Skocz do zawartości

Polecane posty

BeeHoney    0

Witam, jestem pszczelarzem zawodowym i szukam w Woj. Śląskim pól z rzepakiem na którym będę mógł postawić swoje pszczoły. Jeśli ma ktoś pola z rzepakiem bardzo proszę o kontakt na PW lub przez e-mail beehoney@interia.pl w wiadomości proszę napisać w jakiej miejscowości znajduje się pole rzepaku i ile hektarów.

Zapylanie zwiększa plon

Obecność pszczół na plantacji rzepaku jest niezbędna do prawidłowego zapylenia roślin, gwarantuje bowiem:

• skrócenie kwitnienia łanu,

• zwiększenie współczynnika zawiązywania nasion,

• wcześniejsze uformowanie i dojrzewanie łuszczyn,

• zwiększenie liczby i jakości zawiązywanych nasion w łuszczynie.

Ocenia się, że dzięki zapylaniu rzepaku przez pszczoły następuje wzrost plonu nasion o 10- 30% (rozpiętość ta zależy od warunków pogodowych w okresie kwitnienia). Największy przyrost plonu związany jest z większą liczbą wykształconych nasion w łuszczynach.

Oprócz zwiększenia plonów, zapylanie kwiatów przez pszczoły wpływa korzystnie na jakość nasion.

nunu85    82

kto z kolegów juz kontraktował rzepak? na jakie stawki podpisaliscie?

ja dzis podzwoniłem po okolicznych firmach i dawali 1350-1400 netto wyzej nikt nie chce ryzykowac.

wyrebski1    35

Kolego dzisiaj podpiszesz, a jak przyjdzie zima za tydzień dwa, miesiąc, nie wiadomo jeszcze co będzie?

Wiadomość z agroFakt.pl

aro1975    114

pytałem w tamtym tygodniu, na razie nic nie podpisują - obawiają się powtórki z kukurydzy, chociaż moim zdanie rzepak w żniwa będzie droższy jak teraz

aro1975    114

mniejsza powierzchnia zasiewów w Europie, potężne mrozy w USA, wojna na Ukrainie - gdzieś czytałem że zakup nawozów spadł o połowę 

Matys1990    20

Nie zapominajmy o spekulantach, rzepak moze być na poziomie 1300 zł a dopiero później cena pojdzie do góry, przecież i tak nie wszyscy mają gdzie przechować i prosto z pola muszą sprzedać. A co do agro cornu to nie boicie się teraz tam sprzedawać?

aro1975    114

Nie zapominajmy o spekulantach, rzepak moze być na poziomie 1300 zł a dopiero później cena pojdzie do góry, przecież i tak nie wszyscy mają gdzie przechować i prosto z pola muszą sprzedać. A co do agro cornu to nie boicie się teraz tam sprzedawać?

ja mam obawy czy tam zawieźć, ale jak podpiszę kontrakt który zatwierdzi mój prawnik z odpowiednią ceną to może się skuszę - ogólnie to w okolicy jest sporo skupów

aro1975    114

u Żabczyńskiego kupuje chemirol lub agrolak - nie pamiętam która z tych firm

marek1977    27

Kruszwica cena bazowa na dzisiaj-1515zł/netto.Jutro idzie pierwszy kurs.Dalej nie czekam bo euro tanieje ,a i kasa potrzebna.

TOREZ    34

Za rzepak w żniwa 2015 minimum 1500 netto musi być.

Będzie się działo.

TOREZ    34

Tegoroczny plon rzepaku nie będzie tak wysoki jak w roku poprzednim.

Poza tym zakłady próbują siać sztuczną panikę wsród plantatorów, wciskając bajki o sporych zapasach leżakujących w magazynach.

Rola Człuchów w ciągu jednego dnia z 1340 na 1390 netto.

Muszą dać bardziej opłacalną cenę.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez innocent
      witam. mam na oku fahra 1200. chciałbym się Was zapytać czy części do tego kombajnu są bardzo drogie?
    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?

- KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis

• Przez andrzej1988

to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur
    • Przez BIGAGRO
      Rzepak ozimy Minerva (j.s. na 3 ha)

Cena: 799.00zł z VAT
      Pakiet 5 j.s. cena za j.s. 759 zł (+premia 100 zł do 5 j.s.)
      Pakiet 11 j.s. – cena jednostki 719 zł (+premia 220 zł do 11 j.s.)

Rzepak ozimy Minerva F1 to odmiana mieszańcowa zarejestrowana w 2013r. Dostępna w 2016 w sieci dystrybucyjnej firmy.

Szczegóły dotyczące tej odmiany >>