Polecane posty

marek1977    1307

Tak jak wyżej pisałem dzisiaj poszedł  pierwszy kurs do Kruszwicy, cena bazowa 1515zł/netto ,a po dopłatach za jakośc wyszło 1537zł/netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Komagra w Tychach płaciła 1580zł netto nawet przed wczoraj, a Glencore w Bodaczowie dochodził do 1620zł netto. Stawki oczywiscie na bieżące zakupy.

Obecnie jak sprzedawać to raczej tylko do tych firm, bo widać różnicę między nimi a resztą na rynku.

 

W ogóle to jeszcze trzymacie stary rzepak?


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

U Sobianka pytalłem podpisują kontrakty po 1340 netto/tona ale to było jakieś 2 tyg temu ;) więc teraz nie wiem czy 1300 netto będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Jak na brutto to myślę, że nie za dużo. Wczoraj np w Chemirolu dawali 1370, dzisiaj będzie na pewno więcej, bo na matifie na zielono. Inna dzisiejsza propozycja na rzepak to 1400 Grobla k/Słupcy, ceny netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Zbiory 2014 to 1500 zł/t, a koledzy podają ceny kontraktów na zbiór 2015.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Za rzepak w żniwa 2015 minimum 1500 netto musi być.

Będzie się działo.

 

 

Hehe kolego nic nie musi :)

Jak na razie po mojemu idzie. : )

Moja rada Kto musi z różnych przyczyn sprzedać w żniwa niech kontraktuje teraz.

U tych co będzie leżakował powyżej 1620 netto dostaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Torez ma sporo racji. Chociaż w żniwa w rtm roku może być lepszy moment na sprzedaż niż po sezonie, ale zobaczymy co się będzie działo, to dopiero nalezy wydać wówczas taki werdykt.

A ma ktoś jeszcze stary rzepak?


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Po 1480 netto podpisałem ( magazyn kupującego)  firma Osadkowski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Ja połowę podpisałem na przechowanie, a połowę na sprzedaż w żniwa z ceną dnia. Zobaczymy co sie będzie działo, dużą niewiadomą jest spodziewany plon bo u mnie od prawie dwóch miesięcy nie było lepszego deszczu tylko mżawki padają

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

Kurde ja widać wtopilem... Podpisałem połowę miesiąc temu po 1370netto i jeszcze niedawno byłem przekonany że dobrze zrobiłem a teraz z każdym dniem widzę że jednak nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

1-2 miesiące temu też nie postawiłbym złamanego kłaka, że teraz będą wyższe ceny. Rzadko to się zdarza no ale jednak, w sumie to się dalej zastanawiam nad przyczyną takiej sytuacji specjalnie nikt nie tnie mocno prognoz, ktoś kiedyś wspominał o jakiś przymrozkach w Kanadzie, może przez to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seremiak    1

ja słyszałem że we Francji i Niemczech też susza + mniejszy areał zasiewów  rzepaku w UE i cena powinna rosnąć :) u mnie kontraktują już po 1510 netto jeszcze troche poczekam i część zakontraktuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

@grego -  no właśnie się nie spodziewałem, powiem więcej robiłem regularne sondażowanie rynku i cen począwszy od stycznia... w maju podpisałem z ceną o 20zł niższą niż kiedykolwiek usłyszałem przez tel w tym okresie...

teraz pytanie co dalej...

podpisać coś jeszcze czy czekać na cenę dnia.... która to wcale nie musi być wyższa z dnia na dzień ponieważ może zadziałać efekt podaży tzn jak rolnicy będą masowo wozić to cena może spadać dzień po dniu mimo że nie będzie żadnych ekonomicznych przesłanek ku temu.....

generalnie -  jak się nie obrócisz - d*pa zawsze w tyle.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Susza, brak zapraw neonikotynoidowych, polityka zagraniczna oraz rosnący kurs euro to są moim zdaniem przyczyny delikatnych wzrostów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

Kurde ja widać wtopilem... Podpisałem połowę miesiąc temu po 1370netto i jeszcze niedawno byłem przekonany że dobrze zrobiłem a teraz z każdym dniem widzę że jednak nie...

 

Kilka ton po 100zł robi różnicę

Były przymrozki w Kanadzie gdzie straty oszacowano na 10%, a przy wielkości produkcji Canoli w Kanadzie to sporo. Zauważyłem że zawsze na początku skupu cena rzepaku jest wyższa a później leci w dół, ci co mają słabiej chronione rzepaki przeważnie koszą z tydzień wcześniej i mają za to kilka złotych więcej ale i plon mniejszy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj