Polecane posty

menos    7

Chyba 1500-1600 zobaczycie ludzie rzucili się na rzepak bo po 2tyś był a teraz jeszcze te biopaliwa ze nie opłaca się robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tktomek74    2

Chyba będzie dobrze jak po 1600 zł się utrzyma w żniwa, u nas nigdy nie było tyle rzepaków co teraz. Ale na razie to wszystko wróżenie z fusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

Po 1600 zł niema sensu kontraktować myśle że cena nie będzie mniejsza .Troche to dziwne niby cena rzepaku ma spadać bo na zachodzie ma być urodzaj ,a więcej chandlarzy chce kontrakty podpisywać niż po inne lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

koledzy skąd taki spadek ceny w tamtym roku 2000zł a teraz 1700-1800zł, z czego to wynika?

 

Cena spada z dwóch powodów:

- zwiększony areał - w tamtym roku jesienią brakowało środków ochrony na rzepak tak się ludzie rzucili

- przewidywany urodzaj - ani nie wymarzło mimo spóźnionej wiosny, przymrozki też strat nie zrobiły.

 

Jeśli da się zebrać to co obecnie zasiane to nie ma co liczyć na cenę... Chyba że jesień będzie paskudna, zima podła a wiosny wcale - wtedy za rok w maju cena znów może wrócić do poziomu 2200zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

W farmerze piszą że nie będzie tak kolorowo z plonami

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/rosliny-oleiste/aktualnosci/rzepaki-przekwitaja-8211-opady-deszczu-pomogly-roslinom,44179.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

naprawde nie wiem gdzie są takie dobre rzepaki napewno nie na wschodzie polski.

 

w mojej okolicy to niektórzy z 1 dawką azotu czekali do konca kwietnia bo nie dało sie wjechać a co do areału to faktycznie jest wiecej rzepaku tylko ten rzepak jest marny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

W mojej okolicy rzepaki jakich nie było od lat ludzie liczą po tym jak wyglądają na 5-6 ton te naprawdę ładne, a te słabsze u tych co tylko sieją i nie wiele o nie dbają to myślę że po te 3-3.5 tony skoszą i nie ma tu ani odrobiny przesady. Nie można skupiać się tylko na wlasnm regionie czy nawet kraju bo o cenie czy to rzepaku czy innych płodów nie decydujemy. Tu liczy się stan upraw i areał uprawy w ujęciu globalnym, Nobla za to napewno nie dostanę ale może zmienię myślenie co niektórych co wpływa na wysokość cen. Swoją drogą spadek ceny z 2300 brutto do +-1700 netto( o ile nie niżej) w tym roku jest szokująco duży i krzywdzący nas rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

u tych co tylko sieją i nie wiele o nie dbają to myślę że po te 3-3.5 tony skoszą :D dobre

jeżeli możesz to powiedz jakiemu to wspaniałemu czynnikowi zawdzięczacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

nie zrozumiałeś mnie albo ja żle napisałem, chodzi mi o takich co posieją popryskają od chwasta, raz czy dwa od grzyba i robaka i dadzą trochę npk jesienią i azotu (ze 100 N a nie 180-200) na wiosnę i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

A ja bym poczekał z tymi plonami 5-6 ton, niejeden się przeliczył ,te trzy tygodnie opóźnienia wiosny nie pozostaną bez znaczenia i kolego popatrz na prognozy pogody a te puki co nie są optymistyczne jak te 5-6 ton będziesz miał na przyczepie to chyle czoła ,ale nie 2 miesiące przed żniwami ,mówisz że plony w Polsce co do ceny nie mają znaczenia może i tak, to poczekaj jak za dwa trzy tygodnie analitycy się obudzą że na zachodzie Niemiec i północy Francji tak zimniej wiosny nigdy jeszcze nie zanotowano .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Kilka lat temu część rzepaku zaorałem i na jednym kawałku zostało 0,6ha rzepaku z kim się nie spotkałem to każdy kto go widział to chwalił i rokował duże plony a plon z tych 0,6 ha po omłóceniu to jakieś 1,2 t - max (2 t/ha).

 

Przewidywać a zbierać to dwie różne rzeczy które rzadko kiedy się spotkają.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

chciałbym zobaczyc te min. 5 ton/ha na przyczepie? kolega ma chyba dobry towar :) poproszę o namiary na dilera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

w tamtym roku koleś u nas miał 5,5 z ha więc jednak to mozliwe ;) , tylko że w tym roku jż tak nie będzie bo mniej rozgałęzień o ogólnie biednie w porównaniu do tamtego ale chyba i tak nie jest źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Rzepak może ładnie wygląda bo ma wszystkie łuszczyny na pędzie głównym i daje takie złudzenie. Nie było przymrozków i dlatego pęd główny jest ładny, zresztą rósł on bardzo szybko, bo wiosna była opóźniona. Przyjrzyjcie się natomiast pędom bocznym, nie ma ich za wiele bo jak mówiłem rzepak rósł w pęd. Nie cieszmy się za szybko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

ja wiosną dałem regulator wzrostu własnie zeby nie rósł szybko w góre tylko powoili i tworzył pędy boczne na dzień dzisiejszy ma od 15 do 18 pedów bocznych B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

czy podpisywaliście już kontrakty?jest propozycja 1730, a co w przypadku nie wyrobienia ilości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokupujesz resztę na wolnym rynku.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

ja wiosną dałem regulator wzrostu własnie zeby nie rósł szybko w góre tylko powoili i tworzył pędy boczne na dzień dzisiejszy ma od 15 do 18 pedów bocznych B)

 

 

Śmiem twierdzić że nie tylko ty dałeś na wiosnę regulator wzrostu, duża część forumowiczów zapewne też.

 

Każdy kto chce mieć plon to dba i 2/3 razy grzyb + x razy szkodnik.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

co do samego regulatora to daje 2 razy, na jesień i wiosne ^^

 

zgadzam się z tobą żęby uzyskać wysoki plon trzeba dobrze dbać o plantacje. tu niema miejsca na pomyłki i nie dbalstwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smertin    80

o boże jakie dobre rady! dobrze, ze polskie rolnictwo ma takiego doradce bo tylko dzieki temu jako tako funkcjonuje. nie wiem co bysmy bez ciebie zrobili. pewnie dalej proso siali za pługiem konnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian1978    9

Francuzi prognozują że będą mieli 20 % mniej w tym roku rzepaku z względu na temperatury (topagrar.de). No i powodzie na zachodzie i południu też swoje robią, a więc cena raczej nie powinna dołować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szynszyl    0

Rzepak może ładnie wygląda bo ma wszystkie łuszczyny na pędzie głównym i daje takie złudzenie. Nie było przymrozków i dlatego pęd główny jest ładny, zresztą rósł on bardzo szybko, bo wiosna była opóźniona. Przyjrzyjcie się natomiast pędom bocznym, nie ma ich za wiele bo jak mówiłem rzepak rósł w pęd. Nie cieszmy się za szybko!

Zgadzam się z tobą calkowicie z pedami bocznymi niepodoba mi się to od wiosny ,niby ładny ojojoj podniecają sie ludziska jaki piękny rzepak ale nikt nie zagląda do niego do srodka.A kontrakty ,coś to bardzo smirdzi ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj