Polecane posty

Laki87    5

Nie wiem może już było pisane ale właśnie jestem po Agrobiznesie i takie info...

 

40 % niższa cena względem tamtego roku a prognozują jeszcze gorsze czasy.

 

Na Ukrainie obrodziło i eksport zaleje ; / co dziwne śruta rzepakowa trzyma się w cenie.

 

Dobrze mają Ci, którzy mają umowy a tych z kolei jest garstka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za te umowy zapłacą ci co ich nie mają ;) a śruta rzepakowa po 1600 :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Sadek, jaka była wilgotność rzepaku jak go składowałeś ? miałeś jakieś straty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoLLand    13

PZZ Kluczbork Opolskie cena 1360 brutto i ciągle spada. Interes życia w tym roku. A co dopiero jak ktoś jeszcze najmuje kombajn...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

PZZ Kluczbork Opolskie cena 1360 brutto i ciągle spada. Interes życia w tym roku. A co dopiero jak ktoś jeszcze najmuje kombajn...

 

też przed chwilą do nich dzwoniłem, porażka. Ktos wie ile osadkowski płaci może opłacało by się wieść do Oleśnicy? Ale podejżewam że ceny zblizone.

@RoLLand kosicie już?, bo tez jestem koło Kluczborka i u nas nikt jeszcze nie kosi? rano byłem na skupie to nie widać ruchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

ja wczoraj podpisałem umowę z ceną na 1360 netto w Chemirolu. Dzisaj cena w dół 10 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoLLand    13

@grego dzisiaj wjechałem dopiero. Ale Ci desykowali to już dawno skosili. Ja w tym roku sobie odpuściłem ten zabieg i dlatego dopiero wjechałem. Ale i tak jest mokry. Nakosiłem jeden zestaw przyczep i zjechałem. Nie ma sensu. Dużo jeszcze zielonego jest. A teraz ciągnik z przyczepami stoi i się zastanawiam gdzie to wieżć. Najprawdopodniej zajade do Olesna. Cena o 100 pln wyższa niż w Kluczborku. Tu z okolicy jak ktoś ma dużo rzepaku to woża do Brzegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Sadek, jaka była wilgotność rzepaku jak go składowałeś ? miałeś jakieś straty ?

 

Średnia ok. 8% sypany był 9%-6%. straty żadne.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
everto    58

Okolice płocka. Historia prawdziwa

 

W poniedziałek (22.07) 1450 (po tyle sprzedałem i były to pierwsze dni skupu bo żniwa ruszyły w mojej okolicy w piątek/sobote)

Wtorek 1400. (ludzie już tną bo widzą co sie dzieje)

Środa 1300!! ( wszyscy wyjeżdżają w pola i tną na potęge czym sie da.)

 

p.s. to są ceny rzepaku na umowe i netto. Bez kontraktacji cena 1100!!!!!! i podobno od jutra mogą już nie przyjmować jak ktoś nie ma umowy. już dziś ludzie wstawiają na tych co mają umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia    39

Kruszwica 1445 zł/t z kontraktem a bez umowy 1350 zł/t. Szamotuły płacą 1365 zł/t z kontraktem, bo bez nie przyjmują. Ceny netto.

Ponoć też mogą wstrzymać skup niekontraktowanego rzepaku. U nas ruch duży i dzisiaj w dzień 3 godz. w kolejce żeby się dostać.


Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Stało się kiedyś w kolejkach stało, i to całe noce, Coś mi się zdaje że wielu przypomni sobie tamte czasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johnson    4

Elewator Prudnik wczorajsza cena 1375 jeśli na umowę podpisaną w momencie przywiezienia. 1325 jeżeli bez umowy. Dzisiaj Cena spadła o 25 zł. Na pytanie ilu kupili od wczoraj - dwie przyczepy jęczmienia. Istna paranoja... nic prawie nie mają a cena leci z dnia na dzień. Konkurencja w okolicy płaciła 1420 wczoraj, dzisiaj już 1400.

Jedyny wyrwał się facet który przerabia na olej i daje po 1500 ale pod warunkiem że wilgotność jest poniżej 7%. Ciężko jednak coś sprzedać do tej firmy...

Z jednej strony plotki o imporcie z Ukrainy i Czech. Z innej znajomy pośrednik twierdził żeby przeczekać tydzień. Jak tu być mądrym?

Czy kosić tak jak jedni dzisiaj w 6 dniu po desykacji gdyż boją się spadku ceny do tragicznego poziomu? Czy wierzyć w wersje o wzajemnie podbijających się skupach które chcąc kupić będą musieli podwyższać ceny względem siebie? Sam mam rzepak w 5,6 dniu po desykacji i nie wiem co robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Jak jeszcze spadnie to nikt rzepaku nie posieje na przyszly rok , a jak juz posieja to malo nawozu itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

na dobry początek jeden zestaw nakosiłem i ojciec stoi w kolejce już od wtorku od 17, mosso Siedliszcze, a jeszcze u nas mało kto zaczął kosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RudnikAgro    2

Trzeba wiedzieć jak działa cały ten mechanizm. Patrzenie tylko z własnego punktu widzenia nie ułatwia oceny rynku. W całym tym łańcuchu są jeszcze firmy handlowe i ostateczni odbiorcy, a obecnie niska cena rzepaku ma bardzo proste podłoże.

Zeszły rok był bardzo dobry cenowo dla rolników, ale jak to w rolnictwie każdy rok jest inny. Jeszcze jakiś czas temu były do zrealizowania kontrakty na kwoty rzędu 1700. Rolnicy nie chcieli podpisywać kontraktów. Liczyli, że cena będzie powyżej 2000. Duzi gracze stwierdzili, że nie będą w takim razie kopać się z koniem i wstrzymali kontrakty. Obecnie nie ma kupujących, ceny spadają i jeszcze przez jakiś czas będą spadać. Przy obecnych zasobach surowców rolnych duzi gracze mogą jeszcze poczekać z zakupami i czekają. Wiadomo, kto dłużej wytrzyma w tym czekaniu.

Morał jest taki. Rolnik nie może być graczem w ruletkę, bo nie ma możliwości, aby zawsze sprzedać płody rolne w najwyższej możliwej cenie. Biznes trzeba wypośrodkować. Koszty produkcji rolnej są do oszacowania. Trzeba policzyć przy jakiej cenie płodów rolnych biznes przyniesie oczekiwany zysk. Po to właśnie robi się kontrakty, aby cały ten biznes był bardziej przewidywalny. Nikt też nie mówi, żeby robić kontrakty na całość, bo to różnie może być ze zbiorami i jakością, ale kto rozsądny ten na część płodów zakontraktował. Oczywiście, że raz się zakontraktuje w cenie wyższej od rynkowej, a raz w niższej. Niemniej tak jak wspomniałem kontrakty dają zabezpieczenie, pewność ceny i stabilność interesu, ale nie zawsze gwarancję najwyższej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

A przewidywane są obniżki cen nawozów , materiału siewnego itd ? Czy nie będa dostosowane te ceny do realiów rynkowych?

 

elewator Rogów 1445netto kontrakt ,1300 poza

Edytowano przez strzechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

tak odrazu. Cena pszenicy i rzepaku są niskie i bd niskie ale nie liczmy na obniżkę cen nawozów, srodków ochrony roślin i nasiona. Nie dadzą się w ten sposób wydoić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj