Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
strzechu    250

"W zeszłym tygodniu notowania rzepaku na paryskim parkiecie skoczyły silnie w górę. W tym tygodniu producentom nie udało się utrzymać równowagi. Rynek szybko wyhamował wzrosty i rzepak tanieje.Krajowi producenci na razie nie mają się o co martwić, bo obniżki omijają nasz rynek szerokim łukiem. Odkąd 2 miesiące temu notowania krajowego rzepaku obrały kurs na zwyżkę, twardo trzymają się wyznaczonej trasy. I to pomimo zbliżających się żniw i dużej podaży surowca - tak z importu, jak i nasion krajowych.
Za tonę zeszłorocznych nasion z dostawą można uzyskać nawet 1700 zł. A w porównaniu z poprzednim tygodniem zakłady tłuszczowe podniosły minimalne stawki o 10 zł. Handlowcy radzą nie zwlekać, bo zniżkujące euro może sprawić, że przy braku krajowego surowca kupujący zwrócą się w stronę tańszego rzepaku w Europie. O 10 zł są też wyższe propozycje zakontraktowania rzepaku na dostawy w lipcu i sierpniu. Eksporterzy proponują nawet 1580 zł/t.

Średnia sprzedaży na wewnętrzny rynek to 1550 zł."
Agrobzdety TVP

Jak mozna byc az tak oderwanym od rzeczywistosci?
Gdzie oni widza taniejacy rzepak na gieldach?
Duza podaz nasion ? i dlatego sa podwyzki w skupie?
Zblizajace sie zniwa - zasialem 65ha rzepaku , 15 zlikwidowane, 7 przesiane rzepakiem jarym , reszta pszenica. nie wiem czy nie zlikwiduje kolejnych 7ha i posieje kuku. Jak z zostawionego rz.oz zbiore srednio 3tony bede szczesliwy . w normalnym roku zbieram 4,5 - 5 ton
Tanszy rzepak z Europy , z jakiego kraju przepraszam?
Znizkujace euro ? Wobec ktorej waluty? bo na pewno nie PLN i USD
a z dostawa mozna uzyskac 1750netto za dobry surowiec.

Edytowano przez strzechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

Wczoraj mamrotali coś o zniżkującej pszenicy. Z Europy to pewnie mieli na myśli ten tani rzepak, co go częściowo śmietka poturbowała, a nadchodzące przymrozki przez kilka najbliższych dni w zachodniej Europy pewnie go zaleczą i zadziałają plonotwórczo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toomi30    10

panowie odświeżmy temat jakie ceny w waszych regionach za "czarne" złoto może ktoś kontraktuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Sobianek Parczew na kontrakt daje obecnie 1580 netto/tona. O warunki się nie dopytywałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacapek    0

ludzi widać ubiegłoroczna susza nie przestraszyła skoro sieli nawet we wrzesniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

No właśnie coś cisza z rzepakiem w tym roku, tylko w agrobiznesie jak zwykle propaganda o wysokich plonach na ten rok.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

ADM i Kruszwica na te chwile 1670netto cennikowo w zniwa na bramie zakladu + ew doplaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Agrobiznes wogóle powinien być zdjęty z anteny, tymbardziej prowadzy, co to tak zarzuca głową raz na prawo, raz na lewo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

1680 chemirol z dostawą do wągrowca


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Do mnie dziś dzwonili z  lokalnego skupu z propozycją ceny min.1570 netto  a jak będzie drożej do dołożą, nie wiem co myśleć? To taka cena gwarantowana że taniej nie dostanę, tylko czy będzie tak tanio w te żniwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

Chyba robili sobie z Ciebie jaja z taka propozycja tak blisko Kruszwicy.
Dzisiaj soja ostro w gore , od jutra beda propozycje 1700+ netto na zakladzie w zniwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostuch88    4

na giełdzie rzepak lekko w dół, pytanie tylko czy to nie czysto propagandowe zagranie bo bardzo mało rolników ma zakontraktowane swoje uprawy rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

w tydzien 20 euro to raczej nie jest lekko w dol , a calkiem duza znizka. A leci w dol przez "efekt zniw" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

w zeszłym roku na giełdzie rzepak leciał na dół a w polsce szedl do góry , nie ma co sie sugerować pseudo giełdami


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

pseudo nie pseudo, ale dzisiaj znowu spadek....

Chemirol nowe zbiory 1590zł

w ubiegłym tyg podpisałem po 1690... 100zł w tydzień zjazd!

i zastanawiam się czy dalej nie podpisywać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Dzi ś sprzedany rzepak 1550 netto . pierwszy bdzień skupu a obnizyli s]cene o 30zł . rzepaczane zniwa w pełni, dzień 2 i będzie po rzepaku.I zaraz idzie jęczmień jary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik32    2

Ceny rzepaku po dzisiejszych ulewach i wiatrch, zapewne z czasem pójdą w góre, bo rzepaki mocno zaczynają się osypywać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj