Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

pow. Ciechanowski 1370-1390 zł/ t netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartosz92    0

Powiat Brzeg, Agromund Dąbrowa 1440zł/t brutto, a w czwartek było jeszcze 1400 :D jak u was z wydajnością? U nas ok. 2-2.5t/ha, ogólnie w porównaniu z ubiegłym rokiem trochę mniej, ale póki co cena idzie w górę to może i klęski nie będzie ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dziś ojczulek młócił na usłudze to było 2,5t/ha. Z doniesień ze skupu wynika, że cena jak rzadko rośnie z upływem czasu... ciekawe jak długo... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Z doniesień ze skupu wynika, że cena jak rzadko rośnie z upływem czasu... ciekawe jak długo... :)

 

Dziś dzwoniłem do skupu, obniżka 38 zł/t.

Nigdy nie chwalcie dnia przed zachodem słońca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Okolice Lublina ZT Bodaczów, cena dnia 1370 + Vat. Co do plonowania to wg mnie to takie sobie, właśnie jestem po żniwach rzepakowych, plon w okolicach 3-3,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meler    1

Wczoraj odstawiliśmy rzepak do Szamotuł:

 

1350 netto

 

7,4 % wilgotność i 2,4% zanieczyszczeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

GS Września

 

Cena na dzień 22.07.2010- 1376zł netto czyli 1458,56zł brutto

Norma wilgotności 7%

Norma zanieczyszczeń 2%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1299

Dzisiaj zakończyłem dostawy do Kruszwicy,średnia cena wyszła 1333zł netto,wilgotność średnia 8% ,zanieczyszczenie średnie 2.8%.Plon średni 4 tony.Odmiana Cabriolet 4,5t ,a Catalina 3,5t.Tak więc jestem zadowolony!!!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafciu    0

Wczoraj popołudniu skosiłem Californium, średni plon 3,5t/ha, a więc biorąc pod uwagę bieżący rok i glebę 4 klasy wynik bardzo pozytywny(jechałem bez zaklejania i stołu). Dzisiaj sprzedałem do Szamotuł, punkt skupu GS Dominowo. Cena brutto 1425zł za tonę (spadła o 30zł w zestawieniu z wtorkiem, kiedy dzwoniłem do punktu). Wilgotność 6,2%, zanieczyszczenie 2,02%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joachim    0

Witam!

Wszyscy piszą jakie to ceny oferują za rzepak, a nikt z was nie podpisywał kontraktów o określonej cenie np w kwietniu lub w maju jak ceny były mniej atrakcyjne? Ja np mam zakontraktowane po 1150zł netto połowę swojego areału, gdzie na początku maja była to super cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

jak to nikikt ja mam podpisane po 1070 zl i jak nie wyrobie sie z umowy to albo kara ktora wynosi roznice w cenie gieldy matif do mojej ceny albo w przyszlym roku po tej cenie oddam tez

wiec mam pr@#$%^&e bo podpisalem na 3,8 t z ha a sasiad po 4,5 tony z ha

nawet spoldzielnia tak ma i nawet nikomu sie nie chce w [pole jechac kosic wszytstkie rzepaki stoja na polu

czesc modli sie o grad zeby nie trzrzeba bylo kosic i wozic tylko orkan i po robocie

 

Hamuj troszkę z językiem

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

I się zaczęło :) u każdego plon w okolicach 4t :):) ciekawe ile w tym prawdy? U mnie na najlepszym kawałku klasy 3a gdzie 3 lata temu rzepak dał 4,1t w tym roku było marne 2,4 t/ha...odliczając to co wymokło będzie 2,7t/ha....nawożenie 300kg saletry poźniej 200kg saletry dodatkowo jesienią poszła gnojowica w dawce 17m3 / ha - pełna ochrona grzybowa.

 

Cena 1347 netto - Elewar Bielsk Podlaski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafciu    0

miałem podpisaną umowę, jednak bez z góry określonej ceny.. Obowiązywała 'cena dnia', co w tym roku okazało się strzałem w 10. Zabrakło mi kilku procent do pełnego wywiązania się z umowy, jednak o żadnych sankcjach z tego tytułu, jak do tej pory nic nie słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonlove    1

Ja z hektara miałem 3,9 tony na 3 klasie gleby sprzedawałem w AgroAs Grodków po 1300zł brutto miałem kontraktacje a sprzedałem 117 ton 100 ton na kontraktacje a 17 normalnie sprzedawałem po 1400złbrutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Plon 2,3 tony , Bizonlove nie pier**l tu takich głupot nie dośc że robisz zdjęcia nie swoich pol to jeszcze takie głupoty piszesz odnośnie plonów ,nikt tu nie może osiągnąc 3 ton z hektara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Mi zostało jeszcze 8 ha, jednak czekam z niecierpliwością na jakiś gwałtowny wiatr lub grad. Mam ubezpieczony 4,5 t/ha czego w tym roku nikt nie osiągnął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

U mnie w promieniu 20km kogo bym nie pytał to max osiągnoł plon 2,5 tony więc też w takie bajki nie wierze o 4 tonach i więcej w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Dokładnie ja tez niewierze w takie bajki, u mnie wszystko było dopieszczone i zadbane, a sypną ok 2t/ha, fakt na słabej ziemi bo IV-V klasa ale w okolicy 2-2,5t to najlepsze plony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja z hektara miałem 3,9 tony na 3 klasie gleby sprzedawałem w AgroAs Grodków po 1300zł brutto miałem kontraktacje a sprzedałem 117 ton 100 ton na kontraktacje a 17 normalnie sprzedawałem po 1400złbrutto.

 

No a o czym ja pisałem przed tym postem ?

Drugi Andersen nam rośnie...bajki możesz pisać ale nie na AF.

@Sauter dobrze pisze, kiedyś mowiłeś jakie to potęrzne gospodarstwo jakie to maszyny itd...

 

Skosiłem dziś drugi kawałek 20Ha i plon 1,7t/ha kur....wa!! a pole też było dopieszczane i w czasie wegetacji wyglądał nieźle :)

Ja mówie WON ściemniaczom, po chu... pisać takie głupoty i zawyżać plon ? Co Ci to da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj