Polecane posty

Farmer19900    2

Witam
Jestem na kupnie brony wirnikowej i waham się co do szerokości roboczej (2,5 czy 3,0 m ).
Z broną ma pracować Zetor Forterra 10641 (101KM) .
Doradźcie mi proszę wszyscy co mieliście już do czynienia z bronami wirnikowymi.

Co do producenta, to myślę o Akpilu. 
Wcześniej o Bomecie ( ale opinie wybiły mi ten pomysł z głowy)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

farmer jakie opinie złe na temat bometu? ja mam i jestem zadowolony . to jest w sumie feraboli, Polski jest wał I wieżyczka. A w wannie jest jest smar A nie olej I dużo osób mówi że to jest jej zaletą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

adek5120 sama brone czy i siewnik za brona z hydropakiem też się podlacze do tematu


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer19900    2

Dzięki za szybkie odpowiedzi.
dachu127 : Dealerzy informowali mnie abym zrezygnował z Bometa , gdyż najwięcej reklamacji mają na ten sprzęt. Być może mieli jakiś interes w krytykowaniu tańszych producentów na rzecz droższych :) 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

No to ja bometu kupiłem za 27 brutto A jakbyś gdziesz poszukal to możliwe że taniej trochę znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrols    9

Też rozglądam się za broną wirnikową. Brona 3 metrowa z hydro-pakiem, coś konkretnego zachodniego producenta to pieniążki z rzędu 50000. W tej chwili mam bronę polskiego producenta i ursus 1014 98 KM jakoś sobie z nią radził. Ale jak podłączyłem 120 KM to komfort pracy nieporównywalnie lepszy. Bometu bym się bał. Akpil, no już chyba coś lepszego ale opinii nie znam. Z Uni bym odradził Hermesa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

maschio popatrz. klasowy sprzęt.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Zdecydowanie 3m polecam. Posiadam bronę 3m z wałem rurowym i siewnikiem amazone, bez hydropaku. Ciągam to 115 konnym ciągnikiem i gładko idzie. Na prostym lub lekko pagórkowatym terenie śmiało osiągam prędkość 12km/h :) Oczywiście gleba średnia ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer19900    2

Piotrols:
Dlaczego odradzasz Hermesa? 
Z Unii posiadam bronę talerzową i głębosza i raczej solidne maszyny. 
Tylko cena wyższa niż za Akpila....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrols    9

No u mnie wirniki się urywają. Moja maszyna już ma trochę lat,ale to nie ma wpływu na jakość materiału. Dałem na próbę materiału wirnik. Twardość rzędu 8-12HRC a powinno być 40-50HRC. Po prostu ser a nie stal. Jak zaczepię 100KM chodzi i wszystko ok. Jak zaczepię 120KM co 50ha nowy wirnik. Nowsze modele już są z osłonami wirników i ponoć się tak szybko nie ukręcają ( tak powiedzieli mi w serwisie). Ponoć  kamienie są winne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer19900    2

Ja pracuje na ziemiach wolnych od kamieni, ale argument na NIE jak najbardziej słuszny. 
Zdecydowałem się już na markę Maschio Gaspardo. Na wiosnę opiszę wrażenia  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Twardość nie ma wiele wspólnego z wytrzymałością. Jakby Ci się wycierał to ok ale nie że urywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilk19912    1

kolego jak juz to bierz 3m i pomysl o uzwanym sprzecie w tych pieniadzach, osobiscie polecam rabe werka mke lub cos z amazone ke lub kg, sam mam 3m rabe werk mke z hydropakiem i smialo ciagnie to 90 koni mf. maszyna nie ma kol posrednich co jest bardzo wazne, wirnik jest napedzany od wirnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj