Polecane posty

Macius    60

Naucza na przyszłość rzepaku się nie kontraktuje tak szybko najlepiej zaraz przed żniwami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meler    1

W Szamotułach cena 1350 i utrzymuje się taka od kilku dni, chyba od 21 lipca. U nas średni plon 3,7 tony/hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

rok temu mialem podpisana po 1300 zł netto a w zniwa byla po 1000 zł jak u nas zniwa sie zaczeli i nawet po 900zł jak sie konczylo rzepak kosic a w tym roku wpadlem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ale ja mam ten problem ze w mojej okolicy zniwa rzepakowe sa na samym koncu w polsce i jak rzepak sypie to cena spada . w tej chwili jeszcze 90% rzepakow stoi w polu dzis nie chcem ale musze kosic pogoda mnie zmusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co Ty pierd..... jakie 90% rzepaków stoi? Podlasie juz prawie wykoszone, przejezdzalem przez mazowsze i tez wiekszosc wykoszone.... skad Ty masz taki informacje?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

@Hubert

ale kolega Lukasz pewnie ma na mysli swoj region, a nie caly kraj...

u mnie w okolicy (poludniowe podlasie) zostalo moze 10% rzepakow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Jechałem w piątek do Torunia przez Gniezno, Inowrocław to prawie rzepaki nie ruszone tylko wkoło pola objechane U mnie w okolicy Leszna-Gostynia to wymłócili rzepaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

U nas nie wiem czy 10% rzepaku zostało wczoraj już pszenica zaczynali kośić a ja sie przymiezam na czwartek WOj opolskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Naucza na przyszłość rzepaku się nie kontraktuje tak szybko najlepiej zaraz przed żniwami ;)

 

 

 

Mój post był w dzisiejszym AGROBIZNESIE :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1307

Na Matifie 446 euro/t,a na rolpetrolu jest zawarta transakcja po 1800zł/t przy 500 tonach,najlepiej przedzwoń do Kruszwicy!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

Kto się ma nauczyć na przyszłość ,teraz cena bije rekordy bo jest duża nie pewnośc co do przezimowania

Niemcy wbrew pozorom nasiali dosyć rzepaku w pierwszych dniach września ,jeżeli przezimuje dobrze i będzie dobra wiosna (suchy maj) to ceny spadną przed żniwami ,także dobrze było by zakontraktować rzepak w najbliższym czasie.Być może ceny nie spadną gdyż i tak Niemcy nie będą mogli nadrobić ilościowo w przypadku nieurodzaju w Polsce i Ukrainie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

No nie wiem czy w ogole juz w tym terminie kontraktują, raczej z przeszłości pamiętam ze jakoś od marca czyli od wiosny. Sam bym juz podpisał może teraz na np 1500zl :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Kontraktacja jesienią, gratuluję odwagi.

 

Osobiście, nigdy tak nie kontraktowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Walet    0

trochę sprzedałem na nowe żniwa po 1550 pln (netto) , teraz już można nowe żniwa po 1600-1700 pln sprzedać. Stary zbiór 2000 netto + transport dla sensownych partii się handluje. świat na głowie stanął....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Mało towaru i cena się robi, dobrze że nie sprzedany.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

u mnie już można kontraktować rzepak ze zbioru 2011, cena 1700 + vat. Tylko jak ten rzepak przetrzyma tą zimę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew64003    1

dzisiaj w agrobiznesie na pasku rzepak 2450 zł hmmm tylko u mnie nie chcą kontraktowac z cena tylko kontraktowac bez ceny ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

@Wyrebski nadal można zakontraktować u CB po tyle rzepak? Jesli tak to gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

2020 zł/t. - - cena dziś.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj