Zaloguj się, aby obserwować  
FarmerWodniki

kwalifikacja łąk

Polecane posty

Witam, kto ma informacje na ten temat lub juz przekwalifikował łąki na grunty orne niech odpisze . Ja osobiscie jeszcze tego nie zrobilem i wiem ze sa podzielone zdania na ten temat. Ogólnie tak jak narazie to jeszcze pewnie nie ma przepisu który bo mógl jasno okreslic co z tym fantem robic . A wiadome jest ze ten fant wiaze sie z uszczupleniem juz i tak nie najlepszej sytacji rolnika . Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

wiele ci nie powiem ale chce

- w tym roku wyznaczyc kilka nowy granic (slupkow) bo co poniektorzy mi je wyorali itp.

- w tym roku polaczyc co niektore dzialki bo mamy dosc wypelniania swistkow jak masz większosc w dzialkach po 1-2ha lezących obok siebie

- przekwalifikowac czesc ląk na orne bo łąki to one moze i są ale na papierze.

 

wiec ten temat mnie bardzo interesuje.

 

najlepszym sposobem jest pogadac z geodetą - ja się zbieram od 2 tygodni aby do jednego zadzwonic zeby zalatwic 2 pierwsze sprawy

z tą trzecią to nie kazdy geodeta da rade chyba


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej Nikita. Myslalem ze bedzie wiecej osob zainteresowanych tym tematem ale nie szkodzi. Wracajac do tematu , mam kontakt do pewnej Pani, ktora sie tym zajmuje. Otóż pierwszy hektar kosztuje 750zł, a kazdy następny 250zł. Problem tak jak wspomniałem tkwi w przepisach ponieważ do końca nie wiadomo czy przekwalifikowanie nie jest przysłowiowym "wyrzuceniem pieniędzy w błoto". Przepisy unijne domagają się uregulowania tych spraw podczas gdy nasze przepisy tę sprawę omijają i nie wiadomo tak do końca czy nie ulegną zmianie. Kwestia raczej ministra rolnictwa, który by mogl zmienic lub wplynac na korzysc rolnika!

 

Pozdrawiam !

 

PS

Jeżeli coś wiecie to piszcie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

wiesz - ja to będę robil ale nie teraz. no chyba ze dokupię ziemię, na razie chcę tylko odwnowic granice i polączyc sąsiednie dzialki w większe.

a przekwalifikowac chce bo ląk a raczej krow to u nas nie będzie bo ja przy tym chodzic nie będę a rodzice nie mają zdrowia.

po prostu z 10 lat temu powiedzialem albo wstawiacie 20 krowek dojnych zebym mial co robic i ew się rozbudowac albo ja się nie tykam.

rodzice na rencie teraz bo zrowie podupadlo a ja zaliczylem prawie 2 lata praktyk przy swinkach i jesli juz mialbym wchodzic w jakies zwierzaki to raczej swinki ale sami widzicie jaka oplacalnosc.

 

co do cen - mozliwe ze masz racje - mi wyszlo okolo 1400 zl jak pytalem i to by gralo z tym co mowisz.

 

przylączam sie do twego ps:

jak ktos ma jakies aktualne info to niech pisze.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! Wiesz jesli chodzi o przeklasyfikowanie łąk to mnie by ta sprawa kosztowała koło 1 800zł w sumie. I tak powoli się do tego przymierzam bo prędzej czy później i tak będzie trzeba to zrobić.

 

Jeśli zaś chodzi o trzymane zwierzęta, to ja poszłem w kierunku hodowli świń. Kiedyś mieliśmy krowy ale je sprzedałem (problemy ze zbytem mleka). Teraz jestem zadowolony z tego co mam i sysematycznie z roku na rok zwiekszam swoja hodowle i nabieram coraz więcej doświadczenia w tym co robie. Sam się wszystkim zajmuje, sam również lecze swoje zwierzęta jeśli zachoruja. Dzieki czemu juz nie musze wydawac kupe kasy na kazda wizyte weterynarza. A Ty jak sobie radzisz z chorobami? Masz juz moze jakies doswiadczenie w tej kwestii? Ja mam ostatnio problemy z parowiroza u loch? A moze wiesz cos o leczeniu tej choroby?

 

Pozdrawiam, Farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Z tego co ja wiem to Polskie prawo mówi że w ciągu 30 dni musisz zgłośić jak zmieniłeś sposób użytkowania w geodezjii. Tylko że nikt z geodezji tego nie sprawdza i jak dotąt była wolna amerykanka. No a teraz mają w ARiMR 2 dokumenty. Jeden z geodezjii co jest w papierach i drugi co jest faktycznie. Jak masz łąki i chcesz orać to warto to zrobić i mieć spokój. Jak masz GO to możesz wszędzie pisać że nasz trawy na gruntach ornych i jakoś przez jakis czas tak się poślizgać. A może później zmieni się koniunktura i bedziesz siał zboże.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

Co nieco dołoże od siebie:

U mnie jest akcja organizowana przy współpracy z Urzedem Gminy. Problem jest w tym że przekwalifikować może jednynie kwalifikator gruntów (geodeta niestety nie) a jest ich tylko kilku na województwo. U nas to już trwa prawie rok i jeszcze kilka miesięcy potrwa. Koszt 1 ha to troszke ponad 200 zł i za wejście kwalifikatora na wioske 1000 zł ale to się rozbija na wszystkich rolników - im więcej rolników tym lepiej bo taniej. Unia dąży do tego aby w polu było tak jak w papierach czyli jeśli geodezyjnie jest Ł lub Ps to w polu ma byś łąka lub pastwisko a wiadomo jak jest w rzeczywistości. Tak jak Grześ pisze - można pisać trawy na GO - ja tak robie ale przy dokładniejszej kontroli i dobrej wiedzy kontrolującego może to nie przejść. Zobaczymy czy znów przedłużą termin przekwalifikowania ??

A tu link do artykułu DIR - dolnośląska izba rolnicza http://www.dir.agrofoto.pl/index.php?id=2&art=231

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
    • Przez MaciusN95
      Witam, 
      mam problem z sitowiem na łące są to łąki w większości stare ponad 20 letnie jest z nich robione siano i po zimie zauważyłem, że jest dużo sitowia ktoś wie jak to zlikwidować ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj