Gość Profil usunięty

jaki opriskiwacz na 500ha

Polecane posty

brzozak2    241

skoro wyszlo ze to prowokacja, badz zabawa jakiegos malolata, to moze by mu wpieprzyc bana na dozywocie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

poki co nie powiedzialem ze to na pewno prowokacja ale tak mi tu zalatuje, zobaczymy co gosc na to i jak sie wybroni, jak sie nie wybroni to beda konsekwencje


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0
@HubertOjdana ty na pewno kupujesz ten sprzet?? nie ma jd 5830, a ceny zboz sa wysokie od tamtego roku wiec moim zdaniem sporo sprzetu zakupiles ;)

a może mu chodzi o sieczkarnie JD :)

 

bo model 5830 istnieje i tłukli go w latach 90-tych


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

raczej nie rąbnoł literówki ale nawet jakby chciał napisać 5720 to on nie ma 100 km tylko ponad 10 mniej.

a jedyny 5830 ze stajny John Deera'a wygląda tak :

http://aukcje.gazeta.pl/show_item.php?item=378867911

 

do tego jakby pomylił 5 z 6 lub 7 to 6830 ma 150 km a 7830 ma 200km a nie tak jak tutaj napisał Hubert: 100 km


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hmm? skoro z gory zakladacie ze pisza tu posty sami małolaci to po co te forum?? tak dla jaj? 5720 JD mam a nie 5830 byc moze zle napisalem...jezeli nie wierzycie to moge porobic zdjecia wszystkich maszyn jakie mam i mojego placu... a Ci co pisza ze to ,,niby prowokacja'' to pewnie małolaci lub tacy co sa zazdrosni ze jedni maja troche wiecej i nie zniosa tego. no coż taki juz narod polski ze sasiad sasiadowi zazdrosci i zrobi wszystko zeby mu dokuczyc. To oczywiscie taka przenosnia... Dla sprostowania dodam jeszcze ze takim 1000L i 12m belka mozna dziennie opryskac 40 HA, ja mam zboza poroskladan na zboza i kukurydze oraz troche rzepaku jak juz pisalem wiec 150 Ha kukurydzy pryskam gora 3-4 dni, zboza ozime 150 Ha i jare 200 Ha wiec tez sie nie przemeczam...a opryskow nie robie tak duzo jak wy na rzepak 2 razy, kukurydza 1 raz, reszta gora 4 razy . I uwierzcie mi ze 1000L 12m to opryskiwacz ktorym obrabiam wszystko. Niedowiarkow zapraszam do mojego gospodarstwa koło Hajnówki, a dokładniej miejscowosc Nowe Berezowo. woj.podlaskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dobra...dla wlasnego dobrego samopoczucia pojde zaraz i porobie zdjecia mojego placu i moich maszyn...wracam za godz ze zdjeciami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kurcze nie wiem gdzie wrzucic tyle zdjec? mam ich z 30.... narazie wrzucielm kilka tu

 

www.hubertojdana.pxd.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

A czemu nie wrzucisz zdjęć tutaj, co...??? ;)

 

Tylko lepiej się przyznaj od razu i nie kopiuj zdjęć z innych stron...!!! :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

@HubertOjdana - wrzyc fotki do galerii na AF - przeciez jestesmy na najwiekszej polskiej galerii rolniczej wiec fotki maszyn są u nas jak najbardziej stosowne


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

I widział ktos ten park maszyn???

Masz 500ha i kazdy ha 2 razy to daje 1000ha,Mowisz ze robisz 40ha na dzien to muszi pryskac blisko miesiac. A trzeba jeszcze liczyc ze nie w kazdy dzien mozna pryskac wiec wyjdzie blisko 1.5mies. to mysle ze nie bardzo mozesz sie wyrobic z terminami nie liczac innych prac i awari sprzetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

chlopaki w regulaminie jest napisane ze zdjecia trzeba wrzucac do odpowiednich katalogow,..a ja nie bede sie bawic w takie cos.. a kolego BENEK79 jezeli nie umiesz czytac wroc do podstawowki...napisalem ze mam zboza rrozdzielone na kukurydze i zboza... i juz napisalem,niedowiarkow zapraszam do mnie,niech przyjada i sie przekonaja. Adres juz podalem... ADRES SKOPIUJCIE DO PRZEGLADARKI,nie dziala jak sie nacisnie ale po wklejeniu dziala i jest ok

 

 

MarcinPykuS jezeli znajdziesz gdzies takie same zdjecia daje Ci stówkę - 100zł!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Jakoś nikt z działami nie ma problemu, tylko ty... ;)

 

Ja do ciebie nic nie mam, tylko było już tu kilka takich spraw (kopiowanie zdjęć z innych stron i ogłoszeń)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

MarcinPykuS wiem ze jest tu duzo takich watkow zakladanych dla jaj lecz moj jest jak najbardziej prawdziwy...a da sie jakos wszystki zdjecia wrzucic w jedno miejscie??

 

http://hubertojdana.pxd.pl/index.php

 

kopiuj wklej do przegladarki,inaczej nie dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Da sie. Tylko trzeba wykupić konto VIP. Zreszta wszystko znajdziesz w temacie FAQ w dziale Ogólnie i szczegółowo a AF.


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

sorki - musze stanąć w obronie @HubertOjdana bo widziałem fotki i napewno nie są one wyszukane gdzies z netu

 

proponuję zebys dla niedowiarków dodał kilka fotek do naszej galerii bo nie dadza ci spokoju


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Czytac potrafie,ale cos mi sie wydaje ze o opryskach to ty nie wiele wiesz. Z opisu twojego wynika ze z opryskiwacza nie schodzisz a i tak wiele oprysków nakłada sie na inne,takie jest moje zdanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

benek79 jezeli ktos z nas wie malo o opryskach to chyba TY!! bo ile ty masz pola zeby sie tak madrzyc? przepraszam bardzo ale napewno mam wieksze doswiadczenie z uprawa roli niz Ty. Opryskiwacz prawda,przyznam ze pracuje caly czas ale mi to narazie wystarczalo,co prawda z czasem byl ociezko ale zawsze do przodu. Zdecydowalem sie na nowy wiec zalozylem temat zeby otrzymac konkretna rade a nie same podejrzenia o prowokacyjny temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Ja nie powiedziałem że @HubertOjdana ma zdjęcia z neta, teraz je zobaczyłem i uwierzyłem, sorki...;)

 

Dobra, dobra, wróćmy do tematu...hehe... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no właśnie koniec tego OT


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nie ma za co ;) wiec kontynuujac watek, dzwonilem dzis do dearela JD i pytalem o opryskiwacze John Deere. Jak uslyszalem ceny powyzej 120,000zł to mi sie juz odechcialo nowy opryskiwacz, W firmie Bury maja takie 18m i ponad 2000L na kolach do 80,000zl ale czy one sa dobre i wytrzymale?? tego nie wiem. Na probe niestety nie daja opryskiwaczy,jedynie mozna je uruchomic u nich, Ciekawe co bedzie w Szepietowie na wystawie maszyn,moze tam znajde jakis ciewkawy opryskiwacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

wracajac jeszcze do @benek79 to akurat nie masz racji w tym przypadku - kolega pisze ze dziennie jest w stanie opryskac 40 ha a uprawia:

 

150 ha KUKURYDZY - opryskuje ją jeden raz - czyli opryski wykonuje przez 4 dni

30 ha RZEPAKU - opryskuje go 2 razy - czyli opryski wykonuje przez 2 dni

160 ha zbóż jarych - opryskuje je 1 raz - czyli opryski wykonuje przez 4 dni

160 ha zbóż ozimych - opryskuje je 2 razy - czyli opryski wykonuje przez 8 dni

 

razem opryski wykonuje przez 18 dni - jak na moje zdązy ze wszystkim z palcem w oku ;)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

MECHANIZATOR

 

wyreczyles mnie...DZIEKI wielki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andzin
      Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.
    • Przez michalsoft
      Witam posiadam opryskiwacz rau . Jak ustawie na sterowniku 200 l/ha i auto to podczas zamykania sekcji bardzo spada ciśnienie , jak już pryskam na 3 z 7 sekcji to jest bardzo niskie .czy tak powinno być ?
      Oto elektrozawory i sterownik


    • Przez piotromega
      czesc wszystkim. chodzi mi o opryskiwacz 400l z 12 metrowa belką. A konkretnie z jakimi końcówkami go kupić, z pojedyńczymi czy z potrójnymi. Które są lepsze i trwalsze. Proszę o rady. Pozdrawiam agrofotowiczów.
    • Przez kibix
      Witam,
      Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.
      Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)
      Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.
      O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 
      I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.
      Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 
      Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 
      Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 
      Z góry dzięki za pomoc
       
      wygląd przepływomierza 
      http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html
      komputer
      http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg
    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj