Polecane posty

tomek73    579

Oj w tym roku  na rzepaku  to raczej nie zarobi sie a raczej jeszcze stanieje. Problem ze obniżyli poziom  bio paliwa, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W zeszły poniedziałek sprzedałem 1 transport po 1530. Ale już chyba staniał rzepak 15-20zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

No właśnie że nie muszą. Od 2004 roku mam BINY i 2 razy pszenice  sprzedałem taniej niż w  żniwa mogłem, a 2 razy   w tej samej senie. a przeważnie w styczniu   sprzedaję, rzadko dłużej trzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja tez czekam nic nie sprzedane. Ale czy wczorajszy spadek na matifie to poczatek podwyżek czy dalszych spadków ? Bo kucnęło dość mocno w dodatku euro tanie :( 

Na pszenicy widac lekkie odbicie do góry ale bardzo słabo.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1179

kiedyś mówiło się że opłacalna cena rzepaku to x2 cena pszenicy,  tak więc przy sprzyjających warunkach w tym sezonie cena może oscylować około 1300zł i mniej,

ja w tym roku przekonany byłem przed żniwami że droższy niż 1200 zł nie będzie, ale był w żniwa sprzedałem po 1540 netto i mi to odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

z ceną rzepaku bywa różnie, aczkolwiek co roku zawsze jakieś większe podwyżki bywały, raz w styczniu raz w lipcu... trza czekać, jakieś herbatki uspakajające pić itp. Aczkolwiek 1500 to jeszcze nie jest zła cena, gorzej jak poleci na 1200 to będzie boleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Ktoś coś wie o statku z rzepakiem który miał przypłynąć w połowie stycznia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Jest to dobre pytanie. Mówili o tym w pierdołach, i ktoś tu na forum. Nie wiem czy nie  Brzozak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
zaczynają już u was kontraktować rzepak i zboża ? u nas mówią o już kontraktach 1440 na żniwa odbiór na rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierzo    19

Orientuje się ktoś jaka jest obecnie cena rzepaku ze zbiorów 2017?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

1480 netto w Brzegu.

A kolega wyżej niech się określi gdzie taka cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

Dzisiaj miła Pani dzwoniła z Kruszwicy ,czy mam jeszcze rzepak i proponowała cenę 1520zł/netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj