Polecane posty

Tomek90    2255

 

Ani ja ani Ty nie znamy jeszcze cen kukurydzy wiec nie wymyślaj natomiast wiem jak było w tamtym roku i na kukurydzy mozna było lepiej wyjść.

 

Nie gadaj bo dobrze rzepak sprzedałeś, trza zrobić kalkulacje kosztow i będzie jasne :)

Trzeba dodac że raps zostawia o wiele lepsze stanowisko od kukurydzy i po kuku cieżko zasiać ozime co już jest dla mnie sporym minusem :l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

Zobaczycie co sie bedzie działo w poniedziałek z cenami rzepaku. W ciągu 50 minut od opublikoawnia raportu przez USDA cena soi spadła o 90 zł/t (prawie 80 US cents/bsh). I prawdopodobnie bedzie spadać nadal. Matif po weekendzie zagrzmi, a nasze skupy zatrzęsą nami. Złodziejstwo w krawatach na giełdach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Nie gadaj bo dobrze rzepak sprzedałeś, trza zrobić kalkulacje kosztow i będzie jasne :)

Trzeba dodac że raps zostawia o wiele lepsze stanowisko od kukurydzy i po kuku cieżko zasiać ozime co już jest dla mnie sporym minusem :l

No ja tak, dobrze sprzedałem bo przetrzymałem bo miałem pare ha tylko i w tym roku zarobie bo susze rzepak ale takich jak ja jest bardzo mało chodzi mi tutaj o tych którzy sprzedaja bezpośrednio z pola czyli dużą większość. No nie ma co gadać są plusy siania rzepaku ale kłuje mnie to że przy rzepaku najwięcej roboty pryskania itp a w żniwa jakby sie przyszło sprzedać od razu to cena dołuje człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Kto ma kasę na koncie i do końca z pola się nie żyję, to i dwa lata może trzymać, a jak nie ma się to za kasę z rzepaku do później jesieni można przeżyć.

A znam takich że jak pszenica była po 1100 to czekali jeszcze i po dwóch latach po 700 sprzedali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadzio    4

Ja podpisałem kontrakt po 1400 netto na początku maja w Agromat Braszowice ale do zbiorów jeszcze daleko bo strasznie zielony. za tydzień planuje dopiero zasuszać

Edytowano przez nadzio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

A gdzie ten amerykański raport można przeczytać? Musiał być jakiś mega optymistyczny bo ceny, które mieli i tak kiepskie zapikowały. Dno się urwało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1307

W tym roku myślę o wywiezienu rzepaku na składowanie 20zł za przyjęcie i potem od 1 września 6,5zł/tona/miesiąc. W tamtym roku kolega tak zrobił i w kwietniu rozliczył po 1740zł/netto ,minus te opłaty co podałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Nidzica Centrala Nasienna 1450 netto

Po tyle chyba chcieli sprzedać Tobie a nie kupić od Ciebie. Tu jest ich strona i cennik po lewej. Kilka dni temu po 1250 było a dziś taki skok w górę? Mącisz ludziom w głowach. Potem się człowiek zastanawia czemu inni sprzedają drogo a ja tanio.

 

http://www.cnnidzica.pl/oferta.html

Edytowano przez Cihu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
typoli    2

jeszcze klika dni temu była taka cena, a po za tym można sprawdzić

 

do Cihu

 

a po zatym wiesz że chyba że ceny się zmieniąją, wpisz sobie w wyszukiwarkę nidzica 1450 i zobacz była taka, a że spada to inna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

@typoli z tobą wszystko jest w porządku? Podajesz nierealna cenę czyli tak naprawdę nie masz na ten temat rzetelnych informacji, a skoro tak jest to po co sie w ogóle odzywasz? Kogo obchodzą stare ceny? Na sile chcesz wzbudzić czyjeś zainteresowanie? Na koniec wrzucasz link ze starymi cenami tylko nie wiadomo co chcesz tym udowodnic. Takich jak ty to powinni dożywotnio banowac bo produkują na forum 90% niepotrzebnych pseudoinformacji.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ja mam Pomelac'a.

 

Cena u nas wczoraj 1200 netto :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PioterKolo    10

Myśmy pon i wczoraj skosili wszystko poszło 120 ton było ok 6.9 do 8.8 % i dostaliśmy 1310 brutto... Także było ok, spię już spokojnie średni plon z całości 4,2 t/ha. Aha odwożone do Biochem w Kietrzu woj. Opolskie biorą każdą ilość płatność do 14 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj