Polecane posty

BeeHoney    0

Witam, jestem pszczelarzem zawodowym i szukam w Woj. Śląskim pól z rzepakiem na którym będę mógł postawić swoje pszczoły. Jeśli ma ktoś pola z rzepakiem bardzo proszę o kontakt na PW lub przez e-mail beehoney@interia.pl w wiadomości proszę napisać w jakiej miejscowości znajduje się pole rzepaku i ile hektarów.

 

 

Zapylanie zwiększa plon

Obecność pszczół na plantacji rzepaku jest niezbędna do prawidłowego zapylenia roślin, gwarantuje bowiem:

  • skrócenie kwitnienia łanu,

  • zwiększenie współczynnika zawiązywania nasion,

  • wcześniejsze uformowanie i dojrzewanie łuszczyn,

  • zwiększenie liczby i jakości zawiązywanych nasion w łuszczynie.

 

 

Ocenia się, że dzięki zapylaniu rzepaku przez pszczoły następuje wzrost plonu nasion o 10- 30% (rozpiętość ta zależy od warunków pogodowych w okresie kwitnienia). Największy przyrost plonu związany jest z większą liczbą wykształconych nasion w łuszczynach.

Oprócz zwiększenia plonów, zapylanie kwiatów przez pszczoły wpływa korzystnie na jakość nasion.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

kto z kolegów juz kontraktował rzepak? na jakie stawki podpisaliscie?

 

ja dzis podzwoniłem po okolicznych firmach i dawali 1350-1400 netto wyzej nikt nie chce ryzykowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Kolego dzisiaj podpiszesz, a jak przyjdzie zima za tydzień dwa, miesiąc, nie wiadomo jeszcze co będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

pytałem w tamtym tygodniu, na razie nic nie podpisują - obawiają się powtórki z kukurydzy, chociaż moim zdanie rzepak w żniwa będzie droższy jak teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

mniejsza powierzchnia zasiewów w Europie, potężne mrozy w USA, wojna na Ukrainie - gdzieś czytałem że zakup nawozów spadł o połowę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

Nie zapominajmy o spekulantach, rzepak moze być na poziomie 1300 zł a dopiero później cena pojdzie do góry, przecież i tak nie wszyscy mają gdzie przechować i prosto z pola muszą sprzedać. A co do agro cornu to nie boicie się teraz tam sprzedawać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Nie zapominajmy o spekulantach, rzepak moze być na poziomie 1300 zł a dopiero później cena pojdzie do góry, przecież i tak nie wszyscy mają gdzie przechować i prosto z pola muszą sprzedać. A co do agro cornu to nie boicie się teraz tam sprzedawać?

 

ja mam obawy czy tam zawieźć, ale jak podpiszę kontrakt który zatwierdzi mój prawnik z odpowiednią ceną to może się skuszę - ogólnie to w okolicy jest sporo skupów

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

u Żabczyńskiego kupuje chemirol lub agrolak - nie pamiętam która z tych firm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HALI    0

W Radzionkowie bede siał około 100 ha faceli.Zapraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1298

Kruszwica cena bazowa na dzisiaj-1515zł/netto.Jutro idzie pierwszy kurs.Dalej nie czekam bo euro tanieje ,a i kasa potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Za rzepak w żniwa 2015 minimum 1500 netto musi być.

Będzie się działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Tegoroczny plon rzepaku nie będzie tak wysoki jak w roku poprzednim.

Poza tym zakłady próbują siać sztuczną panikę wsród plantatorów, wciskając bajki o sporych zapasach leżakujących w magazynach.

 

Rola Człuchów w ciągu jednego dnia z 1340 na 1390 netto.

Muszą dać bardziej opłacalną cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj