Polecane posty

coolman111    56
Ja już tłumik zmieniałem bo stary spad i go ojciec przejechał.

Ach, jaki był dźwięk gdy ojciec jeździł kikla dni bez tłumika...

 

kris14, ja moim 4514 to padłbym od tego hałasu :). Kiedyś zdjąłem tłumik, bo nie mogłem wjechać u znajomego do chlewni w jednym miejscu (rura od wody przeszkadzała) to myślałem, że śiwnie wszystki pouciekają :). W kabinie jeszcze można wytrzymać, ale na zewnątrz to już nie ma mowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Co do mocy ciągnika nie można było go sprawdzić przez dociążenie i dać mu "rury" bo by szyby powypadały z okolicznych okien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6
Co do mocy ciągnika nie można było go sprawdzić przez dociążenie i dać mu "rury" bo by szyby powypadały z okolicznych okien...

aż tak źle by chyba nie było :)


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

ja polecam mf 255 bo jest wygodniejszy latwiejszy w obsłudze od c360 3p a to za tym w c360 3p ten silnik perkinsa 3 cylindrowy ma za ciężko i moim zdaniem to był błą ze takie cos zrobili wogóle!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fobos    3

Mój kochany MF-255 z roku pamiętnego 1989 to mój ulubiony ciągnik, na nim zdobywałem wszelkie szlify, długo by opowiadać.

Moim zdaniem zasługuje on na wysokie miejsce w rankingu ciągników, poręczność niezawodność to jego główne atuty. Fergusonik u mnie pracuje od zawsze przez 17 lat wykonywał praktycznie wszystkie prace od bronowania po ciężki transport, zdarzało mu się ciągać i po 16 ton buraków...mimo że po 3 latach musiał przejść kapitalkę, bo geniusze w ursusie odwrotnie założyli pierścienie olejowy, które ściągły tuleje do misy olejowej.... a że było już po gwarancji toteż tym remontem zajęli się mechanicy z POM-u którzy pięknie złożyli cały silnik tylko po 10 latach od remontu się wydało, że zapomnieli zmierzyć i splanować i tłoki :angry: co było powodem jego dziwnego "powera" ponieważ miał zwiększoną kompresje, a co z kolei stało się powodem pęknięcia wału korbowego... :) które wykryliśmy całkiem przypadkiem gdy podczas wymiany zatartego sworznia w tłoku sprawdzaliśmy luz na wzdłuż osi wału...a tu :) Po osiowaniu bloku i splanowania 3 tłoków i wszczepieniu nowego wału, silniczek cyka do dziś i pewnie jeszcze długo bezawaryjnie posłuży pomimo, że ma już około 10tys mtg. W skrzyni nigdy nikt nic nigdy nie ruszał jedynie dwa lata temu na jesień wymieniłem łożyska w satelitach i jeden kosz, bo orkę trzeba było skończyć :) o i tłumnik też jest dopiero drugi, wyjątkowo twarde bestie :) Jednym słowem MFy to super ciągniki zwłaszcza te na licencji i warte są nawet tych 20 tys za używkę ;) i w życiu bym się na najlepszego ursusa C-360 nie zamienił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13
tym ze m-f to złom-proste a c-360 sprzent

Moze podasz jakis konkretny przyklad??!! :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A dla mnie obydwa to złomy...

 

Jeszcze łapiecie się na te prowokacje? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fobos    3

To nie pierwszy post tego użytkownika tego typu, ale mam nadzieję, że jeden z ostatnich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

Kolega już dostał bana......


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

tak to juz ostatni post tego uzytkownika ;) ma juz bana-a teraz prosze wrocic do tematu :)

 

p.s tylko bez wypowiedzi typu "mf to zlom".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2
Mój kochany MF-255 z roku pamiętnego 1989 to mój ulubiony ciągnik, na nim zdobywałem wszelkie szlify, długo by opowiadać.

Moim zdaniem zasługuje on na wysokie miejsce w rankingu ciągników, poręczność niezawodność to jego główne atuty. Fergusonik u mnie pracuje od zawsze przez 17 lat wykonywał praktycznie wszystkie prace od bronowania po ciężki transport, zdarzało mu się ciągać i po 16 ton buraków...mimo że po 3 latach musiał przejść kapitalkę, bo geniusze w ursusie odwrotnie założyli pierścienie olejowy, które ściągły tuleje do misy olejowej.... a że było już po gwarancji toteż tym remontem zajęli się mechanicy z POM-u którzy pięknie złożyli cały silnik tylko po 10 latach od remontu się wydało, że zapomnieli zmierzyć i splanować i tłoki :angry: co było powodem jego dziwnego "powera" ponieważ miał zwiększoną kompresje, a co z kolei stało się powodem pęknięcia wału korbowego... :) które wykryliśmy całkiem przypadkiem gdy podczas wymiany zatartego sworznia w tłoku sprawdzaliśmy luz na wzdłuż osi wału...a tu ;) Po osiowaniu bloku i splanowania 3 tłoków i wszczepieniu nowego wału, silniczek cyka do dziś i pewnie jeszcze długo bezawaryjnie posłuży pomimo, że ma już około 10tys mtg. W skrzyni nigdy nikt nic nigdy nie ruszał jedynie dwa lata temu na jesień wymieniłem łożyska w satelitach i jeden kosz, bo orkę trzeba było skończyć :) o i tłumnik też jest dopiero drugi, wyjątkowo twarde bestie :) Jednym słowem MFy to super ciągniki zwłaszcza te na licencji i warte są nawet tych 20 tys za używkę :) i w życiu bym się na najlepszego ursusa C-360 nie zamienił :)

oj zgadzam się z panem, te mf-y na licencji są prawie jak czołgi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Witam, jakie zestawy naprawcze do mf 255 tzn jakiej firmy,np. Mehle itd. bo wydaje sie że mf po generalce to już nie to samo co licencyjny orginał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

a ja tu wszystkich zaskocze! bo to że ktoś se tam pisze że ferdkiem orze 3x35 albo 3x40 i to na 30cm głęboko albo jeszcze jedzie 2 biegiem to gó..o prawda jest i tyle!!!!! ale tak wogóle to 70% wypowiedzi to prawda bo sam mam mf-a już chyba z 15 lat i jest to bardzo mądry oczywiście w tej klasie i cenie traktor i nie ma porównania do 360 bo to raczej porażka była. 3p to fajny silnik ale reszta to tylko c360 i tyle...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Kolego zalerzy jak kto patrzy np. ja młody nie wyrzyty lubie poświrować MF 255 :) pisze szczerze, mój ojciec nie cierpi tego ciągnika, bo wychował się na C-330 i C-360 :) Dla niego to za lekki on do swojej mocy, choć to fakt :) Jest to mój ulubiony ciągnik, najbardziej uniwersalny, u mnie śmiga cały czas z płogiem 2x35, i niekiedy na gliniasym kawałku to wcale sobie z nim nie radzi, to mówie szczerze, ale jakoś ujdzie, na dwójce szosowej jechałem kiedyś jak płytką orke robiliśmy na takim piaszczystym kawałku, a zwykle to jedynka szosowa. Awaryjny to jest troszke ciiągnik, nie raz stoi z przedmuchaną uszczelką, albo wyrywają się śruby na dole od pokrywki od womu, choć temu się nie dziwie, ja po największych dziurach śmigam z przetrząsaczem karuzelowym na pełnym bucie :) A zaznacze że nie dośc że sam waży coś koło 600 - 700 kg, to jest najdłuższy, ponieważ wystaje poza ramiona gdzieś 3 m żeby nie przesadzać to 2,5 m. Silnik w tym ciągniku to cud nad cudy, raz to łatwo wchodzi pod obciążeniem na wysokie obroty, i trzeba nie lada sztuki, aby go z nich zbić. Ja osobiście nie narzekam na małą mase ciągnika, ponieważ najlepiej to śmiga z jednoosiowym rozrzutnikiem i jak jest dociążony to idzie perfidnie jak czołg. Ostatnio świerzo po wymianie uszczelki pod głowicą śmiga jak zmyty, a chodzi jak F-16, przez uszczelke samorubkę tak równiutko chodzi że sam się dziwiłem i nie mogłem uwierzyć że tak ten ciągnik może chodzić. Blok silnika to na moje zrobiony jest na słowo chonoru, u mnie problem z wydmuchiwaniem uszczelki pod głowicą jest to, że jakiś mądry mechanik, pewno z SKR-u, bo tam byli tacy ,, flachowcy " dokręcał pewno szpilke pomiędzy tulejami tzw. na wyczucie rurą, i pękł blok, nowy 1500 zł, niby nie ąż tak strasznie, ale zobaczy się, bo ostatnio to nic nie czuć żeby coś nie tak było, zobaczy się w praniu :) Aha, żeby nie było to ten ciągnik lekko nie ma, praktycznie wszędzie chodzi :) Siewnik, ostatnio agregat na ciężkich bronach z podwujnymi wałkami, talerzówka 2,4 m famarolu, przetrząsacz karuzelowy 5,2 m kuhn itp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nik23    2

Na obudowie skrzyni

 


Jeżeli pomogłem klik zielona strzałka, to nic nie kosztuje a daje motywacje do pomocy dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

Ja w życiu bym nie kupił tego ciągnika, poza silnikiem to niema nic co by mi się w nim podobało, a najgorsza dla mnie jest pozycja za kierownica.... pedał sprzęgła to już chyba nie mógł się znaleźć w gorszym miejscu.... obsługa podnośnika i hydrauliki tez mistrzostwo świata.... no i według mnie to pomimo w miare żwawego silnika to i tak te ciągniki mają słaby uciąg .... nikt nigdy mnie nie przekona do zakupu tego ciągnika ( cała moja wypowiedź tyczy się również 235. 2812 3512 itd.)

 

Ps. Ktoś tam wcześniej pisał że lubi sobie poświrowac swoim mf-em .... tylko powiem tyle ze ciągnik ma pracować a nie służyc jako rajdówka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogus56    45

Mam masseya 255 już 24 lata i przez ten czas raz wydmuchnoł uszczelke pod głowicą. Jest to super ciągnik do lżejszych prac bo w orce jednach brakuje mu troche uciągu. Sporą wadą jest napewno to przełącznie hydrauliki zewnetrznej i podnośnika, w kabinie mogło by być troche ciszej. Idealnego ciągnika jeszcze nikt nie zrobił wiec każdy ma swoje wady i zalety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

stoje przed wymianą c330 na coś co da radę z rozsiewaczem unii 500l hydraulicznie otwieranym.Czy mf255 to dobry wybór bo 330 ma cięzko -4 biegiem wolno się robi a 5 to stanowczo za duzo jak na ten ciągnik.Uzywałbym fergusonka do opryskiwacza-czy da radę z 600 litrowym czy pozostać przy 400l. Opony 12,4/32 lub 12,4R/32-tak się zastanawiam bo są do wymiany stare. Co poradzicie? Najwazniejsze-mam ziemniaki i buraki cukrowe-jak to wyjdzie z rozstawem w miedzyrzedziach-da się opryskac na chwościka? C330 mam na 11 calowych oponkach i też mi gdzieniegdzie buraki wywala. Chłopy dajcie jakieś rady-mam 5 dni do namysłu czy kupic mf.A c330 chciałbym opchnąć-i tu ten problem z burakami największy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogus56    45

Ja w amazonke sypie 12 workow nawozu i nie ma najmniejszego problemu. Znajomy podnosi ferdkiem talerzówke, która z wałem waży około 800 kg i też daje rade, ale to już chyba maks do tego ciągnika. Jak masz massya który nie jest mocno zmęczony i cena jest ok to nie ma sie nad czym zastanawiać. Popatrz jeszcze za masseyem 550 zawsze bedzie komfort o niebo lepszy.

Edytowano przez bogus56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W mf 255 będziesz miał trochę wajchowania przy hydraulice zewnętrznej, bo działa albo podnośnik albo hydr. zew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Wajchowanie przy hydraulice można wyeliminować przez zamontowanie dodatkowej pompy by się cieszyć podnośnikiem i hydrauliką w dzisiejszych czasach to nie problem jak to było kiedyś


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez huard
      Witam panowie chciałem się dowiedzieć czy ktoś zwiększał moc w MF 5460 posiadam takiego z 2008rok oryginał ma 115 chciałbym zwiększyć na 125 czy się da? Jakie koszty, i czy trzeba w nim wyciągać pompę?
    • Przez center
      Witam wszystkich mam problem związany z wyciekiem oleju z prawej zwolnicy z mojego MF255, po pracy gdy został umyty i stał w garażu olej wyciekł ze zwolnicy na świeżutko umytą felgę trudno powiedzieć czy jest to między uszczelką czy na wałku trudno tam teraz zajrzeć dokładnie. Ale chcę się spytać czy to ktoś rozbierał może? jest to bardzo skomplikowane żeby wymienić same uszczelniacze? pozdrawiam
    • Przez slavo666
      Witam
      Od jakiś dwóch lat sporadycznie pojawiają się głuche stuki z okolic silnika przy pracy pod duzym obciazeniem  ponad 2000 obr.  Czasami ustaną same po chwili jak zmniejszę obroty a czasami muszę zagasić silnik. Obstawiałem na początku panewke ale po takim czasie to już by waliło cały czas poza tym nie widzę spadku cianienia oleju. A poza stukami nie ma żadnych innych objawów. Jakieś propozycje?
      Uprzedzam stuki zależne są od obrotow a nie od predkosci jazdy. Zawsze swój początek mają od przeciążenia ( np podjazd pod górkę z ładunkiem) 
    • Przez luki08
      Witam zastanawiam się nad zakupem agregatu do mojego ferdka i tu pytanie czy użytkuje ktoś podobny agregat i mógłby się podzielić opinią.  Pole i tak uprawiałbym wstępnie  agregatem na wąskim zębie z podwojnym wałkiem strunowym a ten byłby do ostatniego przejazdu z siewnikiem 

       Ten agregat nie ma hydropaka ale jest lekki około 250 kg i "krótki " myślę że jak z przodu dorzuce 100kg powinno się dać tym pracować.  
      Będę wdzięczny za każdą poradę.
    • Przez Dabek321
      Witam ostatnio często Massey nie chcę wogule ruszyć ni nic wchodzą dwa biegi, 1 i 3 wtedy rewers ani nic nie reaguje massey nie chce ruszyć trzeba odczekać jakiś czas żeby to minęło dość długo. Czy ktoś miał podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj