Polecane posty

grego    385

po 1700 to chyba w tamtym roku, a podpisywanie teraz kontraktu z ceną 1250 moim zdaniem mija sie z celem i nie jest warte ryzyka.

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie co kosić (grad) to przechowuję. Za 1200 nie oddaje.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoSuPiCaSsO    0

Ja dzis mialem 1320 netto + dopłaty olejowe. za kazdy procent oleju powyzej 40% ,1,5% ceny. Czyli przy oleju 44% wychodzi 1400 netto/T dla rolnika.

 

Ewentualnie 1340 netto + dopłaty. ale samemu do portu w Szczecinie trzeba dostarczyc.

 

Jestem przekonany ze jutro juz wszystko na czerwono bedzie i spadki spadki spadki.

 

Zachodniopomorskie pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziu    1

No tak a jak oleju będzie za mało? to chyba karę się płaci.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Ja dzis mialem 1320 netto + dopłaty olejowe. za kazdy procent oleju powyzej 40% ,1,5% ceny. Czyli przy oleju 44% wychodzi 1400 netto/T dla rolnika.

 

Ewentualnie 1340 netto + dopłaty. ale samemu do portu w Szczecinie trzeba dostarczyc.

 

Jestem przekonany ze jutro juz wszystko na czerwono bedzie i spadki spadki spadki.

 

Zachodniopomorskie pozdrawiam.

na marifi zielono - słaby z Ciebie proprok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

arow chciałem to samo napisać co Ty. GoSposia wróżysz jak Kazan widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

A wy jak robicie, podpisujecie kontrakty, czy nie, i będziecie przechowywać, ja się waham z podpisaniem kontraktu 1250zł/t bo jeszcze może stanieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glicer    25

nie dosuszam i przechowuje,hmmm jak się uda sucho zebrac,zima,to będzie okres gdzie się rzepakiem zainteresuje,ale w przyszłym roku,nie wiem dlaczego ale co do ceny jestem optymista,zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Nie dosuszasz to chyba mała ilość masz to i łatwiej przechować. Ci co mają wieksze ilośći odrazu do skupu jeśli nie mają suszarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszał głuchy jak niemowa mu opowiadał że ślepy g.wno widział.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prosze moderatora o usuniecie postu nie na temat i ukaranie goza takie zachowanie piszemy o cenach !!!!

 

To ty dostajesz za cytowanie poprzedniego posta, i głoszenie takich spekulacji też się powinno karać. A raczej uważaj bo sporo tych pkt już Ci się uzbierało.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Pisanie o tym co słyszałeś też nie jest na temat. Nikt nie wie co będzie a Ty już wróżysz, dlatego też uważam że to Twój post powinien być usunięty. Na przyszłość nie siej paniki. Widząc takie posty jak Twój z pewnością każdego krew jasna zalewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glicer    25

pewnie będę miał ponad 100ton,nie zaliczam się do dużych,bede składował w magazynie płaskim,jakas zmowa cenowa jest(zboza,rzepak),ostatnie lata utrzymała się dobra cena i człowiek już się przyzwyczaił,nie podpisałem kontraktu po 1500,do czerwca wykańczam PROW wiec chce wyciągnąć na maxa cene,mozliwe ze te 1500 nie podpisane na zdrowie mi nie wyjdzie,mało ze mówili to sam byłem w maju w Niemczech,duzo rzepakow wyglądało fatalnie(dostali większy mroz od nas)koledzy głowa do góry,ja nigdy nie desykuje i zawsze sobie młoce w okolicy 5 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

 

prosze moderatora o usuniecie postu nie na temat i ukaranie goza takie zachowanie piszemy o cenach !!!!

co sie ciskasz. pradę Ci napisał - chyba że jesteś wrózką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

minreal1 ja chociaz pisze w temacie w porownaniu do kilku osob ktore nic nie nwosza do tematu slyszalem od pewnych osob to pisze jak jest na prawde nie spekuluje tylko mowie prawde czy ty to roumiez !!!!!!!!!!! to soby inne powinny dostac punkty i jeszcze jedno nie ja cytowalem posta tylko pisze prawde i pomagam tobie a ty co nicn ie robisz wielki moderatorze !!!!!!

Edytowano przez matoperator7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Kolego uspokój się bo Ci żyłka pęknie. Piszesz jakies niepewne informacje które słyszałeś od kogoś a ktoś od kogoś i tak dalej wiec nie miej pretensji. Koledzy a jak to jest z kontraktami jak podpiszecie np na te 1500 zł to skupujący zboże może ten kontrakt zerwać? Jakie są konsekwencje tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy od zapisów w kontrakcie.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUSSY    34

Zazwyczaj jest kara umowna która dotyczy obu stron, u mnie jest to 20% wartości kontraktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Ja chyba na dniach podpisze kontrakt po 1310zł/t, nie ma raczej innego wyjścia, przechowywać nie ma gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Wczoraj słyszałem że ktoś w mojej okolicy kosili z pokosów, ale czy sprzedawal to wątpie bo jeszcze żaden skup nie wygląda na otwarty. A cena chyba gorsza niż rok temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziś dzwoniłem do tansrol Leszno to płaca 1250 plus VAT ale gdzieś na naszym forum jakiś kolega pisał ze agrolok golub- dobrzyn płaci taka sama cenę jak jest na matifie nie wiem czy to prawda..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Wczoraj znajomy kosił i rzepak stoi na przyczepach bo nie ma ceny jeszcze i nie kupują. Jaja. podpytywałem za cenę to niby ma być 1290 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj