Zaloguj się, aby obserwować  
Wajcha17

Ciągnik na 10-20ha

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Wajcha17    0

Witam jaki ciągnik wybrać na taki obszar pola na którym będzie rosło zboże obecnie mam Ursusa C360 jednak nie wiem czy on wyrobi na takim kawałku pola sam, więc planuje kupić mocniejszy ciągnik, c360 będzie albo sprzedany albo będzie służył jako ciągnik pomocniczy, budżet to 15000-20000zł jest to maximum budżetu jaki mogę wydać na ciągnik myślałem nad takimi ciągnikami jak :

http://allegro.pl/item379430770_ursus_c_38...ja_zobacz_.html

http://allegro.pl/item386975339_ursus_u_90...per_okazja.html

http://allegro.pl/item379705957_ursus_1212...etor_12111.html

http://allegro.pl/item385107001_zetor_8011_1983r_.html

 

Tylko który by najmniej palił na hektar przeoranego pola zależy mi żeby ciągnik nie palił zbyt dużo najbradziej skłaniam się ku ursusowi c385 i u902 proszę o pomoc w wyborze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

C 360 na tym areale spokojnie byś sobie poradził, ale jeśli chcesz kupic coś większego to z tych co podałeś to model 902. 900tki są młodsze od "osiemdziesiątek". Napisałeś, że potem C 360 byłby ciągnikiem pomocniczym. Moim zdaniem byłoby lepiej go sprzedać i kupić coś mniejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Patrząc na budżet jaki możesz wykorzystać na kupno ciągnika to wydaje mi się, że jakąś 912 możesz spokojnie kupować.

 

Np. ten: http://allegro.pl/item381589487_ciagnik_ursus_912.html

lub ten: http://allegro.pl/item382206713_ciagnik_ursus_912.html


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wajcha17    0

dlatego chcę wymienić ciągnik ponieważ dotychczas mam 4 ha pola i to nie całego obsianego zbożem planuję kupować co trochę pola i skończyć z hodowlą bydła tylko siać zboże i sprzedawać, C360 bynajmniej mój sobie radzi z pługiem 3 skibowym i o większym nie mam mowy ja planuję kupić pług 5 skibowy którego ten oto ciągnik by już nie pociągnął i wątpię również w to że uciągnie przyczepę 16t, proszę również o odpowiedź do spalania owych ciągników paliwa, i mam takie pytanie z innej beczki czy kupno silosa jest dobrą inwestycją ??? czy przechowywanie zboża w silosie będzie bardziej opłacalne mam na myśli jakość zboża czy lepiej zainwestować w kombajn z większym hedrem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc1    2

Ty sobie żartujesz? Masz 4 ha , planujesz powiększyć do 10-20 i po co ci duży i ciągnik i pług 5-skibowy?! Pomyśl trochę. C-360 i 3 skiby to w sam raz na to ile chcesz mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
Ty sobie żartujesz? Masz 4 ha , planujesz powiększyć do 10-20 i po co ci duży i ciągnik i pług 5-skibowy?! Pomyśl trochę. C-360 i 3 skiby to w sam raz na to ile chcesz mieć.

Nie każdy chce spędzać godziny na polu w ciagniku w którym idzie sie nabwić choroby ;) Weź pod uwage że sporo rolników poza rolnictwem ma normalną prace..

Ja mam pół ha i mi 5211 brakuje wnet na jady po usługach ; ]

Kup sobie 912 a 360 zamień na coś mniejszego-mf255 albo tańszą i starszą wersje jakąś np mf550

Co dokładnie ten ciągnik ma robić? Może sie pozbyć 350 i kupić coś większego i mocniejszego ok 80KM, pod warunkiem że nie masz lekkich prac u siebie w gospodarstwie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wajcha17    0

nie wykluczone że będę gospodarstwo rozbudowywał na większe powierzchnie stopniowo 1-20 ha planuje kupić do roku 2010 później jak będą dosyć dobre plony mam zamiar dokupić pola może nawet rozwinę gospodarstwo do ponad 60 ha.

Ciągnik ten będzie ciągnikiem głównym w gospodarstwie będzie on wykonywał wszelkie prace typu oranie itp dokładnie wszystko co będzie do zrobienie przy zbożu prawie całe moje pole ma być w zbożu więc będzie troszkę pracy jak narazie najbardziej skłaniam sie ku U902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Fajnie tak gadasz ale to nie jest takie łatwe a plany i marzenia czesto padają w gruzach z tym bardziej kiedy sa wygórowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc1    2

@Hinco: Rozumiem, ale ile on sie nasiedzi na tych 10-12 ha, o ile uda mu sie kupić - dość mało wg mnie. autorze tematu, powiedz ile masz już środków finansowych,że tak chcesz kupować wszystko, i ziemię, ciągnik, maszyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wajcha17    0

mój wkład w to obecne to będzie coś ok 50000zł obecnie mam nadzieje że po latach mi się to zwróci jestem jeszcze młody więc będzie kiedy sie to zwracać na początku mam zamiar kupić tylko pole i ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej brać pole w dzierżawę. I musisz wsiąść po uwagę kto ci sprzeda to pole. Ja szukam już trochę w okolicy to narazie nikt nie chce sprzedawać.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160
A nie lepiej brać pole w dzierżawę. I musisz wsiąść po uwagę kto ci sprzeda to pole. Ja szukam już trochę w okolicy to narazie nikt nie chce sprzedawać.

 

Też szukam i nie moge znaleść.Tylko nikt nie puszcza w dzierzawi i nikt ;) nie sprzedaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wajcha17    0

U mnie ludziom nie chce się tak robić są ludzie starsi którzy z miłą chęcią pole sprzedadzą ponieważ oni już nie użytkują ziemi a ich dzieci nie biorą pod uwagę uprawy pola więc kupić by sie dało co do dzierżawy na początek może i być tylko od dzierżawy nie dostaniesz dopłat no i wiadomo co swoje to swoje, jednak rozważę dzierżawę na początku dzierżawić później kupić może było by lepiej ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Jeśli masz takie dobre perspektywy to można myśleć o większym ciągniku, np. 912. Jednak ciągnik ten raczej nie pójdzie w pługu 5 skibowym, jak juz to 4. Ciekawi mnie gdzie mieszkasz, że tak ludzie pozbywają się ziemi. W mojej okolicy to nie dość, że nikt nie chce sprzedawać to na dodatek ceny za 1ha osiągają ponad 30tys zł ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wajcha17    0

Mieszkam w województwie małopolskim w takiej niezbyt dużej wsi 912 to troszkę za duża na teraz, to 60ha to w późniejszym czasie póki co chciał bym mieć 25 ha do 60 ha nie będzie łatwo dojść ale może jakoś sie uda kupić jak narazie mam sąsiadkę która chce sprzedać 4 ha i jeszcze jedna osoba która mieszka również niedaleko ode mnie chce sprzedać coś koło 4ha więc na początek bym miał 12 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

kurcze zeby tak u mnie sprzedawali ludzie pole jak u was to ja mialbym juz ponad 100...no ale wracajac do tematu. kolego a nie masz mozliwosci skorzystania z jakiegos programu unijnego na dofinansowanie swoich inwestycji?? bo z tego co rozumiem to planujesz zostac juz na stale rolnikiem...to ja na Twoim miejscu zlozylbym wniosek na mlodego rolnika, prow, i jest jeszcze jakis nowy...chyba roznicowanie dzialalnosci...czy cos takiego. mialbys wtedy wiekasza ilosc gotowki i moglbys pomyslec o nowym ciagniku w przedziale mocy 80-100 km. a do tego moglbys dobrac odpowiedni sprzet no i dokupic wiecej pola. Skoro masz takie predyspozycje i warunki ze mozesz dokupywac pola to nie strach w cos takiego zainwestowac i zlozyc wnioski.

A co do tych binow to jesli zamierzasz nastawiac sie na handel zbozem to biny sa tu koniecznoscia, bo chyba nie masz zamiaru bawic sie w jakies "zagrody na zboze" ja sam mam dwa biny 20 tonowe- luks sprawa, zboze wcale sie nie psuje jak to niektorzy mowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wajcha17    0

No a ile mogę z takiego dofinansowania dostać i gdzie bym musiał złożyć papier bo skoro mówisz że mógł bym kupić nowy ciągnik o mocy 80-100km, sprzęt i pole to chyba mówimy o grubszej forsie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby dostać młodego rolnika to musisz mieć przynajmniej w twoim wypadku 9,91 ha ziemi. A na prow to poczekaj jeszcze rok. Teraz zajmuj się kupnem ziemi i to szybko.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

ja bym narazie odlozyl kupno ciagnika i poczekal na dofinansowania. @funkmaster1993 moze ma i racje- narazie kupuj ziemie zeby moc dostac mlodego rolnika, a pozniej kolejne wnioski na prow...i dopiero wtedy jak bedziesz mial juz troche hektarow i kasy to dopiero pomysl o ciagniku i to nowym. nie radze uzywanego brac, bo jakie to by nie bylo zawsze trzeba dokladac- chyba ze naprawde trafi ci sie super ciagnik to wtedy mozna by sie pozastanawiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol5211    0

jak tylko zboze to pewnie nic nie hodzujesz to tak to 360 mogla by 20 ha spokojnie obrobic i tez bym najpierw ziemie kupił a nie z ciągnikiem sie odrazy palic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

no nie wiem jak tam z tymi terminami jest na skladanie tych wniskow, ale co do inwestycji to narazie kupuj ziemie jak masz okazje. 60 obrobi 20ha spokojnie a z czasem- za rok lub dwa jak nazbierasz wiecej kasy( bo jak bedziesz powiekszal swoj areal to z roku na rok beda zwiekszac Ci sie doplaty bezposrednie) i poskladasz wnioski o dofinansowanie to pomyslisz o nowym ciagniku i silosach. zreszta co do tych wnioskow to zajdz do agencji doradztwa rolniczego i oni tam Ci powiedz co i jak a jak chcesz dzisiaj popatrzec to podaje strone arimr:

http://www.arimr.gov.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wajcha17    0

Wątpię abym zdążył w tydzień kupić dwa pola samo kuno to dużo bieganiny i jeszcze złożenie wniosku niejestem pewnien czy zdążę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

jestes pewnien ze do 30 czerwca musisz zdazyc z tym polem?? hmmm dwa tygodnie...to faktycznie malo czasu, ale gdybys sie sprezyl to daloby sie to zalatwic- ciezko byloby ale wydaje mi sie ze bys zdazyl- zreszta nic i tak nie tracisz a moze akurat by sie udalo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj