Przekeeeek

WOM 540 eco w ursusie c385 i pochodnych

Polecane posty

Przekeeeek    46

Witam wszystkich. Tej zimy szykuje mi się remont starego U c385. Wykonuje on u mnie prace, w których przydałaby się prędkość WOM 540E, natomiast całkowicie nie potrzebne mi są 1000 obr/min. Stąd moje pytanie: może ktoś próbował przerobić napęd wałka w ten sposób, żeby standardowe 540 zostawić w spokoju, a w tym drugim położeniu zredukować obroty do ok 750/min. Teoretycznie wystarczyłoby zmienić tylko 2 tryby, ale czy jest tam miejsce, żeby dokonać takiej modyfikacji, no i jakie tryby trzeba by zastosować?

Myślę, że taka przeróbka byłaby interesująca dla dużej części użytkowników ciężkich ursusów...

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zlecić dorobienie.

Wiadomość z agroFakt.pl

Przekeeeek    46

Ok. w ostateczności pozostałoby dorobić, to jest jasne, ciekawe tylko jakie byłyby tego koszty,(bo gdyby można dopasować z czegoś innego byłoby raczej taniej) i czy w ogóle jest miejsce, żeby jeden tryb był mniejszy, a drugi większy niż to jest w oryginale i żeby nie kolidowało to z obudową lub innymi mechanizmami. Jeśli dobrze kombinuję to przełożenie trzeba by zmniejszyć o ok 25%. 

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dorobienie jednego koła zębatego to koszt około 600zł bez atestu, i około 1000zł z wszystkimi badaniami (skład stali, twardość zębów itp.).

stachuu24    1

no wiec  musiał bys zmienic 2 zebatki  tym ze to musiały by byc zebatki od obrotów 540 i wtedy byś nie

mógł juz miec 540 a jedynie jak to ty proponowąłes 750 oraz po przełaczeniu  1000 obr

niestety nie da sie z zebatek "1000" obr przerobic  by miec 750 i 1000 bo od nich masz naped na pompy olejowe

musiał bys zmienic  to na mniejsza

http://www.e-skladnica.pl/pl/p/22-KOLO-NAPEDZ.WALKA-WOM-Z-56/35532

oraz to na wieksza

http://www.e-skladnica.pl/pl/p/27-KOLO-WOM-1623-18W/35513

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez HornetZnawca
      Witam jaki tur będzie najlepszy do 1634? Chciałem Metal Facha ale niestety do Ursusa 6 z Turbo nie produkują;( Tak Samo do zetora 16245 też nie robią;(
    • Przez zielo0ony
      Witam, chciałbym zamontować do zbieracza warzyw skrętna oś. Maszyna typu amac czy GRIMME gdzie nie ma osi przez całą szerokość maszyny. Są tylko półosie przyspawane do ramy. Problem pojawia się od czego można dorwać w miarę tanio takie zwrotnice. Chodzi o coś w miarę mocnego . Macie jakieś pomysły ?
    • Przez wenicjusz
      Witam
      Czy ktoś spotkał się wcześniej z wersją C-385 lub Zetora 8011 z dodatkowymi bębnowymi hamulcami?
      To ponoć wersja transportowa, a na pewno exportowa.
      Zwolnica ma te same wymiary , przełożenie tylko jest na niej nadlewka do której przykręcone są hamulce dodatkowe.
      Proszę o info jak ktoś jakieś ma

• Przez Kamil11Agriculture
      Witam serdecznie Z końcem wiosny planujemy zrobić remont wizualny naszej osiemdziesiątce , jednak oprócz lakieru myślę że fajnie by było dać jakieś nowe udoskonalenia które poprawią wygodę pracy i wygląd Jeżeli ktoś chce się podzielić swoją wiedzą lub zwykłym pomysłem napisz tutaj ! Ja na razie pomyślałem sobie nad wyciszeniem kabiny , obiciem błotników i coś przydałoby się zrobić z dachem , może jakaś półka na radio i wentylator (gruby dach nie wchodzi w grę z powodu wysokości wjazdu z tyłu stodoły )

• Przez Jurasik
      Witam kolegów,chciałbym założyć do 385 na przód koła od stara 660
      Problem w tym że piasta od 80 ma 6 szpilek a felga od stara 8 otworów 
      Pytanie moje to jak to zrobić żeby to jakoś weszło,czytałem o flanszach ale za bardzo nie wiem jak one wyglądają 
      Jak by jakiś kolega miał poratować zdjęciem takiej o to flanszy albo wytłumaczenie jak ją wykonać 
      To z góry dziękuję  
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.