Zaloguj się, aby obserwować  
Kolejorz

DF Agrokid-Czy to dobry zastępca C-330?

Polecane posty

Kolejorz    3

Witam
Czy ten ciągnik mógłby zastąpic Ursusa C330 ? Choć jest on z natury sadowniczy ?


John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem raczej nie. Ciągniki sadownicze mają za krótkie cięgna TUZ i nie da sie na nich orać, chociaż można na pewno kupić dłuższe. I ciągniki z natury sadownicze głównie są przystosowane do sadownictwa.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

Jak dla mnie to on nie jest sadowniczy=) Ja to bym C-330 wymienił na niego spokojnie....Dokupić jeszcze do niego TUR-a z Joystickiem i ciągniczek jak się patrzy=)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

Ale z was filozofowie, eoretycy, @Mareknh wpakował byś prawie 100 tyś w gówienko o sprawności takiej samej jak c 330 z turem 2a, za te pieniądze byłby belarus z tudym turem i jeszcze kilka maszyn do niego, przecież ten agrokid kosztuje tyle prawie co i agroplus czy lambo r2 56, moge się założyć że od tego agrokida lepiej w transporcie czy w polu z ciężejszymi maszynami poradzi sobie c 330 i będzie wytrzymalsza, oglądam to cudo na codzień jak zwozi śmieci po mieście to maleństwo i co jak co ale nie widze tego w polu, już dużo więcej potrafiła by mtz 320

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale ciągniki sadownicze, z reguły nie za bardzo nadają się do uprawy gleby. W transporcie może i dają sobie radę. U nas w wiosce dużo jest ciągników sadowniczych. A do uprawy mają większe gabarytowo.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek72    0

Zgadzam się z Kuki19 - ten ciągnik to zabawka za duża kasę. Mój znajomy ma SAME Solaris 55 (bliźniać DF), wykożystuje go tylko do prac pielęgnacyjnych a C-330 do reszty prac. Poczciwa 330 jest cięższa, stabilniejsza i niezawodna !!!!! Fakt że ładnie wykonany ale reszta nie ciekawa - jedyny plus to napęd na przód. Jak chcesz zastapić C-330 to rozglądaj się za nieco większym w gabarytach ciągnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

No teraz C-360 wymieniam na NH TD5040, czekam tylko do lutego na Modernizację- PROW, kombajn też wymieniam, a za jakieś 2 lata poczciwą C-330 by się wymieniło. No niby ten ciągnik jest sadowniczy, ale do siewnika Poznaniak-6, do siewnika nawozowego POM, przetrząsacz do siana, TUR-a, w lato przyczepy z paczkami i balotami pociągać -myśle, że Agrokid 230, albo Same Solaris 55 dalby sobie rade, bo szukam czegoś ładnego i w miarę silnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Mareknh wszystko fajnie to co napisałeś ale daj spokuj za taki mały ciagniczek dać 85 tyś do podwożenia paczek to wołało by o pomstę do nieba, ten ciągnik tylko do sadu i tyle!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

no to jest bardzo lekki ciągnik z TURem też mi się jakoś nie widzi praca jak bym miał wydać tyle kasy to bym wolała kupić używanego TD60D i nim już wszystko zrobisz a i będzie oszczędny... albo tak jak piszesz 3512 czy MF255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dzik82lysy
      Słyszałem ze DF należą do lekkich ciągniczków(bynajmniej te modele)i nie wiem czy taki DF byłby dobry jako ciągnik główny?3czy 4 skiby obrotowe???Kverneland na resorach (używany) czy nowa unia na zabezp. kołkowym???Czy ok.90 konny agrotron jest w stanie unieść agr up siewny 3 metrowy zestaw famarolu???Oczywiście nie na przekaźnik!
    • Przez ostry45144
      same dorado 66 ile ma km czy bylby dobry na 20 ha jakie ma plusy i minusy jakie spalanie
    • Przez piotrus19
      Co myslicie o kupnie ciągnika same silver 95 używanego na gospodarstwo 45ha z przeznaczeniem jako głowny ciągnik w gospodarstwie > O opinie proszę użytkowników silverów, jakie spalanie, jak z częsciami ???
    • Przez Szymon8
      Witam posiadam 20 ha ornej ziemi + 5 ha dzierżaw planujemy kapic w tym roku po żniwach Zetora Forterra 110 HSX pracował on z pługiem 3x50 na obrocie i agregat 3,6 metra uprawowy jaka jest jego cena i proszę o wszystkie info od posiadaczy i tych co mieli z nim styczność
       
      klasa ziemi to przewaznie 3/4
    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj