Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Cihu    146

Ja się zastanawiam jak można zakontraktować rzepak bez ceny. To już trzeba było się skusić i kontraktować z ceną jaka wtedy obowiązywała na kontrakty 1700-1800. U nas w okolicy skupów jest cała masa i ze zbytem nigdy nie ma problemu. Jak już coś to tylko z ceną. :/

staszek131415    2768

Kontrakt bez ceny to nie kontrakt tylko zobowiązanie a co w tej sprawie robią nasi przedstawiciele czyli izby rolnicze,siedzą cicho i modlą się aby dociągnąć do końca kadencji i godnie wykorzystać kasę którą wszyscy płacimy no ewentualnie załatwiają swoje sprawy ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

grego    311

to i tak bez sensu taki kontrakt , jak jeszcze wszyscy trzymali by się cen na Matifie to bym jeszcze zrozumiał ale z tego co widze to dość spory "rozrzut" ma ta giełda bo u nas cena 1380 netto i spada codzienie, a dodam że jeszcze nikt nie zaczął kosić skupy puste stoją.

Żeby była możliwość zakontraktowania wcześniej z ceną to bym to zrobił tylko z kim? Skupy wolą taką sytuacje jak jest teraz, obniżać codziennie ceny i niczym nie ryzykować bo przecież mają zapewnione dostawy a z ceną moga robić co chcą. Trochę to kuriozalne ale chętnych nie brakuje i myslę że własnie te m.in. "kontrakty" przyczyniają się do dołowania cen przez skupy

Edytowano przez grego

bycza    1

no mam w kontrakcie gwarantowaną cenę dnia matif-25euro , w czerwcu była cena na matifie ponad 400 e dopiero teraz niedawno poleciało na niecałe 370e no i du-a

Kruszwica 1455 netto z kontraktu

sprzedam

opony 420/70r24    www.olx.pl/oferta/opony-420-70r24-zam-14-9-r24-480-65r24-CID757-IDtMf7z.html

Opryskiwacz Pilmet 2000 

www.olx.pl/oferta/pilmet-2018-2000l-opryskiwacz-nie-hardi-ray-berthoud-krukowiak-CID757-IDuVhk9.html

Tomek90    305

kurcze blade ! sąsiad namówił mnie w tamtym roku na rzepak i jeszcze na kontrakt bo przyjechał do niego na podwórko przedstawiciel i zapewniał o cenie no i masz cenę ! chłopaki odpowiedzcie : jak się nie odda rzepaku zakontraktowanego to co? urwą jaja ? miał ktoś taki przypadek? mam termin do 20VIII to do tej pory cena zjedzie do "zera"

Powiedz mi do jakiej ceny chces trzymać? 2100zł/t?

bycza    1

nie liczę aż na taką cenę (2100) ale 1500 to trochę przymało mam gdzie przechować nie ma problemu tylko zapytuję się agrofotowiczów czy ktoś kiedyś zerwał taki kontrakt jakie są konsekwencje jak ściągną tą karę za niedostarczenie , miał ktoś taki przypadek ? odezwijcie się

piotrb14    188

tak to jest. Jak nie ma to cena jest wysoka, natomiast jak jest to cena porażka. I tak na jedno wychodzi, nigdy nie dadzą żeby rolnik za dużo zarobił.

Sadek    534

Forumowicze, powiedzcie jak długo rzepak o wilgotności do 8% może stać na przyczepach?

Mój przeleżał 2 lata w magazynie ok. 1,5 m wysoko.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

DjBlue    0

Greco skąd jesteś????

U nas 23.07 Komagra - cena po południu dla zakontraktowanych 1415 zł/t netto . Dla niezakontraktowanych mniej. Inny pośrednik wczoraj niby płacił 1420 zł/t netto a dzisiaj............. a co tam o 10 zł w dół , zaraz stówa ... 1320.... Jestem bez słów . Jak widziałem zasiewy rzepaku na jesień to wiedziałem że jak nie wymarznie to będzie koło 1600 zł i na to się zapowiadało , ale teraz (u nas jeszcze prawie nikt nie kosił) to powstaje istna psychoza...

UrsusCzesio    306

Dziwie sie czemu tak placzecie Rok temu rzepak nie wypalił bo wymarzł w okolicy tylko koledze fuksem udało sie bo niby wymarzł był jak posadzony przyjechali straty oszacowali potem rzepak odbił jakimś cudem dostał prawie 3 tony z hektara sprzedał po 2200zł a w tym reoku gdzie nie jade to rzepaki jak szatan i napewno na najgorszych plantacjach nie dam niej jak 4 tony/ha wiec trudnmo że taka cena jest cieszcie się ja pamiętam z 3 czy 4 lata temu po 1100 był i przeżyli i dalej sobie sieją

Mój Wladimirec podbija świat

bobytempelton    160

Tak tylko w moim regionie na glebach 1-3 nie widzę żeby ktoś miał więcej niż 3-3,5t w tym roku, rzepak dość że nie wypalił, nakładów w cholerę to jeszcze z ceną kombinują, ciekawe co napiszesz jak będziesz zmuszony sprzedać pszenicę po 600zł, żyto po 400 czy byki po 4zł, nie wiem co cię dziwi to że ludzie zostali pozbawieni dochodu? zostali wyrolowani?

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

grego    311

Greco skąd jesteś????

U nas 23.07 Komagra - cena po południu dla zakontraktowanych 1415 zł/t netto . Dla niezakontraktowanych mniej. Inny pośrednik wczoraj niby płacił 1420 zł/t netto a dzisiaj............. a co tam o 10 zł w dół , zaraz stówa ... 1320.... Jestem bez słów . Jak widziałem zasiewy rzepaku na jesień to wiedziałem że jak nie wymarznie to będzie koło 1600 zł i na to się zapowiadało , ale teraz (u nas jeszcze prawie nikt nie kosił) to powstaje istna psychoza...

Północna część Opolskiego, u nas też nikt jeszcze nie kosił, widać jeszcze zielone strąki większość mówi że po niedzieli ruszy a jak zaczną to dopiero będzie cyrk. Ja część będę sypał na Tira od znajomego i podzwonie w inne województwa może parę złoty będzie drożej. W sumie to miałem kontraktować ale znajomy mnie jakoś odwiódł od tego czy dobrze to nie wiem. Wszyscy teraz u nas by chcieli te durne kontrakty bo parę zł jest drożej, tylko jakby w ogóle ich nie było to by tak z cenami nie szaleli a tak mają rolników na "smyczy" i z cenami robią co chcą bo i tak muszą przywieść.

los    0

Pozazdrości cen u nas południowa wielkopolska ceny netto w skupach od 1308 do 1380 zł :(

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez panY
      Witam. Mam pytanie odnośnie ustawienia Claasa Dominatora 38s na rzepak.
    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      W tym roku zamierzam siać rzepak poznaniakiem S043/2.
      Mam go już przygotowanego do siewu, ale w każdej próbie kręconej na tych samych ustawieniach skrzyni wychodzi mi inna waga.
      Może to być trochę związane z małą ilością rzepaku w skrzyni zasypowej?
      Zębatki mam na wysiew normalny ( jeśli będzie potrzeba to zmienię na zmniejszony) , dna na 1 ząbek, zasuwy na 2, co drugi lejek

• Przez MrRozgunek
      Witam tak jak w temacie: Jak oceniacie wydajność rzepaku biorąc pod uwagę zaistniałą suszę? Mówiąc szczerze u mnie myślałem, że będzie gorzej jednak biorąc pod uwagę właśnie tę suszę to plon nie jest najgorszy. A plon kształtował się na poziomie około 3 t/ha. Pozdrawiam!  

• Przez Agaiko
      Panowie ile siejecie rzepaku kg na h mieszanca na 3 klasie ziemi pozdrawiam

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.