Polecane posty

sajgon    12

dzisiaj sprzedałem pierwszy rzepak cena brutto 1251 zl plon 3,2 t/ha podlaskie okolice hajnówki i bielska wilgotnosc 9,2 bez roundapowania

gdzie sprzedawałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19672

Cena w lokalnym skupie

-23.07 1360,-netto

-24.07 1320,-netto

-26.07 1260,- netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie tydzien 2 tyg temu bylo 1700 , a dzis jest 1210 z vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bycza    1

skurczybyki owalają cenę z dnia na dzień tylko jęczy ; nie sieję w przyszłym roku ! sąsiad wczoraj kupił śrutę rzepakową dla zwierzaków : 1 3 5 0 zł/t w cenie rzepaku !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek30m2    5

Rzepak sprzedałem średnio po 1360 brutto wilgotność od 9.6-11.8% ceny spadają co dzień o ok.40 zł.

Kolejki ogromne ,średnia wydajność 4.3 t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid300696    0

U nas kontraktowany rzepak 1400 zł + 15 zł za dobre parametry. Niekontraktowany 1360 zł. Komagra odział Rogowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

skurczybyki owalają cenę z dnia na dzień tylko jęczy ; nie sieję w przyszłym roku ! sąsiad wczoraj kupił śrutę rzepakową dla zwierzaków : 1 3 5 0 zł/t w cenie rzepaku !

 

Od ilu lat uprawiasz rzepak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19672

JEST to zapewne napaleniec,który zachęcony zeszłorocznymi cenami zasiał i teraz.................

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Benny 1250 brutto? na pewno?

 

na pewno. 1227 brutto jak dla mnie. może i drożej w parcewie i w bielsku ale tam po 1 w parcewie to oszust a w bielsku robia badania jak pod kątem wykrycia wąglika to cena spadnie nawet niżej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

no fakt Elwarr to straszne dziadostwo. Jak w zeszłym roku zaczeli mi potrącać to za głowę się złapałem. A najciekawsze jest to, że nawet jak w laboratorium mówią, że nie będzie potrąceń to potrącenia są na fakturze. :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bycza    1

no faktycznie "napaleniec" ,siałem pierwszy raz sąsiad mnie namówił na 7 ha no i liczyło się na lepszą kasę ,byki też dały du y(trzymam 40szt) jutro podam jaka wyszła wydajność i cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

nie rozumiem o co wam chodzi miałem posiane 5ha(pierwszy raz) sprzedane 23 tony po 1490brutto, koszt 17000 zł, zostało 17250zł bicie 100% plus dopłaty nierozumien???

wychodzi dużo lepiej jak na zbożach np. żyto hybrydowe koszt na ha ok 2000-2500zł zbiorę ile 7t na przy dobrych wiatrach 9t załużmy sprzedam po 40zł brutto i zostanie na czysto 800-1600(przy dobrych wiatrach) ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metiu20    16

aro1975 po 1500 tak, ale nie po 1200 jak się teraz zaczyna. A skąd wiesz, że te fagasy na przyszły rok po 900 czy 1000 nie będą skupowały? Nie ma żadnej gwarancji. Zresztą to co teraz się dzieje to jakieś kpiny. Z jakiej k*** racji Ci co sprzedali tydzień temu mięli cenę 1500 czy 1600 a ja mając rzepak lepszej jakości sprzedaję teraz po 1300, 1400? Ładują nas w d*pę jak chcą. Ceny z dnia na dzień inne, a margaryna i nawozy ani drgną, jak były drogie tak są (trochę rymów przy okazji a margaryna przykładowo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

no faktycznie "napaleniec" ,siałem pierwszy raz sąsiad mnie namówił na 7 ha no i liczyło się na lepszą kasę ,byki też dały du y(trzymam 40szt) jutro podam jaka wyszła wydajność i cena

 

Tak myślałem :) Kolega pierwszy raz posiał 7ha. Teraz pomyślcie ilu takich było. Ci co od dawna rzepak sieją też zwiększyli areały i mamy co mamy. Tak jak z ziemniakiem w 2011. W leasing maszyny brali bo ziemniak po 1zł za kg będzie. Potem wyszło że nie było komu po 0,15gr dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cooper    0

U nas już coś się zaczyna dziać w tym temacie

oto część postulatów do władz

Wojewoda Opolski

Ryszard Wilczyński

 

 

 

W dniu 28.07.2013 w miejscowości Błota w gminie Lubsza odbyło się spotkanie rolników z czterech gmin powiatu brzeskiego tj. Gminy Lubsza, Skarbimierz, Olszanka i Lewin Brzeski w sprawie katastrofalnej sytuacji na rynku skupu płodów rolnych – rzepak, pszenica, żyto.

Proponowane przez podmioty skupowe ceny skupu tych płodów są drastycznie zaniżone i mają wręcz charakter spekulacyjny.

Taka sytuacja była powodem podjęcia decyzji o utworzeniu Komitetu Protestacyjnego Rolników Powiatu Brzeskiego.Na spotkaniu sprecyzowano zagadnienia mające wpływ na taką sytuację i będące z nią bezpośrednio związane, których wyjaśnieniem powinien zająć się Komitet Protestacyjny:


  1. Czy do zakładów Z.T.Kruszwica sprowadzany jest rzepak spoza granic Unii Europejskiej?

  2. Czy, przez kogo i w jakim zakresie przeprowadzane są kontrole sprowadzanego spoza granic UE rzepaku?

  3. Czy są prowadzone kontrole bardzo wysokich wachań cen płodów rolnych przez Urząd Antymonopolowy (podejrzenie zmów cenowych)?

  4. Czy Państwo Polskie, które doprowadziło do sytuacji, że cały przemysł tłuszczowy skupiony jest w jednym ręku, w takiej sytuacji jaka jest obecnie pokryje straty polskim rolnikom?

  5. Czy ceny produktów spożywczych spadną adekwatnie (ok 40%) jak ceny skupowanego surowca – rzepak, pszenica, żyto

  6. Co faktycznie stoi u pdstaw takiego zaniżania cen zbóż przez firmy skupowe?

  7. Dlaczego podmioty skupowe zaproponowały ceny bazowe o 150 zł mniejsze niż na giełdzie Matif (w odniesieniu do zbóż)?

 

Z uwagi na zaistniałą sytuacją i pilny czasowo do rozstrzygnięcia problem prosimy o zorganizowanie w terminie do 31.07.2013 spotkania z przedstawicielami Z.T.Kruszwica oraz przedstawicielami głównych podmiotów skupowych w woj.opolskim.

W przypadku braku reakcji w zaproponowanym terminie Komitet Protestacyjny Rolników wraz z przedstawicielami innych powiatów w dniu 01.08.2013r podejmie akcję protestacyjną polegającą w pierwszym etapie na pikietowaniu Urzędu Wojewódzkiego.

 

Do wiadomości:


  1. Wojewoda Opolski

  2. Marszałek Województwa Opolskiego

  3. Starosta Brzeski

  4. Wójtowie Gmin pow. Brzeskiego

  5. Izba Rolnicza w Opolu

  6. Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych

Czekamy na chętnych do przyłączenia się do akcjii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1298

W zeszłym tygodniu wyszedł średnio 1420zł/t netto do Kruszwicy,wydajność 25t/6ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RudnikAgro    2

Też mnie irytują takie tańce cenowe bo ani tobie, ani mnie to nie służy. Popieram wszystkie działania, które znormalizują rynek rolny i wprowadzą odrobinę stabilności w tym biznesie. Jednak tym protestem cooper osiągniecie wielkie G. Nie tędy droga. Najpierw odpowiedz sobie sam, co zrobiłeś, aby zarobić więcej. Czy podpisywałeś kontrakt na dostawy? Kiedy? Jeszcze w czerwcu były do zrobienia kontrakty po 1800. Pewnie czekałeś do końca licząc na zeszłoroczne ceny...

Jest wolny rynek, każdy może kupić i sprzedać to co chce i gdzie chce. Cooper czy ktoś ciebie rozlicza po ile i gdzie kupujesz paliwo, środki ochrony roślin, nawozy albo wódkę? Ktoś ci sprawdza, czy kupujesz towary z zagranicy czy z polskiego rynku? Czy martwiłeś się o konsumentów jak ceny płodów rolnych były wysokie i żarcie z tego powodu poszło do góry? Oczywiście, że nie, bo każdy dba o SWÓJ INTERES.

Rolnictwo to biznes, a w biznesie już tak jest prawo popytu i podaży. Nie doszukuj się tu spisku władz i biznesu przeciwko tobie:) Przyczyna niskich cen jest bardzo prosta i będę ją powtarzał jak mantrę. Rolnicy nie podpisywali kontraktów, a przez to teraz na rynku jest w ogrom wolnych surowców. Skoro jest dużo wolnego towaru, chęć sprzedaży duża, a do tego mało kupujących, to ceny idą w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj