Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wyrebski1    103

a no lipa a 7 grudnia jak patrze w smsy właśnie Chemirol proponowal 1710 zł, ale kto wtedy robi umowy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

rzepak będzie drogi i teraz szukają głupich żeby podpisać unas w oklicy 30 % to kiła która został zaoran wielu miejscach wymokły na górka są jakie są i na koniec nie wiadomo jak będzie wiosna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

jak będzie lipa w żniwa to pewnie trzeba będzie rzepak przetrzymac, ale tym razem oddam pewnie do jakiejś firmy... po 1500-1600 netto to żal sprzedawać jak raczej będzie perspektywa na lepszą cenę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracus74    15

jak będzie lipa w żniwa to pewnie trzeba będzie rzepak przetrzymac, ale tym razem oddam pewnie do jakiejś firmy... po 1500-1600 netto to żal sprzedawać jak raczej będzie perspektywa na lepszą cenę..

 

Kolego  jak zniwa bedzie 1500-1600netto to bedzie super-podejrzewam ze bedzie duzo taniej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

Kolego  jak zniwa bedzie 1500-1600netto to bedzie super-podejrzewam ze bedzie duzo taniej.

 

 też tak sądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rea    0

1485zł netto brak chętnych do podpisywania umów

 

na podwórku?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy z AF już sprzedali rzepak? Nikt nic nowego nie pisze w temacie, a przydały by się ceny zeszłorocznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

są tacy a przynajmniej niedawno jeszcze byli co nie sprzedali zeszłorocznego rzepaku mając oferty ponad 2tys netto/t niby, więc co mieliby się odzywać... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

Dzisiaj sprzedany do Kruszwicy po 1805zł/netto,wiem że w lutym było drożej ,ale od żniw i tak cena podskoczyła,u mnie było 1550zł/netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37

a jak ceny na w kontraktach na nowe zbiory  drożeje czy tanieje rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skywalker już nie przesadzaj, że przeszło 2 koła; najlepsza oferta jaką miałem wtedy to 1910 netto, a jakbym miał w lutym przy tym mrozie ładować to w gratisie zapalenie płuc lub co najmniej grypa;

może kruszwica już cennik zmieniła dziś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

W moim lokalnym  skupie obecna cena cały czas to 1860netto a na nowe zbiory aktualnie 1500netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dziś 34 euro w dól a jutro 40 w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Ja tam widze , że najbliższy - sierpniowy kontrakt wczoraj +4,25E ,

a majowy już jest nienotowany od tygodnia

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

nie chce mi się i nie mam czasu teraz szukać, ale jeden koleś pisał gdzieś w temacie jakimś, że miał ofertę po 2040zł netto gdzieś też w lutym... ja sprzedałem w listopadzie po 1770netto i tak jak kolega pisze i tak sporo do przodu w porównaniu do żniw a ja sobie obrałem kurs że jak będzie po 1800 netto to będę sprzedawał ale w obawie o towar sprzedałem troszkę wcześniej.. w tym sezonie chyba też opłaci się przytrzymać kilka miesięcy i intensywnie zacząłem myśleć jak to lepiej zrobić, czy przystosować sobie jeden większy garaż na rzepak (przelać posadzkę dać folię, coś ze ścianami też zrobić po cienkie) czy może postawić drugiego bina obok tego co mam też jakiegoś z 60-70t i najbezpieczniej przesypać później rzepak z jednego do drugiego po dwóch miesiącach wcześniej oczywiśćie dmuchając nocami? tylko czy na bina czy to nie za późno by było, czy fundamenty zdążyłyby odpowiednio wyschnąć do żniw? Myślałbym chyba raczej o drugim binie bo chciałbym coś z tym co mam zrobić bo mi troszkę woda podchodzi więc trzeba byłoby pewnie odpowiednio go dookoła uszczelnić a teraz jest taki 'kołnierz' odlany z betonu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

dorzucili Ci 80zł do cennika? Cena bazowa czy po dopłatach?

 

Cena bazowa była 1785 zł.Umowa podpisana zaraz  po świętach,dopłaty wyszły 20zł i 1805zł wyszło.Wczoraj cena bazowa 1710zł/netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skywalker podejrzewam, że w garażu miałbyś mniej roboty; ja ładuję do budynku na strop i jeżeli był młócony w upał to raz po 1- 2 dniach trzeba przerzucić/ napowietrzyć go, a jak jest chłodno to nic nie trzeba robić; mowa o wilgotności poniżej 9%;

 

ptaszyna poproszę o namiar na ten skup,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj