Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lipnicak    0

1290 zł netto płaci u nas w mazowieckim oddział kruszwicy. Żniwa gdzieś pewnie będą za dwa tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

u mnie jeszcze nikt nie skupuje i z ceną też się nie wychylają, dziś wykosiłem 4ha rzepaku, wilgotnośc 6,4 a plon?szkoda pisać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

Właśnie wywiozłem troche rzepaku, wilgotność 7,1 zanieczyszczenie aż 6%, wyszedł mi po 1323 zł za tone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

1300 zł/tona netto sprzedaliśmy z zeszłego roku, z tego będziemy trzymać , chyba że cena będzie jeszcze wyższa.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lipnicak    0

Ale to w jakimś skupie dla kruszwicy czy w samym zakładzie ? To już nie jest tragicznie cena dziś znów na matif do góry: 359 euro jest już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

W punkcie skupu Kruszwicy,cena zmienia się codziennie w kontrakcie mam cenę(notowania z matif minus 25Euro) .Jutro będzie jeszcze drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1307

1330 netto Kruszwica

Też mam do Kruszwicy i oby ta cena nie spadała w czasie skupu?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

u mnie w nysie jest 1315 netto a ja mam podpisana umowe na 44 tony po 1070 netto

poprostu siasc i plakac trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Ja podpisałem 10 ton po 1080 brutto, dobrze że tylko połowe . jak 2 lata nie podpisywałem było źle teraz tez i znowu źle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

mi doradca powiedzial zeby sie nie spieszyc z koszeniem rzepaku bo cena pojdzie do gory wczoraj pojechalem dysekacje z rofosatem i sklejacz claister w agrobiznesie cena na dzis 1320 pln. Rofosat 360sl 10zl/litr 3.5litra na ha tanio niewiem czy moze byc cos tanszego za to sklejacz claister 70 zl litr a 0.7 na ha drogo mi sie wydaje sa tansze sklejacze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lipnicak    0

Ja mam sklejacz spondam ale nie wiem jaka jego jest cena. Z glifosatem to Kolego chyba trochę przesadzasz. Ja w tamtym roku po 1,5l na ha zastosowałem i tez mi ładnie wszystko uschło wiec nie wiem czy jest sens. Cena na matifie ładnie idzie w górę dzisiaj na zamknięciu 372 euro więc złodzieje z kruszwicy powinni się szykować do ceny 1400 zł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

chcialem zniszczyc ostrozen raz na zawsze ktory mi tak obficie wyrusl na tym polu dlatego taka dawka jak by po 1400 placili to by bylo fajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

U mnie 1394zł + vat. Od wczoraj skoczyła o 50zł, bede kosił gdzieś za tydzień to cena powinna jeszcze się podnieść, ludzie koszą po 1-2t/ha, bedzie mało rzepaku to cena powinna być konkretna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Przynajmniej dobrze, że w tym roku mam wszystko solidnie ubezpieczone, więc się gradu raczej nie boję, aczkolwiek na dzisiejszą noc lub jutro zapowiadają w moim województwie gwałtowne burze z gradem.

Ps. Osadkowski Cebulski w Legnicy podobno płaci 1380 zł. Ja mam zakontraktowany w Mietkowie (firma Herim) bez ustalonej ceny. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1307

Oj narazie jest piękna cena ,ale żeby to się nie zmieniło jak ruszy pełen skup???.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymekp    0

PIATEK - ZT Bodaczów 1400 netto, Zakłady Zbożowe Zamość (nie wiem dla kogo biorą) 1385

SOBOTA - ZT Bodaczów 1360 netto - na kontrakcie i bez;

Koszenie rzepaku na dobre w lubelskim - cena leci w dół po 40 zł dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratgarka    2

no i jednak było za dobrze w polach :D przeszło ładne gradobicie powykładane zboża wymłócone rzepaki :D. Trzeba rano dzwonic do concordi niech na gwałt wysyłają swojego rzeczoznawce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

PIATEK - ZT Bodaczów 1400 netto, Zakłady Zbożowe Zamość (nie wiem dla kogo biorą) 1385

SOBOTA - ZT Bodaczów 1360 netto - na kontrakcie i bez;

Koszenie rzepaku na dobre w lubelskim - cena leci w dół po 40 zł dziennie

W warminsko-mazurskim jeszcze nikt nie zaczął kosić, przynajmiej na północy (nawet po rundupie). Pewnie będzie jak co roku - my zaczniemy kosić i cena będzie po 900PLN+vat.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj