Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
aro1975    324

dzis pytałem to u nas moze za tydzień rozpoczną skup - myślę że za 2 tygodnie pierwsze rzepaki pójdą pod kosę - w moim rejonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilC330M    174

Orientuje się może już ktoś jakie najwyższe ceny rzepaku będą w sezonie 2014 . Opłaca sie kontraktować rzepak ? Woj. Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
los    0

Agrolog 1270 zł netto

Agro-efekt 1280 zł netto

Grupa rolnik 1280 zł netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66

To ceny zapewne przed startowe a będzie jak zwykle kloejka się ustawia to i cena spada, jarosław płaci po 1250 netto, KOMAGRA po 1270 zł netto ale za ZRÓWNOWAŻONY loko Tychy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

osadkowski 1100 zł

chyba coś ściemniasz z tym 1100 i to mocno. Za sianie fermentu podawanie kłamliwych informacji powinni usuwać z forum.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak byśmy sie wszyscy wstrzymali ze sprzedażą rzepaku chociaż miesiąc to dopiero by ceny leciały ale do góry....1200 to jest śmiech na sali co oni robią z nami.. a ci co maja kontrakty podpisane to myślą ze tyle dostana ha ha oni wola zerwać umowe i zapłacić umowę karna niż płacić 1600 ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glicer    25

LUDZISKA,zbierzcie sucho i trzymajcie,sam pomysle o sprzedaży po nowym roku,rozumiem ze czasem trzeba,ale kpić z nas nie będą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Ja osobiście pie****e za taka cene sprzedawać niech sobie szukaja durnia gdzie indziej. Mam możliwość wysuszenia i przetrzymania i tak zrobie. Jak dla mnie to jak ktoś posiał na słabszej ziemi i zbierze te 3.5 tony to zysku to on za dużo nie zobaczy a ile pryskania i nerwów szok. Dochodze powoli do wniosku że najlepiej sie wychodzi na kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad004    7

nie kłamie tylko tak jest wczoraj był u mnie znajmy który chwile wcześniej rozmawiał z ich przedstawicielem


Valtra-Power Partner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUSSY    34

jak byśmy sie wszyscy wstrzymali ze sprzedażą rzepaku chociaż miesiąc to dopiero by ceny leciały ale do góry....1200 to jest śmiech na sali co oni robią z nami.. a ci co maja kontrakty podpisane to myślą ze tyle dostana ha ha oni wola zerwać umowe i zapłacić umowę karna niż płacić 1600 ....

 

Kolego co za "oni" kto to jest ? bo wydaje mi się że masz pretensje nie wiadomo do kogo ?

a jak sądzę powinieneś mieć do samego siebie,

o kontrakty innych się nie martw one zostaną zrealizowane i ci rolnicy na pewno zarobią !,

Tutaj masz link do cen na giełdzie MATIF gdzie widać ceny na listopad 2014, styczeń / maj / sierpień 2015

http://www.barchart.com/futures/exchanges.php?exch=matif

I przemyśl czy wstrzymanie się ze sprzedażą będzie rozsądne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

i to jest polityka państwa... naściągać z ukrainy **** wie czego a my dostajemy po d*pie... Wielcy bracia ukraincy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Dlatego właśnie takie kontrakty powinne byc zakazane bo to są czyste spekulacje, zmowa cenowa. Najgorsze jest to że część rolników i to tych dużych sobie gra na tych kontraktach w ostatnich latach z dużym sukcesem, a część rolników która nie ma możliwości kontraktacji najzwyczajniej w świecie dopłaca tym pierwszym bo firmy sobie zawsze odbiją straty jeśli takie poniosą w kontraktach. Tak było w tamtym roku kiedy firmy kontraktowały po 1700, a w żniwa oferowały po 1200 w normalnym skupie. Tak jak kolego wyżej napisał nikt nie będzie zrywał kontraktów najzwyczajniej w świecie poza kontraktem zaproponują cene 1100 i jeszcze wyjdą na swoje. Te całe kontrakty rozregulowały wolny rynek i dzieją się cuda teraz. Powinni tego zakazać i tyle, skosisz masz pewna ilość i negocjujesz ceny wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Piszesz o wolnym rynku a chcesz zakazać kontraktacji? Rolnicza logika. Jeżeli ty nie możesz podpisać bo masz kilka ton rzepaku to nie zabraniaj tego innym.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

jeśli nie wiesz co oznacza słowo spekulacja to trudno nie będę tłumaczył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja osobiście pie****e za taka cene sprzedawać niech sobie szukaja durnia gdzie indziej. Mam możliwość wysuszenia i przetrzymania i tak zrobie. Jak dla mnie to jak ktoś posiał na słabszej ziemi i zbierze te 3.5 tony to zysku to on za dużo nie zobaczy a ile pryskania i nerwów szok. Dochodze powoli do wniosku że najlepiej sie wychodzi na kukurydzy.

No zobaczysz jak wyjdziesz na kukurydzy jak po 200 zł będzie a rzepak lepiej przetrzymać choć i cały rok ja w ubiegłym roku po 1300 sprzedałem bo też straszyli że tylko w dół ceny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Dlatego właśnie takie kontrakty powinne byc zakazane bo to są czyste spekulacje, zmowa cenowa. Najgorsze jest to że część rolników i to tych dużych sobie gra na tych kontraktach w ostatnich latach z dużym sukcesem, a część rolników która nie ma możliwości kontraktacji najzwyczajniej w świecie dopłaca tym pierwszym bo firmy sobie zawsze odbiją straty jeśli takie poniosą w kontraktach. Tak było w tamtym roku kiedy firmy kontraktowały po 1700, a w żniwa oferowały po 1200 w normalnym skupie. Tak jak kolego wyżej napisał nikt nie będzie zrywał kontraktów najzwyczajniej w świecie poza kontraktem zaproponują cene 1100 i jeszcze wyjdą na swoje. Te całe kontrakty rozregulowały wolny rynek i dzieją się cuda teraz. Powinni tego zakazać i tyle, skosisz masz pewna ilość i negocjujesz ceny wtedy.

 

Od zawsze wiadomo im więcej ha ten ma lepiej. Tak było, jest i będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

jeśli nie wiesz co oznacza słowo spekulacja to trudno nie będę tłumaczył

Wiem co to oznacza i sam jestem spekulantem bo spekulantami można nazwać tych wszystkich co magazynują zboże licząc na lepszą ceną.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

okolice włocławka cena rzepaku 1330zł


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

No zobaczysz jak wyjdziesz na kukurydzy jak po 200 zł będzie a rzepak lepiej przetrzymać choć i cały rok ja w ubiegłym roku po 1300 sprzedałem bo też straszyli że tylko w dół ceny .

Ani ja ani Ty nie znamy jeszcze cen kukurydzy wiec nie wymyślaj natomiast wiem jak było w tamtym roku i na kukurydzy mozna było lepiej wyjść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

to po co siałeś rzepak w tym roku? A teraz marudzisz


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj