie od wiosny 2011 jestem szczęśliwym posiadaczem 545 i jestem z niej bardzo zadowolony, doszedłem już co i jak ale pozostał mi jeden malutki problem-chciałbym zacząć owijać bele siatką ale nie mogę jej włączyć!!!! Kupiłem instrukcje i zrobiłem wszystko tak jak jest w niej napisane i.....siatka dalej nie działa-dodam,że próbowałem ją owijać nie pełną bele pociągając za linkę i zamiast owijać siatką nadal owijało sznurkiem pomimo tego,że zawór przestawiłem na pozycję owijania siatki.Proszę pomżcie co i jak zrobić żeby w końcu zaczęło owijać mi siatką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hawkblizyce    0

Jakie są różnice pomiędzy John Deere 545 a 570 oprócz tego że 545 jest starsza? Proszę o szybką odpowiedź :rolleyes:

 

znalazłem tutaj takie różnice:

post-31579-0-83459400-1325970469_thumb.jpg

Edytowano przez hawkblizyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian81    0

Witam wszystkich,

własnie dokonałem zakupu jd 545, w zwiąku z tym, ze po raz pierwszy mam styczność z prasą rolującą mam pytanie:

1. czy brak zamków na tylnej klapie stanowi jakiś problem podczas owijania (czy klapa nie bedzie sie otwierała,czy nie beda puszczały siłowniki)

2. czy wytarta guma na wałku napędowym w prasie ma duży wpływ na jej poprawną pracę.

ponieważ dopiero raczkuję w tym temacie wszelkie porady, uwagi bardziej doświadczonych użytkowników tej prasy mile widziane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian29    0

Koledzy, zostałem świeżo upieczonym właścicielem prasy JD 545. Czy jest ktoś może w posiadaniu instrukcji obsługi tej prasy? Katalog części udało mi się zdobyć ale zależy mi też na instrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, chcialbym zamienic john 550 na nowsza mysle nad 592, co powiecie? jest sens? jakies opinie o tym modelu?
    • Przez witaminka2000
      Witam mam problem z prasą John Deere 575.mianowicie chodzi o zbijanie. Kupiłem i dzieją się z nią jakieś jaja. Wskaźniki pokazują co chcą itd. mam kilka pytań,1 jak włącza się cofanie rotora,2 jak włącza i wyłącza się noże,3 jak powinien działać wskaźnik hydrauliczny z przód prasy,4 czy ktoś regenerował siłowniki klapy i gdzie to robił i jaki był koszt,5 jak działa zawór ta kostka z pokrętłem z przodu prasy,6 czy ktoś regenerował naprawiał ta kostkę od ustawiania zgniotu,7 jak ma byś ustawione i jak działa ten przełącznik na klapie od wielkości beli. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Może miał by ktoś instrukcje obsługi i napraw do tej prasy i może katalog części to też by było miłe widziane 
    • Przez mpj
      Dzień dobry. 
      Mam problem z prasą JD960. Słoma dostaje się między pasy a wał który je napędza. Przez to pasy dotykają innego wałka niżej i kiedy nazbiera się dużo słomy to prasa się zatrzymuje. Miał ktoś taki przypadek? 

    • Przez Kamiljankowski
      Cześć wszystkim. Ma może ktoś z was instrukcje obsługi do jd 578? 
    • Przez Mateusz320
      Czy prasa John Deere 592 nadaje się do sianokiszonki? Robię ponad 300 bel sianokiszonki plus 100 siana rocznie, słomy brak 
      Jakie zapotrzebowanie mocy w sianokiszonce
      Prasa godna polecenia na co zwrócić uwagę przy zakupie ?
      Czy nadaje się w góry,bo jest dość wysoka a przy tym pewnie wywrotna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj