Skocz do zawartości
Wajcha17

Dokupywani pola czy się opłaca i czy jest wogule sens ???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pola
pawelJD    13

U nas nie ma możliwości ani kupna, ani dzierżawy. U nas ziemia chodzi po 100 zł/ metr kwadratowy. Wszystko to dlatego że tylko 5 kilomerów do bydgoszczy:)

marcinus    2
U nas nie ma możliwości ani kupna, ani dzierżawy. U nas ziemia chodzi po 100 zł/ metr kwadratowy. Wszystko to dlatego że tylko 5 kilomerów do bydgoszczy:)

u mnie jest odwrotnie ludzie się proszą żeby wynająć pole ! bo mało komu chce się robić

Wiadomość z agroFakt.pl

Piotras    2

u mnie ziemia po 100 tyś za 1 ha żadko kiedy po 50 tyś się trafi powód ziemia przekształcona pod działalność i działki budowlane

Piochu    7

@PawelJD W jakiej miejscowości mieszkasz koło Bydgoszczy?

Mój wuja mieszka w okolicach Osielska koło Bydgoszczy i ma około 110 ha na własność, mówił mi że jest jedynym rolnikiem w tej gminie, i że w ubiegłym roku jego znajomy sprzedał 1 ha ziemi ornej za 200 000 zł :)

http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

garek    67

to badz dobry dla wuja. 110 X 200 000 = 22 000 000 hm bądz bardzo dobry dla wuja i mów że rolnictwo sienie opłaca

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

pablo21    26

To widze ze jednak sa duze problemy z ziemia ale na szczęście u mnie nie. Ziemie w dzierzawie mam jak na razie za darmo tylko podatek place a cena hektara to coś ok 4-5tys zł ziemie wiekszośc 4 klasa. U mnie nikomu na ziemi nie chce sie robic.

rafik256    19

dzisiaj jakies 15 kilometrów ode mnie jakiś rolnik kupił 2 ha ziemi za jedyna 112 tys. zł i jeszcze twierdzi ze to dobra cena :)

Ferdek07    62

he he he u nas w okolicy to zadają sobie pytanie czy sprzedawanie ma sens, są oferty za piach 6z lub inne nieużytko ceny po 15-20 tyś jak siętrafi frajer to by sprzedawali, a nawet tacy co mają po 60-80 ha sprzedali z 5-10 ha żeby coś zainwestowac, cóż pieniądz z tego żadny więc jak kto woli ale dac ze 30-50 tyś za ha ziemi i liczyc na to że się zwróci produkcją z tego to utopia! :)

valtran111    0

u nas cena jest do 12tys za hektar a co chodzi czy sie oplaca to moim zdaniem tak bo jak kupisz to wiesz ze robisz na swoim i nie boisz sie ze ktos ci zabierze

mtz_820    0
To widze ze jednak sa duze problemy z ziemia ale na szczęście u mnie nie. Ziemie w dzierzawie mam jak na razie za darmo tylko podatek place a cena hektara to coś ok 4-5tys zł ziemie wiekszośc 4 klasa. U mnie nikomu na ziemi nie chce sie robic.

placisz za dzierzawe 4-5tys zl? dobrze zrozumialem? :) u nas to daja po 300-400zl za dzierzawe

www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Rafal180    2

chodziło mu o to ze cena hektara w jego okolicy to 4-5tys :) przynajmniej ja tak zrozumiałem :)

Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
    • Przez PatrykReich
      Witam, mam pytanie odnośnie przetargu na grunty rolne. KOWR wystawia na licytację działkę, która leży w sąsiedztwie mojej działki, jestem jej właścicielem. Na przetargu będzie wielu chętnych na tą działkę, Czy mogę się starać aby wydzierżawić tą działkę bez licytacji i w jaki sposób ? 
      Kiedyś, gdzieś w TV mowili o możliwości odstąpienia od licytacji lub przetargu jeżeli napisze się podanie do dawnego ANR jeżeli się sąsiaduje z tą działką i jest się jej właścicielem. 
    • Przez kellerman1
      Witam, jestem w trakcie poszukiwań dzierżaw ziemi, i kiepsko mi idzie.
      Czy jest realne jeszcze na dzień dzisiejszy o dzierżawę wiekszych powierzchni 50,100,150 ha.?Powiedzmy teren cała Polska
    • Przez Magda_86
      Witam serdecznie. W grudniu 2013 roku rodzice przepisali mi gospodarstwo, ale wszystkie faktury są wystawione na nich bo w styczniu już nie kupowałam paliwa. Czy w ogóle tata może się starać o zwrot podatku? Czy ja mogę wystąpić w jego imieniu jako nowy gospodarz? Czy mogę napisać jakieś podanie i dołączyć kserokopie aktu notarialnego?

Z góry dziękuję za odpowiedź