Polecane posty

nhcr    5

No przy bydle mięsnym jest największy nakład jest na początku, wiążący się z kupnem początkowego stada. Później można stopniowo sie rozwijac zostawiając młode jałówki, później jedynie trza by było kupywać byka co jakiś czas. Plusem w tej chodowli jest to też że nietrzeba doić krów, przygotowywać pasz TMR, bo żywienie niejest tak urozmaicone jak u krów mlecznych, a bydło mięsne jest tak wybredne , bo co dasz to praktycznie zjedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Ja nie prowadzę żadnej hodowli i właśnie chodzi mi o to na czym bym lepiej wyszedł ?? i jaki jest koszt np. 20 mięsnych albo 20 mlecznych sztuk ?? chodzi mi głównie o koszty startowe czyli wszystkie urządzenia itp. ?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

do mlecznych to koszty te co do opasów + dojarka+kwota mleczna no i wyższe standardy czystości w oborze.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

tak tylko ze na zyski trzeba dłużej czekać.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zajmuje się hodowlą bydła mlecznego i przy mięsnym mniej się orobisz ale na mleku lepiej się wychodzi polecam więc hodowle bydła mlecznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

kolega zajmuje sie opasami ,ma ich 200sztuk. przy bydle opasowym masz mniej pracy a przy mlecznym może i masz większy zysk i pewny ale musisz mieć kogoś do roboty który by sie cały czas zajmował oborą.. kolega pracuje sam na gosporarstwie więc z mlecznym to by sie nie wyrobił;)

Jesli masz czas i checi to sie bierz za mleko a jesli masz mało czasu i brak chętnych rąk do pracy to bym opasy wolał:D


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

no w moich stronach to jakiegoś taniego pracownika to ze świecą szukać ;) i pewnie taniej by mnie wyszło przerobienie budynku pod opasy ?? wolnostanowiskowa pewnie by była tańsza i wygodniejsza ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wiem czy przy mleku jest tak dużo roboty. Jak ktoś ma przystosowane budynki. To przy posiadaniu paszowozu raz dziennie umieszasz i ma się na całą dobę spokój, obornik wiadomo niczym chyba się nie różni sucho też pasowało żeby było. Jedynie trzeba 2 razy dziennie i to na czas wydoić ale to w dzisiejszych czasach też sie nie na robi gospodarz i dużo czasu nie straci. Ale wiadomo każdy ma swoje zdanie.


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Ale właśnie te dojenie to jest jak więzienie, bo przecież musisz wydoić przy większym stadku zajmuje to trochę czasu ;)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Kiedys chyba w Top Agrarze widzialem wyliczenie odnosnie bydla miesnego i mleczneogo. To zeby miec te dochody z miesnych,co z mlecznych to na jedna mleczna,trzeba miec 3 mamki. A jesli chodzi o same opasy (tzn.kupowanie cielat i wychow) to nawet niedawno byl artykul i wyszlo,ze na sztuce zostaje w granicach 400 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19
aha :D czyli bardziej polecacie mięsne a ile będę musiał ich hodować aby jakoś z tego żyć ?? ;)

 

To zależy o jakim dochodzie myślisz. Ale to możesz sobie łatwo policzyć. (Nie będę Ci pisał jak, bo myślę, że liczyć umiesz :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Nie chodzi o to, co kto ile myśli, tylko ile jest wyliczone. I na pewno jak są tacy ludzie, ze sprzedają poniżej 4,5 to na pewno więcej niż 400 zł nie zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

To np jak bym miał 30 sztuk ogólnie to tak sr. w ciągu roku bym sprzedał ze 20 to bym zarobił (wg. wyliczeń czarnego 8000zł na rok) a (wg. wyliczeń tomka321455 36000zł na rok) to które obliczenia są bardziej wiarygodne ?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek321455    9

Wiesz to zależny czy masz swoje cielaki czy kupujesz po ile kupujesz ile wydasz na odchowanie czym karmisz ile paszy musisz kupić jaka rasa byka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek321455    9

Na taka ilość to nie wiem ale ja mam trochę swojej skróty ale kupuję od jakiegoś czasu sanbull i mało skróty daje więcej sanbulla a kiszonkę robię z poplonów łubin jęczmień owies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petroszz
      W tym temacie wpisujcie targowiska gdzie można kupić/sprzedać cielaki/krowy/bydło i podawajcie lokalizacje.
       
      Mnie osobiście interesują targowiska w Hajnówce, Kleszczelach. Kiedy się odbywają?
    • Przez kolo19
      Witam czy są tu jakieś producenty marchewki?Jak tak to piszcie ile siejecie, czy do przemysłu czy na świeży rynek, jaki siewnik macie, jakie linie do mycia i pakowania, od jakich producentów myjki, szczotkarki, sortowniki itp. i ile w ciągu dnia jestesćie w stanie przygotować do sprzedaży
       
      Pozdrawiam
    • Przez tymtus
      Siemka. Chciałbym wam przedstawić moje wyliczenia dotyczące nakładu na zboża, oraz zysku, jeżeli macie jakieś spostrzeżenia, czy coś się nie zgadza to piszcie
       
      http://www.fotosik.p...4a29d43a8c.html
    • Przez Pawel124
      Z reguły ludzie w Internecie tylko krytykują, ale ja spotkałem się akurat ze świetnymi fachowcami.
       
      Modernizowaliśmy latem wyposażenie gospodarstwa. Sprawa była dosyć skomplikowana z racji na układ budynków i dojazd. Jednak monterzy spisali się świetnie, aż miło było patrzeć jak robota idzie do przodu. 
       
      Cena konkurencyjna, jeśli weźmiemy pod uwagę transport i montaż. Jeśli ktoś jest zainteresowany to podeślę na PW zdjęcia jak wyszła przebudowa.
       
      Polecam zootech.pl szczególnie chwalę sobie kontakt z Panem Błażejem. Pozdrawiam
    • Przez lukasz952
      Witam!
      Mam zamiar trochę zmienić sposób prowadzenia gospodarstwa i chciałbym zaczerpnąć porady i opinii bardziej doświadczonych osób.
      Dotychczas prowadzę je bez nacisku czerpanie z niego większych dochodów. Posiadam c-330, Case 70KM z turem, kombajn zbożowy, i inne podstawowe maszyny do uprawy ziemi-tależówka, kultywator, pług, rotacyjna kosiarka itp..

      Ale do rzeczy:
      Mam zamiar hodować opasy na głębokiej ściółce do 700-800kg, ktore kupowałbym w wieku 1-2 m-ce
      Chcę do tego celu przeznaczyć częśćć stodoły, zrobiłbym zagrody z małym wybiegiem ok 20m2.

      Mam do dyspozycji jakieś 7,7ha gruntów ornych (głównie V-VI klasa) i 1ha łąk(przeznaczę tylko do zbioru siana)
      Planuję je zagospodarować w ten sposób:
      -dosiać ok. 1ha trawy z koniczyną do skarmiania jako zielonka, ewentualnie skręcenie kilku balotów na kiszonkę
      -2ha pszenzyta
      -reszta na mieszankę owies-jęczmień, w poplonie żyto na kiszonkę
      -ewentualnie 1ha kukurydzy na kiszonkę, jednak miałbym problem ze zbiorem tego- w mojej okolicy cięzko by było o wynajem sieczkarni na taki areał, a zakup własnej to dodatkowe koszty


      Teraz pytanie: ile opasów mógłbym wyżywić przy takim systemie uprawy(myślałem o 9-12 sztukach w różnych wiekach), co ewentualnie można zmienić

      Dodam, że pracuję od poniedziałku do piątku. Do tej pory godziłem pracę z hodowlą małej obsady więc myslę że podołam hodowli większej przy pomocy domowników.

      Myslałem aby kombajn sprzedać i kupić na jego miejsce belarkę, ale to jeszcze kwestia do przemyślenia.

      Z góry dzięki za wszelkie wypowiedzi.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj