voytass

John Deere 545

Polecane posty

voytass    0

Witam mam problem z prasą JD 545 bardzo trudno zacząć bele materiał napycha się na podbieraczu i żeby zacząć rdzeń muszę wychodzić i pchać siano ręką na pasy, błagam więc o pomoc.

 

Pozdrawiam Voytass

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertszejk    1

poprostu poluzuj pasy na zaworze hydraulicznym, jak masz zaciasne to jest zamało miejsca na utworzenie sie okrągłego rdzenia i potem są skutki zapychanie ! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

mam bardzo złe doświadczenia z prasami JD nowa i psuje sie, taka marka i pękają sprężyny, gną się siłowniki, ukręcają wałki nigdy w życiu prasa JD kupić prasę JD to szaleństwo!


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
voytass    0

Dziękuije za podpowiedzi póki co opuściłem prasę na kołach i idzie dużo lepiej (była podniesiona na max) przy okazji zainwestowałem w instrukcje obsługi już dotarła w razie czego służę.

 

PS. Nie mam dużego doświadczenia z prasami rolującymi ale ja z JD jestem póki co zadowolony może te nowe to porażka.

 

Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
voytass    0

Ze względu na pytania odnośnie instrukcji :

 

Instrukcjia w jezyku angielskim - myślę że podstawowy angielski wystarczy,

jest to instrukcja użytkowania, regulacji itp. do pras jd 545 i 550.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

mariusz ja chyba mam i to bodajrze polską

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor6    0

Witam posiadam belownice pasowa John deere 545 mam takie pytanie czy widział ktoś zwas może filmik jak zakładać klamry na pasy wiem jak sie zakłada zwłaszcza te drutowe ale każdy ma inna technikę zakładania jedni ściągają pasy i idą na imadło 2-dzy idą z imadłem do prasy jak ja :) 3-cj maja porobione maszynki , może nie którzy zwas sie podziela jak zakładacie i jakie klamry zakładacie jakie waszym zdaniem są lepsze i ile kosztują a może jest filmik jakiś dostępny ?ja nie mogę sie wypowiedzieć bo niedawno kupiłem belownice wiec sie dopiero uczę, wiem ze są takie dostępne klamry:

1, drutowe

2.na śruby

3.na nity

a czy są jeszcze jakieś nie wiem które waszym zdaniem są lepsze łatwiejsze w montażu pewnie śrubowe ale czy materiał sie o nie nie owija czasem? piszcie wymieniajcie sie swoimi doświadczeniami a może jest jakiś filmik a może ktoś zwas wstawi? a jeszcze 1 -no czy jak jest pas uszkodzony jak jest pas to pul pasa jest rozerwanego trzyma sie na jednej stronie 1 cm porobi sie natym ???druga połowa dobra to czy długo sie nanim pojezdzi ? pozdrawiam

 

 

Kolego co to był za tytuł tematu ?? Na następny raz myśl a nie takie coś bo poleci więcej ostrzeżeń. @quercus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ej a co to za tytul to ty jakis innojezyczny jestes ?????????????? :)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor6    0

poprostu zawczesnie to wyslalem mialem to zmienic na PRASY PASOWE KLAMRY DO PASUW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

dobry temat, ja wczoraj uczyłem sie spinać pasy spinkami drutowymi i pierwszą zbiłem młotkiem nie ciekawie to wyszło. Następne w imadle na warsztacie i wyszły całkiem dobrze ,najlepsza byłaby maszynka ale to cudo kosztuje 400 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor6    0

ja myślę zrobić taką maszynkę skręcaną na śruby dociągana 2-ema na kredkami żeby nie chodzic z imadlem albo do imadła z pasem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor6    0

Ludzie zaglądacie anie komentujecie zostawcie chociaż krótki komentarz, odpowiedz

Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor6    0

klamry spinki na śruby są łatwe w montażu i kilka razy wytrwalsze od drutowych i materiał słoma siano nie zaczepia się o nie śruby są wkręcane do płaska i jest gładka powierzchnia tylko ich cena to 70zl za 1-szt. a drutowe 18zł a nierdzewna 25zł, ale i tak kupie śrubowe w razie wymiany czy może ktoś o nich coś napisać czy gdzieś są tańsze? oczywiście śrubowe pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grover    0

witam.czy ktoś owija siatką belki prasą jd545? jak dobrze założyć siatkę bo u mnie musiałem zdemontować spężyny przytrzymujące rolkę. jeszcze jedno pytanie. czy wasze prasy stawiają duży opór ciągnikowi? prasowałem mf 255 to kilka razy pękł wał korbowy. teraz robię szóstką i też potrafi ją zagrzać. co jest nie tak? dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PongO    1

@grover Cos musisz miec z prasa, bo ja np. mam JD 550 i smigam 360-3p i nie odczowa rzadnych problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

No naiprawdopodobniej , to ma coś zatarte , ja bym stawiał na przekładnie kątową , moją prase , to ręką moge pokręcić , a i po sprawdzaj łożyska na wałkach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor6    0

grover A bele jak bardzo mocno ściśnięte? jak tak to masz mocno dokręcony ścisk poluzuj go trochę to zaraz ciągnik będzie miał lżej tylko nie za mocno bo bele mało będą ściśnięte tak poluzuj żeby miał lżej u mnie tez tak było tylko jak wyczułem ze ma zacieżko to zaraz pomyślałem o ścisku i faktycznie był do jeb...ny na ful ja tez mam JD 545 i chodzi z c 360 Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, chcialbym zamienic john 550 na nowsza mysle nad 592, co powiecie? jest sens? jakies opinie o tym modelu?
    • Przez witaminka2000
      Witam mam problem z prasą John Deere 575.mianowicie chodzi o zbijanie. Kupiłem i dzieją się z nią jakieś jaja. Wskaźniki pokazują co chcą itd. mam kilka pytań,1 jak włącza się cofanie rotora,2 jak włącza i wyłącza się noże,3 jak powinien działać wskaźnik hydrauliczny z przód prasy,4 czy ktoś regenerował siłowniki klapy i gdzie to robił i jaki był koszt,5 jak działa zawór ta kostka z pokrętłem z przodu prasy,6 czy ktoś regenerował naprawiał ta kostkę od ustawiania zgniotu,7 jak ma byś ustawione i jak działa ten przełącznik na klapie od wielkości beli. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Może miał by ktoś instrukcje obsługi i napraw do tej prasy i może katalog części to też by było miłe widziane 
    • Przez mpj
      Dzień dobry. 
      Mam problem z prasą JD960. Słoma dostaje się między pasy a wał który je napędza. Przez to pasy dotykają innego wałka niżej i kiedy nazbiera się dużo słomy to prasa się zatrzymuje. Miał ktoś taki przypadek? 

    • Przez Kamiljankowski
      Cześć wszystkim. Ma może ktoś z was instrukcje obsługi do jd 578? 
    • Przez Mateusz320
      Czy prasa John Deere 592 nadaje się do sianokiszonki? Robię ponad 300 bel sianokiszonki plus 100 siana rocznie, słomy brak 
      Jakie zapotrzebowanie mocy w sianokiszonce
      Prasa godna polecenia na co zwrócić uwagę przy zakupie ?
      Czy nadaje się w góry,bo jest dość wysoka a przy tym pewnie wywrotna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj