Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
18 minut temu, piotrczem napisał:

dziś sprzedany w Parczewie po 1520+ vat, brak potrąceń, mówią że cena ma spadać

Jak sprzedales do sobianka to spadnie . W podedworzu pojechał ostro w dół na  1480. Rzepaku jest tyle że czwarty ostatni  bin już sypie.  A teraz tiry z daleka jadą i przywożą rzepak z pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

Ja jutro koszę jak pogoda pozwoli i sprzedaje jaki będzie pewnie do farmera, rano jak dzwoniłem było jeszcze 1659brutto.. aby 4 z przodu była to będzie dobrze jak pójdzie po 1500netto.. 

Edytowano przez skywalker89
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
czyli standard na początku wyczucie sytuacji a jak zobaczą że nie ma plonów na poziomie 1 tony tylko więcej to obniżki ,zanim ją skosze to już cena spadnie na pysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolega miał w ubiegłym roku na składowaniu to w czerwcu rozliczył 100zł taniej jak w żniwa plus koszt przechowania wytłumaczcie jak to jest że cena na dół i sk,ad te kolejki jak rzepak słabo plonuje?

1 godzinę temu, aprochota napisał:

kluczbork spadek z 1580 netto do 1530. ostro w dół

,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
w tamtym roku sprzedałem spod kombajnu i do rzęs z zrobiłem a ostatnie lata składowane i bylo na plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dadam    4

Komagra (Skup sobianek parczew), 25,840t, 1520 netto, wilgotnosc 7.2%, potroceń brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Cena już spadła 40 zł na tonie. Skoszony Sherlock z lepszego kawałka plon 3.4 t/ ha. Na to co było z wiosny to znakomity wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85
U nas też w dół. W sobotę sprzedałem po 1550 a cena na dziś 1510. W 4 dni skupili 600 ton a rzepaku w okolicy jeszcze duzo na polach. Świętokrzyskie. pow jędrzejow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1300

Panowie spokojnie ,to jest normalna praktyka ,rzepaku jest mniej średnio tonę z hektara,więc trzeba wywołać panikę żeby skupić co się da za najniższą cenę.Jeszcze się nie zdarzyło żeby przechowując rzepak coś się straciło,z zeszłego roku jeszcze nie sprzedałem więc też nie straciłem.Trzeba poczekać jeśli oczywiście stan kasy na to pozwala.Kurniki Woźniak obniżka z 1620 na 1570zł/netto.Nawet w obawie o to że ludziska nie posieją rzepaku odwieszają zaprawę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

Wykoszony extract na górce i pochyle dał jakieś 4,15t/ha, poszedł po 1550netto, wilgotność nawet nie wiem ale bez potrąceń pewnie 8-9%, bo był różny.. próbowałem Kolumba ale mokry, od lasu nawet 12-14 i więcej a normalnie koło 10.. dałem sobie spokój, trudno..

Abakus teściowi dał 4,3t/ha, przy średnim nawożeniu n i dobrej ochronie..a wujkowi posialem jakąś liniówkę fakt że na ziemi ogrodowej i pierwszy raz i wyszedł mu 4,6t/ha, pewnie będzie miał najlepszy wynik w okolicy bo średnio koszą po 2-3t.. a gospodarzy na tym 1,15ha 😄

3 minuty temu, skywalker89 napisał:

 

 

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19
na jakiej ziemi miales tego extracta I czy byla u cb ssusza bo u nas duzo luszczyn nie zawiazal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

Ziemia 3klasa, glinka, góra... Troszkę za gęsto mi się posiał i miejscami dużo samosiewów było, do przekwitniecia nie było deszczu od śniegu, więc z zawiązaniem łuszczyn też szału nie było ale dzięki tym późniejszym opadom ładnie zostało i się nalało to co się zawiązało i ładne grube ziarno jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55
16 godzin temu, hopper5 napisał:

U nas też w dół. W sobotę sprzedałem po 1550 a cena na dziś 1510. W 4 dni skupili 600 ton a rzepaku w okolicy jeszcze duzo na polach. Świętokrzyskie. pow jędrzejow

Można wiedzieć gdzie jest ten skup rzepaku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

wszyscy narzekali, że susza a tu większość pisze, że plony ok 4t. Wy suszy w takim razie nie widzieliście.

U mnie wykoszone ponad połowę i jak na razie z przodu 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244

Jak nie było suszy jak w ozimych jest poślad. Rzepak w suszy pociągnie jak dobry korzeń co w tym dziwnego. Na piachu nawet koło 3 złapałem gdzie pszenżyto by padło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
u mnie rzepak jak i u znajomych jeszcze 3t nie przekroczył, więc albo bajki piszecie albo posialiście go na 1-3klasie albo suszy u was nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
U mnie wczoraj Exprit. przekroczyl 4 niby tylko IVkl ale dobra równa działka na oborniku, maraton na troszkę gorszej ze 3,5t dał. A najsłabsze visby to poniżej 3

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244
7 minut temu, ZELKOW napisał:

u mnie rzepak jak i u znajomych jeszcze 3t nie przekroczył, więc albo bajki piszecie albo posialiście go na 1-3klasie albo suszy u was nie było

Możesz spartolić siew i nawet 1 klasa ci nie pomoże. Mam na 3 klasie siany 6 dni później i różnica w plonie 1t między 4b/5 klasa. 

Klęska suszy w podlaskim to coś tam jest sucho. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523
13 minut temu, bialy2005 napisał:

U mnie wczoraj Exprit. przekroczyl 4 niby tylko IVkl ale dobra równa działka na oborniku, maraton na troszkę gorszej ze 3,5t dał. A najsłabsze visby to poniżej 3

ja Exprita nie kosiłem jeszcze. Jednego dnia zabrakło bo wczoraj miał 9,7% to nie kosiliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
jak na paru hektarach idealnej kulturze gleby macie średnią taką to mogę się zgodzić bo i u mnie gdzie nie gdzie sypie powyżej 4t ale są kawałki gdzie poniżej 2t i średnia nigdy nie wyjdzie wysoka
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj