Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
nhcr    4

No przy bydle mięsnym jest największy nakład jest na początku, wiążący się z kupnem początkowego stada. Później można stopniowo sie rozwijac zostawiając młode jałówki, później jedynie trza by było kupywać byka co jakiś czas. Plusem w tej chodowli jest to też że nietrzeba doić krów, przygotowywać pasz TMR, bo żywienie niejest tak urozmaicone jak u krów mlecznych, a bydło mięsne jest tak wybredne , bo co dasz to praktycznie zjedzą.

Zetor53400    2

Ja nie prowadzę żadnej hodowli i właśnie chodzi mi o to na czym bym lepiej wyszedł ?? i jaki jest koszt np. 20 mięsnych albo 20 mlecznych sztuk ?? chodzi mi głównie o koszty startowe czyli wszystkie urządzenia itp. ?? ;)

andrzej2110    531

do mlecznych to koszty te co do opasów + dojarka+kwota mleczna no i wyższe standardy czystości w oborze.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Wiadomość z agroFakt.pl

andrzej2110    531

tak tylko ze na zyski trzeba dłużej czekać.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Ja zajmuje się hodowlą bydła mlecznego i przy mięsnym mniej się orobisz ale na mleku lepiej się wychodzi polecam więc hodowle bydła mlecznego

Rafal180    2

kolega zajmuje sie opasami ,ma ich 200sztuk. przy bydle opasowym masz mniej pracy a przy mlecznym może i masz większy zysk i pewny ale musisz mieć kogoś do roboty który by sie cały czas zajmował oborą.. kolega pracuje sam na gosporarstwie więc z mlecznym to by sie nie wyrobił;)

Jesli masz czas i checi to sie bierz za mleko a jesli masz mało czasu i brak chętnych rąk do pracy to bym opasy wolał:D

Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

Zetor53400    2

no w moich stronach to jakiegoś taniego pracownika to ze świecą szukać ;) i pewnie taniej by mnie wyszło przerobienie budynku pod opasy ?? wolnostanowiskowa pewnie by była tańsza i wygodniejsza ^_^

Ale ja wiem czy przy mleku jest tak dużo roboty. Jak ktoś ma przystosowane budynki. To przy posiadaniu paszowozu raz dziennie umieszasz i ma się na całą dobę spokój, obornik wiadomo niczym chyba się nie różni sucho też pasowało żeby było. Jedynie trzeba 2 razy dziennie i to na czas wydoić ale to w dzisiejszych czasach też sie nie na robi gospodarz i dużo czasu nie straci. Ale wiadomo każdy ma swoje zdanie.

Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Arni    1

Ale właśnie te dojenie to jest jak więzienie, bo przecież musisz wydoić przy większym stadku zajmuje to trochę czasu ;)

17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

czarnyyyy    1

Kiedys chyba w Top Agrarze widzialem wyliczenie odnosnie bydla miesnego i mleczneogo. To zeby miec te dochody z miesnych,co z mlecznych to na jedna mleczna,trzeba miec 3 mamki. A jesli chodzi o same opasy (tzn.kupowanie cielat i wychow) to nawet niedawno byl artykul i wyszlo,ze na sztuce zostaje w granicach 400 zl.

Gość wolf19   
Gość wolf19
aha :D czyli bardziej polecacie mięsne a ile będę musiał ich hodować aby jakoś z tego żyć ?? ;)

To zależy o jakim dochodzie myślisz. Ale to możesz sobie łatwo policzyć. (Nie będę Ci pisał jak, bo myślę, że liczyć umiesz :D )

czarnyyyy    1

Nie chodzi o to, co kto ile myśli, tylko ile jest wyliczone. I na pewno jak są tacy ludzie, ze sprzedają poniżej 4,5 to na pewno więcej niż 400 zł nie zostanie.

Zetor53400    2

To np jak bym miał 30 sztuk ogólnie to tak sr. w ciągu roku bym sprzedał ze 20 to bym zarobił (wg. wyliczeń czarnego 8000zł na rok) a (wg. wyliczeń tomka321455 36000zł na rok) to które obliczenia są bardziej wiarygodne ?? ;)

tomek321455    6

Wiesz to zależny czy masz swoje cielaki czy kupujesz po ile kupujesz ile wydasz na odchowanie czym karmisz ile paszy musisz kupić jaka rasa byka

tomek321455    6

Na taka ilość to nie wiem ale ja mam trochę swojej skróty ale kupuję od jakiegoś czasu sanbull i mało skróty daje więcej sanbulla a kiszonkę robię z poplonów łubin jęczmień owies

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez petroszz
      W tym temacie wpisujcie targowiska gdzie można kupić/sprzedać cielaki/krowy/bydło i podawajcie lokalizacje.

Mnie osobiście interesują targowiska w Hajnówce, Kleszczelach. Kiedy się odbywają?
    • Przez emtecc
      Witam.
      Kosiarka przepracowała 1 sezon. Skoszone w sumie 20 ha ursusem 2512.

Ze skrzyni czasami słychać jakieś stuki i zgrzyty (najczęściej jak nabiera obrotów).
      Drugą sprawą jest widoczne przesuniecie się względem siebie talerzy. W przeciwne strony można je bez oporów przekręcić o około 40 mm. Przy słupskiej 1.35m (ma ponad 18 lat i kosiła to samo) luz między talerzami był zerowy!!!, mogę dodać ze zerowy na każdej części.
      O co dokładnie mi chodzi widać na zdjęciu.

ZDJĘCIE

Jeśli z większą siłą przekręci się względem siebie talerze odczuwalny jest jakiś "przeskok" (pyknięcie..) a dalej ciągnąc na siłę to wygląda jakby wałki się skręcały.

Co z tym zrobić?? Zgłaszać na gwarancję?? Bo żeby potem nie było że mam się z nimi kłócić, że racja jest moja a nie ich.

Jeszcze jest sprawa z kołem pasowym ze sprzęgłem. Łożysko minimalnie buja się na wałku hehe Dobre co <lol>
    • Przez ZF9641
      Proszę o podpowiedzi jak właściwie to zrobić.Zakupiłem siewniczek na 160 nasionek i multiplaty oraz drobny torf do kapusty z hormana.Podpowiedzcie mi czy dobrze planuję zasiew: nakładamy torf i uciskamy go tym przyciskiem dołączonym do siewnika,wysiew , przysypanie torfem,podlanie i przykrycie folią .Czy przykrywacie folią,fizeliną a może robi się to bez przykrycia i często podlewa.Liczę na dobre rady i pomoc.
    • Przez Marcian1234
      Co mam teraz zrobić ?? pszenica się nie chce kłosić ale w powolnym tępie rośnie, taką kupił bo jakiś nieznający się mi sprzedał. Da się jeszcze coś uratować czy tylko orka została ??
    • Przez techwet
      witam, dzisiaj troszeczke nie typowy temat mianowicie chce zapytac czy w waszych okolicach trafialy sie ostatnio kradzieże bydla?
      coraz wiecej przypadkow!
      Czy jest jakas mozliwosc odzyskania pieniedzy za skradzione szt.?
      Pozdrawiam