Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adrian1978    9
Czy martwiłeś się o konsumentów jak ceny płodów rolnych były wysokie i żarcie z tego powodu poszło do góry? Oczywiście, że nie, bo każdy dba o SWÓJ INTERES.

 

Tu się nie zgadzam bo dalej nikt o konsumenta nie zadba i nie zobaczy obniżek na półkach w sklepie. Jak drożeje rzepak to cena oleju idzie w górę, a jak leci w dół to zostaje w miejscu. Gdyby w następnych latach rzepak szedł do góry od dzisiejszej ceny skupu to znowu olej zdrożeje a jest to niezasadne ekonomicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bycza    1

dzisiaj cena w Wirowie (kontrakt Kruszwica) 1393zł netto , mazowieckie i kolejki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

Też mnie irytują takie tańce cenowe bo ani tobie, ani mnie to nie służy. Popieram wszystkie działania, które znormalizują rynek rolny i wprowadzą odrobinę stabilności w tym biznesie. Jednak tym protestem cooper osiągniecie wielkie G. Nie tędy droga. Najpierw odpowiedz sobie sam, co zrobiłeś, aby zarobić więcej. Czy podpisywałeś kontrakt na dostawy? Kiedy? Jeszcze w czerwcu były do zrobienia kontrakty po 1800. Pewnie czekałeś do końca licząc na zeszłoroczne ceny...

Jest wolny rynek, każdy może kupić i sprzedać to co chce i gdzie chce. Cooper czy ktoś ciebie rozlicza po ile i gdzie kupujesz paliwo, środki ochrony roślin, nawozy albo wódkę? Ktoś ci sprawdza, czy kupujesz towary z zagranicy czy z polskiego rynku? Czy martwiłeś się o konsumentów jak ceny płodów rolnych były wysokie i żarcie z tego powodu poszło do góry? Oczywiście, że nie, bo każdy dba o SWÓJ INTERES.

Rolnictwo to biznes, a w biznesie już tak jest prawo popytu i podaży. Nie doszukuj się tu spisku władz i biznesu przeciwko tobie:) Przyczyna niskich cen jest bardzo prosta i będę ją powtarzał jak mantrę. Rolnicy nie podpisywali kontraktów, a przez to teraz na rynku jest w ogrom wolnych surowców. Skoro jest dużo wolnego towaru, chęć sprzedaży duża, a do tego mało kupujących, to ceny idą w dół.

 

Tak, tylko kontrakty nie są lekarstwem, a to dlatego że rolnik podpisuje zobowiązania których nie jest wstanie spełnić bo ma wszystko pod niebem. Przecież to chore żeby mówic że dostarczę przykładowo 50 ton surowca za kilka miesięcy jak w ciagu 5 minut mogę nie mieć ani kilograma do zebrania.

 

Żeby było dobrze muszą się 2 strony dogadać a umowa jest podsuwana rolnikowi i chcesz to podpisuj nie to nie.

 

Żeby było dobrze to kazdy rolnik musiałby mieć swój magazyn, po zbiorach policzyłby koszty dorzuciłby marże i każdy, ale musiałby każdy tak zrobić, wywiesic cennik. I jak z nawozami jak nie schodzą to nie zamawiamy na plac, najpier muszą zejść stare, rzepak nie schodzi to sieje co innego albo uprawy unijne. Tylko że takie sny się nie spełniają, jednego stać, drugi odda bo garnek pusty, inny ma kredyt i długo by pisać.

 

Dopisze jeszcze że u mnie cena wokoł 1300 netto, na razie chyba koszenia nie będzie.

Edytowano przez kat181

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bycza    1

przestaliśmy noc w kolejce w Wirowie i z wczorajszej ceny 1393zł/t zrobiło się 1350zł/t takie jaja zabrakło pół godziny żeby się wczoraj rozładować ; rzepak wyszedł wilg. jeden :7,8 drugi 8,1 koszone w poniedziałek ,22tony z 6,2ha(0,8 ha wyprało po zimie) siane : visby i davinci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Wczoraj sprzedawałem na kontrakt do kruszwicy 16,76t/4ha (7-8% wilgotności 3,3-3,5% zanieczyszczeń) po 1377 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
los    0

witam zimą na pewno cena wzrośnie przełom grudnia stycznia , ale nie za dużo w granicach 100-300 zł od ceny dzisiejszej .

A żeby rzepak przechować to 7 % wilgotności i oczyszczony żeby spać spokojnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Nasz prosto z kombajnu 9% przeleżał 2 lata.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bycza    1

połówki ziaren rzepaku to odpad? i obcinka na skupie ? co oni wydumują (pewnie te połówki wyrzucą )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joachim    0

witam zimą na pewno cena wzrośnie przełom grudnia stycznia , ale nie za dużo w granicach 100-300 zł od ceny dzisiejszej .

A żeby rzepak przechować to 7 % wilgotności i oczyszczony żeby spać spokojnie .

jak byłbym pewien ze cena wzrośnie 100-300zł to bym magazynował bez wahania, ostatnio koleś w skupie (znajomy) powiedział ze cena leci tylko w dół a oni sprzedają już na luty po tych cenach i że będzie tylko taniej bo 70% rzepaku w Polsce szło na bioetanol a niby już niemożna robić bioetanolu z rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

@joachim mój znajomy sprzedawca mówił znowu na odwrót. Wszyscy mówią co chcą bo i tak wiedzą że jest 50 na 50, uda się bądź nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joachim    0

a mam dobra propozycje na składowanie, czyli jak rzepak zostawie w tej konkretnej firmie i u nich później sprzedam to nie policzą za składowanie a jak bym zabierał to 7zł tona/m-c, a nie martwisz się o rzepak bo z jego magazynowaniem różnie bywa wiec chyba coś zostawie na magazynowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

jak byłbym pewien ze cena wzrośnie 100-300zł to bym magazynował bez wahania, ostatnio koleś w skupie (znajomy) powiedział ze cena leci tylko w dół a oni sprzedają już na luty po tych cenach i że będzie tylko taniej bo 70% rzepaku w Polsce szło na bioetanol a niby już niemożna robić bioetanolu z rzepaku

 

 

Wątpię żeby ktokolwiek robił z rzepaku bioetanol , to musiałby być bardzo skomplikowany proces. Raczej chodziło o bioester .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joachim    0

może i bioester, w każdym bądź razie podobno na to szło 70% produkcji rzepaku a niby już niemożna robić z rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

W temacie- ceny zbóż- jest link do artykułu ,że zbiory rzepaku są o 20% mniejsze niż szacowano.Mało tego. W NowejTrybunie Opolskiej rolnicy opolscy zostali potępieni z powodu stosowania do desekacji rzepaku Randapu - czytaj www.nto.pl. Natomiast agrofoto.pl pisze,że rolnicy w kujawsko-pomorskim nie mogą sprzedac rzepaku ,bo firma skupowa go nie przyjmuje,dlatego że sprowadza rzepak za 700zł/t z Ukrainy zebrany w okolicach Czernobyla!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

Polska importuje rzepak z rejonu Czarnobyla, niebezpieczny dla konsumentów - ostrzega były minister rolnictwa Wojciech Mojzesowicz. Dawny szef resortu skierował w tej sprawie pisma do premiera, ministra rolnictwa i zdrowia zarzucając brak rygorystycznych kontroli na granicy. Polskie służby kontrolujące import przyznają, że rzepak jest, ale nieskażony. Tymczasem rolnicy nie odpuszczają. Akcja protestacyjna trwa w Koronowie, Bydgoszczy, Tucholi i Inowrocławiu.

 

Więcej info: http://www.tvp.pl/informacje-rolnicze/aktualnosci/niebezpieczny-rzepak/11999845

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

To są już kpiny. Co za barany i debile. W głowy niech się pukną osoby zarządzające Polską. Rzepak w tym roku i pszenice rolnicy oddadzą za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

dzisiaj Szamotuły 1530 zł netto, cena bez negocjacji za większą partię coś dorzucą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

pow. ciechanowski cena z piątku 1450 zł/t netto


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj