Skocz do zawartości
voytass

John Deere 545

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
john
voytass    0

Witam mam problem z prasą JD 545 bardzo trudno zacząć bele materiał napycha się na podbieraczu i żeby zacząć rdzeń muszę wychodzić i pchać siano ręką na pasy, błagam więc o pomoc.

Pozdrawiam Voytass

robertszejk    1

poprostu poluzuj pasy na zaworze hydraulicznym, jak masz zaciasne to jest zamało miejsca na utworzenie sie okrągłego rdzenia i potem są skutki zapychanie ! pozdrawiam

Fenol    4

mam bardzo złe doświadczenia z prasami JD nowa i psuje sie, taka marka i pękają sprężyny, gną się siłowniki, ukręcają wałki nigdy w życiu prasa JD kupić prasę JD to szaleństwo!

Wiadomość z agroFakt.pl

voytass    0

Dziękuije za podpowiedzi póki co opuściłem prasę na kołach i idzie dużo lepiej (była podniesiona na max) przy okazji zainwestowałem w instrukcje obsługi już dotarła w razie czego służę.

PS. Nie mam dużego doświadczenia z prasami rolującymi ale ja z JD jestem póki co zadowolony może te nowe to porażka.

Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam.

voytass    0

Ze względu na pytania odnośnie instrukcji :

Instrukcjia w jezyku angielskim - myślę że podstawowy angielski wystarczy,

jest to instrukcja użytkowania, regulacji itp. do pras jd 545 i 550.

Pozdrawiam

gregor6    0

Witam posiadam belownice pasowa John deere 545 mam takie pytanie czy widział ktoś zwas może filmik jak zakładać klamry na pasy wiem jak sie zakłada zwłaszcza te drutowe ale każdy ma inna technikę zakładania jedni ściągają pasy i idą na imadło 2-dzy idą z imadłem do prasy jak ja :) 3-cj maja porobione maszynki , może nie którzy zwas sie podziela jak zakładacie i jakie klamry zakładacie jakie waszym zdaniem są lepsze i ile kosztują a może jest filmik jakiś dostępny ?ja nie mogę sie wypowiedzieć bo niedawno kupiłem belownice wiec sie dopiero uczę, wiem ze są takie dostępne klamry:

1, drutowe

2.na śruby

3.na nity

a czy są jeszcze jakieś nie wiem które waszym zdaniem są lepsze łatwiejsze w montażu pewnie śrubowe ale czy materiał sie o nie nie owija czasem? piszcie wymieniajcie sie swoimi doświadczeniami a może jest jakiś filmik a może ktoś zwas wstawi? a jeszcze 1 -no czy jak jest pas uszkodzony jak jest pas to pul pasa jest rozerwanego trzyma sie na jednej stronie 1 cm porobi sie natym ???druga połowa dobra to czy długo sie nanim pojezdzi ? pozdrawiam

Kolego co to był za tytuł tematu ?? Na następny raz myśl a nie takie coś bo poleci więcej ostrzeżeń. @quercus

gregor6    0

poprostu zawczesnie to wyslalem mialem to zmienic na PRASY PASOWE KLAMRY DO PASUW

binek    264

dobry temat, ja wczoraj uczyłem sie spinać pasy spinkami drutowymi i pierwszą zbiłem młotkiem nie ciekawie to wyszło. Następne w imadle na warsztacie i wyszły całkiem dobrze ,najlepsza byłaby maszynka ale to cudo kosztuje 400 zł.

gregor6    0

ja myślę zrobić taką maszynkę skręcaną na śruby dociągana 2-ema na kredkami żeby nie chodzic z imadlem albo do imadła z pasem :)

gregor6    0

Ludzie zaglądacie anie komentujecie zostawcie chociaż krótki komentarz, odpowiedz

Dzięki

gregor6    0

klamry spinki na śruby są łatwe w montażu i kilka razy wytrwalsze od drutowych i materiał słoma siano nie zaczepia się o nie śruby są wkręcane do płaska i jest gładka powierzchnia tylko ich cena to 70zl za 1-szt. a drutowe 18zł a nierdzewna 25zł, ale i tak kupie śrubowe w razie wymiany czy może ktoś o nich coś napisać czy gdzieś są tańsze? oczywiście śrubowe pozdrawiam

grover    0

witam.czy ktoś owija siatką belki prasą jd545? jak dobrze założyć siatkę bo u mnie musiałem zdemontować spężyny przytrzymujące rolkę. jeszcze jedno pytanie. czy wasze prasy stawiają duży opór ciągnikowi? prasowałem mf 255 to kilka razy pękł wał korbowy. teraz robię szóstką i też potrafi ją zagrzać. co jest nie tak? dzięki za odpowiedzi.

PongO    1

@grover Cos musisz miec z prasa, bo ja np. mam JD 550 i smigam 360-3p i nie odczowa rzadnych problemow.

endrju00711    11

No naiprawdopodobniej , to ma coś zatarte , ja bym stawiał na przekładnie kątową , moją prase , to ręką moge pokręcić , a i po sprawdzaj łożyska na wałkach .

gregor6    0

grover A bele jak bardzo mocno ściśnięte? jak tak to masz mocno dokręcony ścisk poluzuj go trochę to zaraz ciągnik będzie miał lżej tylko nie za mocno bo bele mało będą ściśnięte tak poluzuj żeby miał lżej u mnie tez tak było tylko jak wyczułem ze ma zacieżko to zaraz pomyślałem o ścisku i faktycznie był do jeb...ny na ful ja tez mam JD 545 i chodzi z c 360 Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez endriu13
      Witam

Rocznie będę robił 250/300 szt. belotów  z siana słomy i sianokiszonki. Ciągnik jaki posiadam to C-360-3p.Zastanawiam się nad wyborem JD 540, 545 lub 550.Proszę o podpowiedź na co zwrócić uwagę przy zakupie kazde uwagi będą dla mnie cenne bo jestem laikiem gdyż zamierzam przesiąść z kostki na zwijkę. Z góry WIELKIE DZIĘKI :mellow:
    • Przez 12345678
      Mam problem z prasą John Deere 550. Prasa podczas pracy podała sznurek ale ramie już nie wróciło. Pompa nie podaje oleju. Po jej wymontowaniu i sprawdzeniu okazuje się że wszystko jest ok. ale jednak pompa nadal nie podaje oleju. W czym może tkwić przyczyna?? Filtr jest nowy, a olej czerwony, hydrauliczny, samochodowy.
    • Przez rebel22
      Witam czy posiada ktoś tą Prasę jakie macie opinię na jej temat?
    • Przez Piotr609
      Witam panowie mam do was pytanko odnosnie cisnienia u mnie gdy zamykam komore i nabijam cisnienie wskazówka zegara wchodzi okolo 2cm na zielone pole w trakcie zwiekszania sie beli dochodzi do czerwonego pola w zaleznosci od ustawiania zaworem gestosci ale gdy przestane i prasa nie pobiera materiału lub kiedy owijam siatka widac ze wskazówka sie cofa z 1.5cm a słoma z 10cm po wiezchu nie jest dobita czy u was tez tak jest? 
    • Przez Skwarus
      Witam, jak powinien wyglądać ten dolny walec w tej prasie? Niedawno kupiłem i są na nim przyspawane takie "ceowniki" ale wydaje mi się że jest on zbyt ślizgi bo prasa po kupnie zrobiła 70 bel bez problemu a teraz co chwilę przy rozpoczynaniu bela przestaje się obracać i zapycha się za rotorem, jeśli miał ktoś podobny problem z zapychaniem prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu
      Pozdrawiam