Zaloguj się, aby obserwować  
Wajcha17

Ciągnik na 10-20ha

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mlody3320    6

o kurcze no tak...sory za pomylke;/ w tydzien to napewno nie zdazysz....trzeba bylo pomyslec o rolnictwie troche wczesniej a nie od razu chcesz wszystko miec. jak tak patrze na Twoje tematy to od razu chcesz miec i pole i ciagnik- a to kusztuje i to nie malo. Wiec radzilbym na spokojnie w tym roku dokupywac pole a na drugi rok pomyslec o wniosku na mlodego rolnika i prow, i wtedy juz myslec o nowym ciagniku oraz maszynach.

W rolnictwie to nie ma tak wszystko na raz, chyba ze masz sporo kasy i od razu kupujesz nowe sprzety i pole, ale malo gdzie tak jest. Trzeba systematycznie rozwijac gospodarke, z roku na rok w cos inwestowac i wtedy sukces gwarantowany, bo jak zaczniesz wszystko na raz kupowac i jeszcze do tego dojda jakies kredyty to BANKRUCTWO gwarantowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wajcha17    0

Hmm to do następnego roku będę dokupywał ziemie a na następny rok chyba kupie ciągnik temat chyba do zamknięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1

Moj tata przez ponad 15 lat uprawial 30 ha ziemii tylko Ursuem C-360 i dawal rade,chociaz bylo ciezko.Tyle.ze to sa ziemie pszenno-buraczane...


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

EE to spoko ;) myslalem ze bedziesz wynajmowac kombajn- wtedy to juz wogole nie oplacaloby Ci sie nastawiac tylko na zboze. No to w takim razie powodzenia w realizacji planow :) pozdro!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64
Moj tata przez ponad 15 lat uprawial 30 ha ziemii tylko Ursuem C-360 i dawal rade,chociaz bylo ciezko.Tyle.ze to sa ziemie pszenno-buraczane...

Ale może kolega pracuje i nie ma czasu całymi dniami w polu przebywać, ja mam mf-255 do tego c330 17 ha pola pracuje i studiuje zaocznie i przydał by mi się większy traktor do orki i transportu dzięki czemu miałbym więcej czasu np na nauke bo jak wracam z pracy to jest jednak różnica spędzić przy orce 2 godziny czy 6 są różne sytuacje i nie wszyscy jak twój tata muszą w polu cały czas siedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2
U mnie ludziom nie chce się tak robić są ludzie starsi którzy z miłą chęcią pole sprzedadzą ponieważ oni już nie użytkują ziemi a ich dzieci nie biorą pod uwagę uprawy pola więc kupić by sie dało co do dzierżawy na początek może i być tylko od dzierżawy nie dostaniesz dopłat no i wiadomo co swoje to swoje, jednak rozważę dzierżawę na początku dzierżawić później kupić może było by lepiej ;p

dokładnie u mnie to samo każdy teraz tylko się prosi żeby oddać pole w dzierżawe !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

POwiem tak na te ha to z pewnoscia wystarczylby Jakis Fendt np.936-Nie no zart to jest oczywiscie a tak na serio to c360 z pewnoscia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik96    3

Albo starczył by Ci zetor 7211 ale chociaż drogi ale mój znajomy ma takiego i sprawuje się ok:) zrobię kiedyś fotki tego zetorka naprawdę polecam gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocki0076    0

ja bym tez polecal 912 :D

 

Ostrzeżenie leci za super uzasadniony post!!

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1
Ty sobie żartujesz? Masz 4 ha , planujesz powiększyć do 10-20 i po co ci duży i ciągnik i pług 5-skibowy?! Pomyśl trochę. C-360 i 3 skiby to w sam raz na to ile chcesz mieć.

 

 

Zgadzam sie w pełni!!!Ja ma PHX 5 i obrabia on 60ha a to i tak chyba nie 100% wykorzystania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

jesli chodzi o te doplaty mlodego rolnika to 50000 tys. zl dla mnie to by bylo nic. ja bym potrzebowal co najmniej 150 tys. na nowy ciagnik. a co do tej ziemi to u mnie tez ludzie tylko mowia zeby mogli wydzierzawic ale sprzedac nie chca. jak juz to taka ziemie zytnio-ziemiaczana czyli klasa 5 i 6 a nawet 6rz. a mam w dzierzawie 3 ha ziemi klasy 3 a nawet 2 to chcieli za nia 35-40 tys za ha. normalnie smiech na sali. a mam takie pytanie. czy oplacalo by sie siac ok. 10 ha rzepaku lub przenicy na sprzedaz? bo ja to za bogatej ziemi nie mam a nie wiem dokladnie czy rzepak urosl by na 4a klasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsus    0

Ursus 1204 nadawałby się ...

 

Ostrzeżenie leci za super uzasadniony post!!

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

ja bym wziol Ursusa 1634 :P Ale teraz na powaznie to proponowal bym C-360 albo Zetora 7211

 

Ostrzeżenie leci za super uzasadniony post!!

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek53    0

ja równiez bym proponował zetora 7211 jest nie za duzy i nie za mały jak na taki areał

 

Ostrzeżenie leci za super uzasadniony post!!

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj