Polecane posty

Cihu    151

Ja się zastanawiam jak można zakontraktować rzepak bez ceny. To już trzeba było się skusić i kontraktować z ceną jaka wtedy obowiązywała na kontrakty 1700-1800. U nas w okolicy skupów jest cała masa i ze zbytem nigdy nie ma problemu. Jak już coś to tylko z ceną. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kontrakt bez ceny to nie kontrakt tylko zobowiązanie a co w tej sprawie robią nasi przedstawiciele czyli izby rolnicze,siedzą cicho i modlą się aby dociągnąć do końca kadencji i godnie wykorzystać kasę którą wszyscy płacimy no ewentualnie załatwiają swoje sprawy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

to i tak bez sensu taki kontrakt , jak jeszcze wszyscy trzymali by się cen na Matifie to bym jeszcze zrozumiał ale z tego co widze to dość spory "rozrzut" ma ta giełda bo u nas cena 1380 netto i spada codzienie, a dodam że jeszcze nikt nie zaczął kosić skupy puste stoją.

Żeby była możliwość zakontraktowania wcześniej z ceną to bym to zrobił tylko z kim? Skupy wolą taką sytuacje jak jest teraz, obniżać codziennie ceny i niczym nie ryzykować bo przecież mają zapewnione dostawy a z ceną moga robić co chcą. Trochę to kuriozalne ale chętnych nie brakuje i myslę że własnie te m.in. "kontrakty" przyczyniają się do dołowania cen przez skupy

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bycza    1

no mam w kontrakcie gwarantowaną cenę dnia matif-25euro , w czerwcu była cena na matifie ponad 400 e dopiero teraz niedawno poleciało na niecałe 370e no i du-a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzejns    1

Województwo Pomorskie, skup ruszył wczoraj,wczoraj 1420 netto, dziś 1370 netto, masakra :blink: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kruszwica 1455 netto z kontraktu


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

kurcze blade ! sąsiad namówił mnie w tamtym roku na rzepak i jeszcze na kontrakt bo przyjechał do niego na podwórko przedstawiciel i zapewniał o cenie no i masz cenę ! chłopaki odpowiedzcie : jak się nie odda rzepaku zakontraktowanego to co? urwą jaja ? miał ktoś taki przypadek? mam termin do 20VIII to do tej pory cena zjedzie do "zera"

 

Powiedz mi do jakiej ceny chces trzymać? 2100zł/t?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bycza    1

nie liczę aż na taką cenę (2100) ale 1500 to trochę przymało mam gdzie przechować nie ma problemu tylko zapytuję się agrofotowiczów czy ktoś kiedyś zerwał taki kontrakt jakie są konsekwencje jak ściągną tą karę za niedostarczenie , miał ktoś taki przypadek ? odezwijcie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

tak to jest. Jak nie ma to cena jest wysoka, natomiast jak jest to cena porażka. I tak na jedno wychodzi, nigdy nie dadzą żeby rolnik za dużo zarobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Forumowicze, powiedzcie jak długo rzepak o wilgotności do 8% może stać na przyczepach?

 

Mój przeleżał 2 lata w magazynie ok. 1,5 m wysoko.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjBlue    0

Greco skąd jesteś????

 

U nas 23.07 Komagra - cena po południu dla zakontraktowanych 1415 zł/t netto . Dla niezakontraktowanych mniej. Inny pośrednik wczoraj niby płacił 1420 zł/t netto a dzisiaj............. a co tam o 10 zł w dół , zaraz stówa ... 1320.... Jestem bez słów . Jak widziałem zasiewy rzepaku na jesień to wiedziałem że jak nie wymarznie to będzie koło 1600 zł i na to się zapowiadało , ale teraz (u nas jeszcze prawie nikt nie kosił) to powstaje istna psychoza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Dziwie sie czemu tak placzecie Rok temu rzepak nie wypalił bo wymarzł w okolicy tylko koledze fuksem udało sie bo niby wymarzł był jak posadzony przyjechali straty oszacowali potem rzepak odbił jakimś cudem dostał prawie 3 tony z hektara sprzedał po 2200zł a w tym reoku gdzie nie jade to rzepaki jak szatan i napewno na najgorszych plantacjach nie dam niej jak 4 tony/ha wiec trudnmo że taka cena jest cieszcie się ja pamiętam z 3 czy 4 lata temu po 1100 był i przeżyli i dalej sobie sieją


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Tak tylko w moim regionie na glebach 1-3 nie widzę żeby ktoś miał więcej niż 3-3,5t w tym roku, rzepak dość że nie wypalił, nakładów w cholerę to jeszcze z ceną kombinują, ciekawe co napiszesz jak będziesz zmuszony sprzedać pszenicę po 600zł, żyto po 400 czy byki po 4zł, nie wiem co cię dziwi to że ludzie zostali pozbawieni dochodu? zostali wyrolowani?


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Greco skąd jesteś????

 

U nas 23.07 Komagra - cena po południu dla zakontraktowanych 1415 zł/t netto . Dla niezakontraktowanych mniej. Inny pośrednik wczoraj niby płacił 1420 zł/t netto a dzisiaj............. a co tam o 10 zł w dół , zaraz stówa ... 1320.... Jestem bez słów . Jak widziałem zasiewy rzepaku na jesień to wiedziałem że jak nie wymarznie to będzie koło 1600 zł i na to się zapowiadało , ale teraz (u nas jeszcze prawie nikt nie kosił) to powstaje istna psychoza...

Północna część Opolskiego, u nas też nikt jeszcze nie kosił, widać jeszcze zielone strąki większość mówi że po niedzieli ruszy a jak zaczną to dopiero będzie cyrk. Ja część będę sypał na Tira od znajomego i podzwonie w inne województwa może parę złoty będzie drożej. W sumie to miałem kontraktować ale znajomy mnie jakoś odwiódł od tego czy dobrze to nie wiem. Wszyscy teraz u nas by chcieli te durne kontrakty bo parę zł jest drożej, tylko jakby w ogóle ich nie było to by tak z cenami nie szaleli a tak mają rolników na "smyczy" i z cenami robią co chcą bo i tak muszą przywieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

1350 netto lubelskie Zakrzew bez kontraktu oczywiście ... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
los    0

Pozazdrości cen u nas południowa wielkopolska ceny netto w skupach od 1308 do 1380 zł :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj