Polecane posty

grzesrol    3

Dziś byłem z próbką ,na skupie . nikt nie odstawił ale już cena 4 dychy w dół aby podkręcić ludzi żeby wozili już teraz .Ciekawe co będzie za tydzień ,cwane podejście psychologiczne , ale zawiozę gdzie indziej , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumaa87    84

u nas 50zl w dol ;)

A my wszyscy wiemy gdzie mieszkasz, i stwierdzenie U NAS to przecież każdemu mówi gdzie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arion320    59

jakbym chcial napisac gdzie dokladnie to bym napisal ;) napisalem tylko informacyjnie ze tanieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

to jak masz pisać, że tanieje bez pisania gdzie to nie pisz w ogóle - taka informacja nikomu nic nie daje

Edytowano przez ziomster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Gdybym zasiał rzepak dla siebie to czy można go skarmiać bydłu po ześrutowaniu czy się nie nadaje?

Chciałbym spróbować 1ha i czy taki 1ha da się skosić kombajnem bez tej specjalnej  przystawki bo w okolicy nikt nie ma.

Rocznie kupuję około 3ton śruty rzepakowej. Ostatnio była po 48zł za worek 40kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

teoretycznie kolega ma rację, może pisać co chce jeśli nie ogranicza tym innych, najwyżej dostanie ostrzerzenie za zasmiecanie tematu, u nas ceny rzepaku takie jak i były nikt raczej sie nie wychyla kontrakty 1540 netto ostanie, raczej w zniwa więcj nie będzie chyba że lkalnie beda słabe plony a firmy skupujące dobre kontrakty to dadzą więcej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

Wczoraj ostatnia odstawa ,po gorącym dniu moment przed burzą .Parametr zanieczyszczenia 2ka, i wilgotność 6ka, cena 1490 netto .Rejon wielkopolska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

Gdybym zasiał rzepak dla siebie to czy można go skarmiać bydłu po ześrutowaniu czy się nie nadaje?

Chciałbym spróbować 1ha i czy taki 1ha da się skosić kombajnem bez tej specjalnej  przystawki bo w okolicy nikt nie ma.

Rocznie kupuję około 3ton śruty rzepakowej. Ostatnio była po 48zł za worek 40kg

 

nie jestem pewien ale tak po prostu chyba nie ześrutujesz tego. i tak skosisz zwykłym bizonem bez przystawki może i tak się uda że nie będzie większych strat niż z przystawką :) tylko dziury muszą być pouszczelniane w kombajnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Kombajn prawie nowy może by się skosiło tylko czy się nadaje do spasania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Tu nowość nie ma za wielkiego znaczenia. Bez kosy bocznej i stołu, sam będzie na siebie zły podczas koszenia.

Co do samej uprawy, przy bydle skoncentruj sie na paszach objętościowych, a z innymi uprawami daj sobie spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumaa87    84

jakbym chcial napisac gdzie dokladnie to bym napisal ;) napisalem tylko informacyjnie ze tanieje :)

Informacyjnie to nie musisz pisać,  w tym poście są sami tacy co mają rzepak, i Ci akurat wiedzą że tanieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

U nas w lokalnym skupie PRZ Mieszko z Nysy odziwo wzrost cenowy, w piątek było 1500 netto a dzisiaj 1550

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

W mojej okolicy też podrożało i dzisiaj 1520 netto, tylko jak bedzie gdy ruszy na całego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Przed chwilą wjechalem w swój rzepak bez desykacji ale dałem spokój bo dużo zielonych strąków od dołu i zielonych ziaren . Z ciekawości zawióze zmierzyć ile ma wilgotności . W okolicy prawie wszyscy kosza i też mają nie desykowany - woj. Lubelskie . A ceny od 1430zł do 1490zł brutto w najbliższej okolicy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

mosso siedliszcze już któryś dzień bez zmian ponoć 1480 netto, ale jutro się dowiem bo skończyłem dzisiaj kosić odmiane sensei i wjechałem w quartz i visby po desykacji 16tego lipca i strasznie zielone od dołu, ale myślę że po niedzieli coś się jeszcze wykosi. Z odmiany sensei 3,7ha namłuciłem 10 zbiorników bizona, jutro pochwale się ile było.

to z mosso i 1600 zł co pawlus pisałeś to była bujda.

 

1462zł 14,7t 2,6 zanieczyszczeń wilgotność 9% uważam że nie jest źle.

Edytowano przez jacek472

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damiano30    2

dzisiaj wymlucony pierwsza dzialka 2 ha na slabszej glebie odmiana belawi plon okolo 3,5 tony jutro sprzedam to bede dokladniej wiedzial wilgotnosc 8procent rzepak z pnia bez desykacji gmina łysomice powiat torun

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Wczoraj ostatnia odstawa ,po gorącym dniu moment przed burzą .Parametr zanieczyszczenia 2ka, i wilgotność 6ka, cena 1490 netto .Rejon wielkopolska.

 

Ciekaw jestem jakim sposobem przy tak małej wilgotności uzyskałeś tak małe zanieczyszczenie? Ja przy wilgotności 8-9% miałem 2% ale juz przy 7% zanieczyszczenie wzrosło do 3,8% ponieważ bardzo dużo nasion było połupanych mimo całkowitego rozkręcenia młocarni i obrotów bębna i to nie tylko tak u mnie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj