Polecane posty

Gość murtek   
Gość murtek

O rzeczywiście chłopak ma bujną fantazję (może pomyliło mu się z pszenicą :)).Gdzie bym się nie spytał plon rzepaku max to 2,9- 3 t/ha, lecz są to wyjątki. Ja niby nawozu jak zwykle dopierdzieliłem, na grzyba kilka razy, odżywki itd a plon to ok 2,5 t/ha, a na słabszych glebach jeszcze gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz11    0

Witam Mosso płaci 1420 netto z kontraktacją a 1400 bez kontraktacji wydajność u mnie 2.6t/ha na glebach IV/V . Przy wilgotnosci 7.2 i zanieczyszczeniach 4.4 cena wyszła 1370 netto(mam kontrakt) a przy okazji mam pytanie czy u Was połówki liczą jak zanieczyszczenia bo w Mosso niestety tak. Z moich obserwacji w naszych okolicach i w moim gospodarstwie to czym lepsza ziemia bonitacyjnie to słabszy plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

U nas właśnie na 1 i 2 klasie rzepak plonował na jednym kawałku 2,5 tony z ha a na innym polu o takiej samej klasie miałem około 1,5 tony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

U mnie plon rzepaku średnio wyniósł 3,9 t/ha(jak ktoś nie chce uwierzyć to nie i niech nie wypisuje później ,że "..ile w tym prawdy.." ) ,bo dużo wymokło na wiosne i kiepskie przezimowanie. wilgotność 5,9 % , zanieczyszczenie 2,5% bo troszku za suchy . Sprzedałem po 1400 zł/t brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

Panowie spokojnie plony są różne w zależnosci od terenu i gleby i jak co nie którzy twierdza ze mają nawet ponad 4t\ha to niech mają ja swojego jeszcze nie ruszałem moze jak pogoda pozwoli to od środy zaczne i nie ukrywam ze licze na min.3,5t\ha


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoodFarmer    27

Ja tam wierze. Naczytałem się tu właśnie że rzepak słabo sypie a lepiej oddał niż w tamtym roku. Tak mi jak i w bliskiej okolicy. Woj Łódzkie. Cena 2 dni temu 1370 zł Kruszwica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Kolego Bizonlove tak się składa że jestę z okolic Grodkowa i pytałem się jaka jest w tamtejszym AgroAsie cena i wynosi ona 1460zł brutto a nie 1400 jak piszesz Mój zapowiadał się obiecująco liczyłem na około 4t/ha do puki nie spojrzałem do zbiornika w kombajnie ;p no ale się troszku przeliczyłem skosiliśmy na razie około 10 hektarów i obliczyliśmy że sypie nam 2.9 z hektara to i tak bardzo dobrze w porównaniu do moich sąsiadów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To że rzepaki sypia niektórym po 4 tony akurat wierze, problem w tym że nie w mojej okolicy .Mi chodziło wyłacznie o te bzdety które wypisuje Bizonlove.Mieszkam w tej samej miejscowości co on i kosze troche na uslugach i wiem jak akurat tutaj kształtuja sie plony.Koleś jeździ po polach robi foto nie swoich pól i wpisuje durnoty.Mało brakowało a zrobiłby zdjęcia mojego pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Witam.Plon rzepaku w tym roku tylko 2.9 tony z ha. Ale u mojego wuja plon wyniosł 4.1 z ha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

1370zł cena na dziś, powiat toruński, od jutra najprawdopodobniej spadek. My już odstawiliśmy, po około 1300zł. Plon jak na ten rok na IV klasie zadowalający 3t/ha (zarówno Kadore jak i Bojan, z tym, że należy zauważyć fakt, iż w Kadore dużo dziki nam poniszczyły i byłoby więcej). Parametry Bojana - 7.5% wilgotność, 6% zanieczyszczenia, Kadore - 8.8% wilgotność, 3% zanieczyszczenia. Różnica wilgotności wynika z tego, że Bojan był młócony "na fajrant" około 20, a Kadore z samego rana :)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Ja naszczęśnie nie zakontraktowałem rzepaku, ale mój znajomy zakontraktował 90ton po 1090zł/t a ma 23ha rzepaku. Pojechał równo.

Spodziwałem sie jeszcze na początku czerwca że plon bedzie co najmiej 4,5t a tu sie zapowiada ze jak bedzie 3t to bedzie rewelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

ja sprzedalem po 1380 netto rzepak z 2 hektarow łak non stop zalanych i ekologicznie uprawianych na wiosne :) o plonie niema co mowic licze na rzepak ktory mam na dobrym polu i na wiosne dostal wszystko zdam relacje za ok tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joachim    0

Witam!

Panowie mam pytanie, jak powinno się robić analizę rzepaku? tzn chodzi o czy wilgotność mierzy się po odsianiu zanieczyszczenia czy razem z zanieczyszczeniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Mierzy się z zanieczyszczeniami, ale jak czyszczą rzepak to powinni mierzyć już ten wyczyszczony, bo śmieci przecież zabieramy.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1300

Witam!

Panowie mam pytanie, jak powinno się robić analizę rzepaku? tzn chodzi o czy wilgotność mierzy się po odsianiu zanieczyszczenia czy razem z zanieczyszczeniami?

Wilgotność zawsze mierzy się po odsianiu zanieczyszczeń w tym samosiewów zbóż ,no chyba że to jakiś papracz robi?.Porządne labolatorium robi jak napisałem ,sam widziałem bo u nas analizę robi się przy osobie dostarczającej rzepak!!!.Jak by ci zrobili badanie z pszenicą to byś miał wynik?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

U nas rzepak po 1370zl/t tydzien temu a o plonie nie ma co mowic bo tylko sobie w leb strzelic (1,5t przez grzyba a 3 razy bylo jechane i nic)


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy94    188

Woj.Lubuskie cena 1350zł,plon jak umnie to bardzo dobry 4t/ha bez oprysku na opadanie płatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Oj wczoraj byłem w szoku. Wyjechałem jedną przyczepą na 3 ha rzepaku (w tym roku już z przyzwyczajenia), a tu niespodzianka... musiałem zapierniczać po drugą. Na glebach dużo dużo lepszych plon oscylował w granicach 2- 2,5 t, a na wczorajszej dużo słabszej działce rzepaczek sypnął prawie 4 t. Od tego momentu wierzę, że w Polsce niektórym też tak plonował (aczkolwiek są to nieliczni rolnicy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To u mnie to samo z tym ze plon nie przekroczyl 3 ton.Tam gdzie gleba 3 na glinie rzepak wymókl a tam gdzie nie wymokł wyglada jak miotła.Na przepuszczalnej glebie zwirkowatej plon był lepszy bo nadmiar wody szybko ubywał .Zz kolei w suche lata jest na odwrót na glinie sa plony super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratgarka    2

w końcu skosiłem jakąś działke do końca. Góra że szok udało mi się zebrać około 3.7 tony z hektara. Cena rekordowa jaką udało się uzyskać dzisiaj (o 17 deszcz popadał ) 1450 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Kurcze u nas rzepak poszedł 50 zł na tonie w dół teraz kosztuje 1330zł netto. MI sypało pod 3 tony ale dzisiaj wymłuciłem 4,20 hektary pod lasem że w sumie całe pole w cieniu jest i tam sypneło mi po 3.7 narazie najlepiej jak dotychczas :D Jeszcze tylko 7 hektarów i po rzepaku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja skosilem wkoncu troszke rzepaku 1,5ha 4,5 tony wilgotnosc 9,4 a cena zajefajna 1070 netto - potracenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

1070 to cena na kontraktacje ktora podpisalem a po potraceniach wyszto mi 1040 zł netto i plon w dodatku marny ok 3 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj