Polecane posty

darek16    25

Chciał bym zobaczyć jak w jednym pomieszczeniu stoi 20byków a ty po środku im podściełasz


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Ja to właśnie myślałem nad tym aby były 2 duże kojce i po środku taki wąski korytarzyk ;) a wy jak to sobie wyobrażacie ?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

Dla mnie koleś opowiadał że ma ileś tam byków i do nich wjeżdża traktorem wrzuca bele porościna sznurki i ucieka


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Ja to właśnie myślałem nad tym aby były 2 duże kojce i po środku taki wąski korytarzyk ;) a wy jak to sobie wyobrażacie ?? ;)

 

Właśnie tak myślałem jak piszesz tylko raz uwiązane i korytarz gnojowy z tyłu a raz bez tego tylko drzwi żeby wjechać turem i wybrać gnój :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Ja to myślałem o kostkach ;) ponieważ nie mam gdzie siana trzymać a jak bym mial kostki to mógłbym na szope wrzucić ;) ale się pomyśli mam jeszcze czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

ale mam takie jeszcze pytanie czy jak mam szopę (po dziadku) na 14 sztuk to opłaca mi się ją rozbudowywać do 24 sztuk ?? :D i czy opłaca sią zaczynać od zera ?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip1303    0

A co powiecie na rasę simetal jest bardzo oszczędna i nie jest wymagająca jak inne krowy około 10 na początek bym kupił czy by była to dobra decyzja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Kolega robi tak, ze kilka simentalek doi, a kilka ma jako mamki i wszystkie cielaki sprzedaje po ok 300 kg. Ale już niedługo te co doi to tez będą pod nimi cielaki, bo rezygnuje z odstawiania mleka. Ogólnie jest zadowolony, bo simentalka może mieć po 2 cielaki. A na dojenie mleka tez się nadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

aha ;) Ja myślałem w ten sposób aby mieć jedną simentalke którą bym doił i mleko dawał cielakom i opasom ponieważ żeby mleko odstawiać do mleczarni to trzeba było mieć kwotę a ja jej nie posiadam :P ale narazie to wszystko jest w fazie planów i rozmyślań :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

Ja robiłem tak. W 2007 kupiłem 4 jałówki z dosyć wysokim %LM ze dwie jakieś jeszcze lepsze niby mięsne, a reszta to co było w okolicy. Nawet jeden hf się trafił. Razem mam 14 mamek. Za te 14 jałówek wyszło z 18 tys. W 2007 i 2008 chodziły sobie z 14 byczkami i mam teraz przeróżne cielaki. Każdy inny praktycznie bo byczki też były mięsne mieszańce różnych ras. Ciekawe jakie cielaki będą w tym roku???

 

Zrób tak samo jak ja tylko że kup sobie dobrego buhaja i możesz sobie poprawić genetykę metodą wypierającą. Albo ze dwa jakieś fajne byczki mięsne z dosyć dużym procentem rasy która cie interesuje. polecam limousine albo angus.

 

Jak kupisz bydło czysto rasowe to będzie cię to bardzo dużo kosztować a cena za mięso nie jest dużo wyższa. Można dobrze zarobić na cielnych jałówkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

Dopiero na jesień będę miał takie jałówki na sprzedaż. Myślałem o cenie 2,5-3 tys/szt zobaczymy jakie będą realia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

Takie 16-18 miesięcy. cielne. ok 400 kg

Powiedzmy kupujesz w sierpniu-wrześniu jałówki a w lutym masz już swoje cielaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

A jeśli chodzi o rasę tych jałówek to z jakimi dolewkami krwi by były? (po jakim buhaju?) i jakim buhajem zacielone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

Jałówki mam mieszańce mięsne cześć limousine, jedna charole, kilka czerwonych i kilka czerwono białych. Na pewno będą z nimi chodziły dwa buhaje, też mieszańce. Jeden limousine, jeden angus. Może jeszcze jakiś jeden

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

Czyli mówiąc że będą z nimi chodziły dwa buhaje masz na myśli to że nie zależy ci na tym jakim buhajem będzie pokryta dana krowa? Czy po prostu część krów wydzielisz pod buhaja LM a część pod Angusa? :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

Będą chodzić razem bo to zawsze większe prawdo podobieństwo że wszystkie krowy/jałówki zostaną zapłodnione. Najchętniej to bym kupił buhaja 100% lm ale niestety na razie mnie na to nie stać. Zdecydowałem się na te dwa bo mają najlepsze przyrosty i już wykazują gotowość do krycia chociaż nie maja jeszcze roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

Ciężko powiedzieć jeden ma 11 miesięcy i waży ok 300 kg, drugi 10 mies i jest troszeczkę większy. Opas raczej ekstensywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojtek01    14

A one będą miały siłę wskoczyć na te twoje jałówki, a może masz trochę słabe oko co do wagi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

Siłe? ;) mają. pod dostatkiem. Nie wiem ile ważą dokładnie. W sezonie nie miały zbyt ciekawych pastwisk. W tym roku się to częściowo zmieni. Zrobie zdjęcia może dzisiaj tych większych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petroszz
      W tym temacie wpisujcie targowiska gdzie można kupić/sprzedać cielaki/krowy/bydło i podawajcie lokalizacje.
       
      Mnie osobiście interesują targowiska w Hajnówce, Kleszczelach. Kiedy się odbywają?
    • Przez kolo19
      Witam czy są tu jakieś producenty marchewki?Jak tak to piszcie ile siejecie, czy do przemysłu czy na świeży rynek, jaki siewnik macie, jakie linie do mycia i pakowania, od jakich producentów myjki, szczotkarki, sortowniki itp. i ile w ciągu dnia jestesćie w stanie przygotować do sprzedaży
       
      Pozdrawiam
    • Przez tymtus
      Siemka. Chciałbym wam przedstawić moje wyliczenia dotyczące nakładu na zboża, oraz zysku, jeżeli macie jakieś spostrzeżenia, czy coś się nie zgadza to piszcie
       
      http://www.fotosik.p...4a29d43a8c.html
    • Przez Pawel124
      Z reguły ludzie w Internecie tylko krytykują, ale ja spotkałem się akurat ze świetnymi fachowcami.
       
      Modernizowaliśmy latem wyposażenie gospodarstwa. Sprawa była dosyć skomplikowana z racji na układ budynków i dojazd. Jednak monterzy spisali się świetnie, aż miło było patrzeć jak robota idzie do przodu. 
       
      Cena konkurencyjna, jeśli weźmiemy pod uwagę transport i montaż. Jeśli ktoś jest zainteresowany to podeślę na PW zdjęcia jak wyszła przebudowa.
       
      Polecam zootech.pl szczególnie chwalę sobie kontakt z Panem Błażejem. Pozdrawiam
    • Przez lukasz952
      Witam!
      Mam zamiar trochę zmienić sposób prowadzenia gospodarstwa i chciałbym zaczerpnąć porady i opinii bardziej doświadczonych osób.
      Dotychczas prowadzę je bez nacisku czerpanie z niego większych dochodów. Posiadam c-330, Case 70KM z turem, kombajn zbożowy, i inne podstawowe maszyny do uprawy ziemi-tależówka, kultywator, pług, rotacyjna kosiarka itp..

      Ale do rzeczy:
      Mam zamiar hodować opasy na głębokiej ściółce do 700-800kg, ktore kupowałbym w wieku 1-2 m-ce
      Chcę do tego celu przeznaczyć częśćć stodoły, zrobiłbym zagrody z małym wybiegiem ok 20m2.

      Mam do dyspozycji jakieś 7,7ha gruntów ornych (głównie V-VI klasa) i 1ha łąk(przeznaczę tylko do zbioru siana)
      Planuję je zagospodarować w ten sposób:
      -dosiać ok. 1ha trawy z koniczyną do skarmiania jako zielonka, ewentualnie skręcenie kilku balotów na kiszonkę
      -2ha pszenzyta
      -reszta na mieszankę owies-jęczmień, w poplonie żyto na kiszonkę
      -ewentualnie 1ha kukurydzy na kiszonkę, jednak miałbym problem ze zbiorem tego- w mojej okolicy cięzko by było o wynajem sieczkarni na taki areał, a zakup własnej to dodatkowe koszty


      Teraz pytanie: ile opasów mógłbym wyżywić przy takim systemie uprawy(myślałem o 9-12 sztukach w różnych wiekach), co ewentualnie można zmienić

      Dodam, że pracuję od poniedziałku do piątku. Do tej pory godziłem pracę z hodowlą małej obsady więc myslę że podołam hodowli większej przy pomocy domowników.

      Myslałem aby kombajn sprzedać i kupić na jego miejsce belarkę, ale to jeszcze kwestia do przemyślenia.

      Z góry dzięki za wszelkie wypowiedzi.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj