Polecane posty

RudnikAgro    2

Na obniżkę cen nawozów można liczyć tylko wtedy, jak u producentów zrobią góry zapasów. Może wtedy ceny będą lepsze, albo przynajmniej nie będą rosły drastycznie do wiosny. Tak czy inaczej na import nawozów azotowych szczególnie saletry czy saletrzaku nie ma zbytnio co liczyć - wychodzi drożej albo tak samo jak krajowy (zależy w jaki region Polski). Z chemią bywa różnie. W Polsce akurat liczba zarejestrowanych preparatów nie jest duża, zatem i konkurencja między koncernami chemicznymi nie jest wysoka, a co za tym idzie, ceny też są wysokie niestety. Nasiona rzepaku to inna bajka. 700pln za jednostkę siewną dobrej odmiany, to przesada. Wychodzi na to, że tona nasion rzepaku kosztuje 70000pln. Teraz sami widzicie ile firmy nasienne zarabiają. Marża firmy handlowej w tym wypadku jest kosmicznie mała w porównaniu do tego ile zarabia hodowca. Nawet jak rzepak będzie kosztował 1000/tona, to ceny nasion nie spadną w tym roku - tak silna jest pozycja hodowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

naprawdę i to z dwóch stron od Łęcznej nawet dłuższa była, u nas jeszcze mało kto kosi ja też się wstrzymałem wyszło 10,3 wilgotności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

1260zł Jabłonna skup potrwa dzień moze dwa i magazyn zasypany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metiu20    16

no ja też chyba w poniedziałek wjadę w rzepak. Dziś ojciec dzwonił do Siedliszcz to mówili, że byli zapchani dwa dni temu właśnie- to chyba to o czym piszesz. Twierdzą, że już rozładowali napięcie i stoi się max pól dnia. Zobaczymy, dzięki wielkie za info!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
los    0

Agroefekt 1380 zł netto....

który oddział u nas 1320 zł netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bycza    1

mazowieckie : wie ktoś jak tam w Wirowie ? są kolejki , jaka cena dla kontraktu i bez , był tam kto sprzedać ten cholernie drogi rzepak tego roku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

W Jabłonnej pow. Lubelski skup wstrzymany do poniedziałku bo ziarna mają full. W Bełzycach ? od godz 1 w nocy do 13 nie ruszyła się kolejka nawet o metr...


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadek-53    0

Czy ktoś wie jaka będzie cena na rzepak w Kruszwicy? W poniedziałek 29 lipca chcę ruszyć ze sprzedażą 3 załadowane tiry staną w kolejce, co sądzicie jak długo trzeba będzie stać do rozładunku? :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bycza    1

Wirów zapchany. Kolega jeździł dwa razy żeby sprzedać.

a nie wiesz czy z kontraktem biorą bez kolejki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

U nas jeszcze nikt nie zaczął kosić na dobre a wy już mówicie, że wszystkie magazyny zapchane. Masakra. Może warto spróbować przechować jakąś cześć rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

lubeskie skup rzepkau w Zakrzewie cena na dziś 1280 zł/t netto termin płatności 30 dni cena z wczoraj 1320 zł/t, dwa inne okoliczne skupy zaspane mają brać prawdopodobnie od wtorku, Bychawa cena z wczoraj 1300zł/t i trzeba stać w kolejce ok. 3 doby.

Edytowano przez Laver

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bycza    1

cena z kontraktu z Kruszwicą w Wirowie 1370 netto i taka sama na poniedziałek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

dzisiaj sprzedałem pierwszy rzepak cena brutto 1251 zl plon 3,2 t/ha podlaskie okolice hajnówki i bielska wilgotnosc 9,2 bez roundapowania

Edytowano przez BENNY82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj