Polecane posty

aro1975    324

agrocorn rudno kontraktuje rzepak po cenie dnia (podawana jest po 12.00 każdego dnia) np w piątek było to 1380zł\t netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

rzepak na matifie 424 euro + wysoki kurs euro ciekawe jak to się przelozy na cene kontraktu nowego zbioru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziu    1

Wczoraj Rola Człuchów podobno skłonna jest dać 1460 netto więc powolutku w górę.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolny24_pl    0

Na dzień dzisiejszy, 1400 netto jeszcze 2 tygodnie temu cena wynosiła 1460 zł więc chyba idzie w dół, rzepaki zapowiadają się ładnie jednak ciekaw jestem jak wpłyną na nie przymrozki z 2 maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

w piątek 09.05 propozycja na odbiór po żniwach 1400,-netto Lechpol Krajenka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

lechpol dziewierzewo 1350zł netto

ADM Szamotuly 1420 zł loco zakład

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gregor0806    2

Wczoraj podpisałem kontrakt na 1380 netto w PHU GAWOR woj opolskie-zapowiadają się rekordowe zbiory, więc cena w żniwa w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idź stąd naganiaczu jeden. Masz ludzi za debili?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
Napisano (edytowany)

haha o tym samym pomyślałem;d

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

Idź stąd naganiaczu jeden. Masz ludzi za debili?

zobaczymy czy w żniwa odszczekasz te słowa. co Wy myślicie , że zakłady tłuszczowe tylko czekają żeby w żniwa podnieść cenę ? w ostatnim 10-cio leciu była tylko raz taka sytuacja . Przypominam ubiegły rok - rozpoczęło się od 1450,00 a po kliku dniach było już 1250,0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że ceny jak zwykle w żniwa będą spadać. Trzeba być ślepym żeby nie widzieć, ze koleś ma interes związany ze skupem i straszy spadkiem cen.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gregor0806    2

Zakładam że ceny jak zwykle w żniwa będą spadać. Trzeba być ślepym żeby nie widzieć, ze koleś ma interes związany ze skupem i straszy spadkiem cen.

 

Nie mam żadnego interesu, jedyny błąd jaki popełniłem to podanie firmy w której dokonałem kontraktacji. A to czy miałem rację odnośnie spadków cen przekonamy się już niebawem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

Glencore podpisuje kontrakty z cena 1380 netto, można liczyć na lepszą ofertę czy nie ma na co liczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

Chemirol ostatnia oferta 1365... Czekam do czerwca i trzebaa będzie coś podpisać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

zobaczymy czy w żniwa odszczekasz te słowa. co Wy myślicie , że zakłady tłuszczowe tylko czekają żeby w żniwa podnieść cenę ? w ostatnim 10-cio leciu była tylko raz taka sytuacja . Przypominam ubiegły rok - rozpoczęło się od 1450,00 a po kliku dniach było już 1250,0

 

Tak było ale już w połowie września był ponad 1450 zł/t. W zeszłym roku znajoma chciała wypisać FV (rzepak jeszcze był na polu) jak był po 1400 zł/t i nadal spadał, wstrzymałem się i w grudniu część poszła już po 1550 zł/t zaś reszta w kwietniu po 1650 zł/t bez badania wilgotności.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14
Napisano (edytowany)

oczywiście , że masz rację, tylko tu chodzi o zabezpieczenie ceny w żniwa, bo nie każdy ma warunki do przechowywania rzepaku

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

Krążą już legendy nt warunków przechowywania rzepaku że to że tamto... W jakich warunkach przechowujecie tak naprawdę? Jaka wilgotność i jakie procesy następują podczas przechowania? Czy silosy w których trzymam zboże .(silosy lejowe po cemencie ) pozwolą na przetrzymanie chociaż 3mce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

organika azoty jarosław (munina) w piątek był po 1500 netto a jak sie pytałem o kontrakt to jedynie cena dnia skupu i jakis dodatek i tyle ciekawi mnie jak bedzie cena i ile naprawde bedzie tego rzepaku a ile woda zalała i grat jeszcze posieka

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glicer    25

eeejjjj,poczekajmy,mysle ze zima zamiesza i będzie min po 2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziu    1

Na dziś cena kontraktu w ROLA Człuchów 1360 netto,masakra.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

Chemirol Wągrowiec cena z 26-05-2014 1355zł/netto...:( i wzrostów nic nie zapowiada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

A widzieliście rzepaki? Na moim terenie mimo że gleby niespecjalne kto zadbał to 4 t spokojnie wyciągnie gdzie bardzo dobry plon stanowiło 3t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kolego plony liczy się jak są pod dachem, a rzepaku w szczególności.

 

Kilkanaście lat temu znajomy młócił rzepak o wilgotności ok. 13% sąsiad stwierdził że poczeka jeszcze bo pogodę nadają ale przeleciał grad z 20 minut i znajomego mokry ale pod dachem był (zostało mu z 20 arów) a u sąsiada wiele nie zostało (życie to loteria).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Witam, jak wy robicie, podpisujecie kontrakty na daną cenę czy nie? U mnie niektórzy podpisali, ten co podpisał wcześniej to ma dobrą cenę nawet i 1700zł/t a teraz to można podpisać po 1250zł/t i jak radzicie podpisywać czy czekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj