Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grzesrol    3

Dziś byłem z próbką ,na skupie . nikt nie odstawił ale już cena 4 dychy w dół aby podkręcić ludzi żeby wozili już teraz .Ciekawe co będzie za tydzień ,cwane podejście psychologiczne , ale zawiozę gdzie indziej , 

Wiadomość z agroFakt.pl

gumaa87    84

u nas 50zl w dol ;)

A my wszyscy wiemy gdzie mieszkasz, i stwierdzenie U NAS to przecież każdemu mówi gdzie;)

arion320    59

jakbym chcial napisac gdzie dokladnie to bym napisal ;) napisalem tylko informacyjnie ze tanieje :)

ziomster    64

to jak masz pisać, że tanieje bez pisania gdzie to nie pisz w ogóle - taka informacja nikomu nic nie daje

Edytowano przez ziomster

karolr2    180

Gdybym zasiał rzepak dla siebie to czy można go skarmiać bydłu po ześrutowaniu czy się nie nadaje?

Chciałbym spróbować 1ha i czy taki 1ha da się skosić kombajnem bez tej specjalnej  przystawki bo w okolicy nikt nie ma.

Rocznie kupuję około 3ton śruty rzepakowej. Ostatnio była po 48zł za worek 40kg

kryssr    50

teoretycznie kolega ma rację, może pisać co chce jeśli nie ogranicza tym innych, najwyżej dostanie ostrzerzenie za zasmiecanie tematu, u nas ceny rzepaku takie jak i były nikt raczej sie nie wychyla kontrakty 1540 netto ostanie, raczej w zniwa więcj nie będzie chyba że lkalnie beda słabe plony a firmy skupujące dobre kontrakty to dadzą więcej. 

grzesrol    3

Wczoraj ostatnia odstawa ,po gorącym dniu moment przed burzą .Parametr zanieczyszczenia 2ka, i wilgotność 6ka, cena 1490 netto .Rejon wielkopolska.

mat22889    11

Gdybym zasiał rzepak dla siebie to czy można go skarmiać bydłu po ześrutowaniu czy się nie nadaje?

Chciałbym spróbować 1ha i czy taki 1ha da się skosić kombajnem bez tej specjalnej  przystawki bo w okolicy nikt nie ma.

Rocznie kupuję około 3ton śruty rzepakowej. Ostatnio była po 48zł za worek 40kg

nie jestem pewien ale tak po prostu chyba nie ześrutujesz tego. i tak skosisz zwykłym bizonem bez przystawki może i tak się uda że nie będzie większych strat niż z przystawką :) tylko dziury muszą być pouszczelniane w kombajnie :)

karolr2    180

Kombajn prawie nowy może by się skosiło tylko czy się nadaje do spasania

jankris    10

Tu nowość nie ma za wielkiego znaczenia. Bez kosy bocznej i stołu, sam będzie na siebie zły podczas koszenia.

Co do samej uprawy, przy bydle skoncentruj sie na paszach objętościowych, a z innymi uprawami daj sobie spokój.

gumaa87    84

jakbym chcial napisac gdzie dokladnie to bym napisal ;) napisalem tylko informacyjnie ze tanieje :)

Informacyjnie to nie musisz pisać,  w tym poście są sami tacy co mają rzepak, i Ci akurat wiedzą że tanieje...

patfilmax    7

U nas w lokalnym skupie PRZ Mieszko z Nysy odziwo wzrost cenowy, w piątek było 1500 netto a dzisiaj 1550

ptaszyna    125

W mojej okolicy też podrożało i dzisiaj 1520 netto, tylko jak bedzie gdy ruszy na całego?

pawlus224    1458

Przed chwilą wjechalem w swój rzepak bez desykacji ale dałem spokój bo dużo zielonych strąków od dołu i zielonych ziaren . Z ciekawości zawióze zmierzyć ile ma wilgotności . W okolicy prawie wszyscy kosza i też mają nie desykowany - woj. Lubelskie . A ceny od 1430zł do 1490zł brutto w najbliższej okolicy .

jacek472    15

mosso siedliszcze już któryś dzień bez zmian ponoć 1480 netto, ale jutro się dowiem bo skończyłem dzisiaj kosić odmiane sensei i wjechałem w quartz i visby po desykacji 16tego lipca i strasznie zielone od dołu, ale myślę że po niedzieli coś się jeszcze wykosi. Z odmiany sensei 3,7ha namłuciłem 10 zbiorników bizona, jutro pochwale się ile było.

to z mosso i 1600 zł co pawlus pisałeś to była bujda.

1462zł 14,7t 2,6 zanieczyszczeń wilgotność 9% uważam że nie jest źle.

Edytowano przez jacek472

Damiano30    2

dzisiaj wymlucony pierwsza dzialka 2 ha na slabszej glebie odmiana belawi plon okolo 3,5 tony jutro sprzedam to bede dokladniej wiedzial wilgotnosc 8procent rzepak z pnia bez desykacji gmina łysomice powiat torun

grego    218

Wczoraj ostatnia odstawa ,po gorącym dniu moment przed burzą .Parametr zanieczyszczenia 2ka, i wilgotność 6ka, cena 1490 netto .Rejon wielkopolska.

Ciekaw jestem jakim sposobem przy tak małej wilgotności uzyskałeś tak małe zanieczyszczenie? Ja przy wilgotności 8-9% miałem 2% ale juz przy 7% zanieczyszczenie wzrosło do 3,8% ponieważ bardzo dużo nasion było połupanych mimo całkowitego rozkręcenia młocarni i obrotów bębna i to nie tylko tak u mnie było

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się